DPP - chápu to správně?

Anonymní
3.12.19 14:05

DPP - chápu to správně?

Dobrý den.
Prosila bych o vysvětlení - naprosto v tom tápu. Vždycky jsem pracovala na HPP. Teď mám možnost odejít z ÚP, dostala jsem nabídku na DPP. 8hodin 5dni v týdnu, čili 40 hodin týdně. Pohodová práce. 110kc hrubého. Počítám správně, že mám 99kc čistého? A že hrubá mzda je 17600?

Podepisují se ještě nějaké papíry k DPP? Jsem bezdětná, nemám zdravotní problémy…

Děkuji za případné vysvětlení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
3.12.19 14:10

Hlavně jestli Vám nabídli poté přechod na HPP? DPP je dohoda o provedení práce a co vím, tak na tuhle smlouvu se mohlo odpracovat max 150 hodin za rok. Jestli je to stále stejné, nemám ověřeno, ale myslím, že by rozdíl být neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
3.12.19 14:14
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 14:17

@krysoleta 300 hodin na rok. Jedná se o záskok, čili DPP.

• Citovat
  • Nahlásit
517
3.12.19 14:17

No já mám zkušenost, že by to mělo být 300 hodin za rok. U nás mi to udělali tak, že mi propláceli jen polovinu odpracovaných hodin, ale v dohodě byl uveden plat za hodinu dvojnásobek mzdy.
Pak mi dali ještě možnost DPČ, ale tady je to také omezeno hodinově. Jinak ještě v jiné práci to udělali tak, že to bylo jakoby více firem, tak jak skončila dohoda, napsala se nová dohada přes jiné IČ, ikdyž ta práce se vykonávala na stejném místě… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 14:19

@renduli Tak že to není, tak jak jsem všude četla, že DPP nad 10 tisíc, i když je to jediný můj příjem, tak zdravotní i sociální platí zaměstnanec i zaměstnavatel? Ale pouze já, když je to můj jediný příjem?

• Citovat
  • Nahlásit
14984
3.12.19 14:19

Na DPP můžeš u jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin za rok. Také tam máš menší právní ochranu oproti HPP, méně benefitů a kratší výpovědní dobu. Ale na druhou stranu to je lepší než být na pracáku. Jen bych stále hledala dál práci na HPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 14:24

@nozu To je samozřejmé, že budu dál hledat HPP. Jenom že tady v okruhu do 80 km je to šílený… Práce není. Jen fabriky, specializované obory a nebo pro chlapi - řídit kamion, dělat elektrikáře, zedníka apod vážně nebudu

Tak že pojištění si musím platit vážně sama?? Když je výdělek nad 10 tisíc? A je to jediný můj příjem. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
19938
3.12.19 14:25
@jiti81 píše:
No já mám zkušenost, že by to mělo být 300 hodin za rok. U nás mi to udělali tak, že mi propláceli jen polovinu odpracovaných hodin, ale v dohodě byl uveden plat za hodinu dvojnásobek mzdy.
Pak mi dali ještě možnost DPČ, ale tady je to také omezeno hodinově. Jinak ještě v jiné práci to udělali tak, že to bylo jakoby více firem, tak jak skončila dohoda, napsala se nová dohada přes jiné IČ, ikdyž ta práce se vykonávala na stejném místě… :nevim:
Žasnu, co jsou si lidi schopní a ochotní nechat líbit. :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11194
3.12.19 14:27

DPP do 10tis. - neodvádí se pojistné, pouze se to daní (15%). Když podepíšeš „růžové prohlášení“ k daním (= nepodepsalas ho v daném měsíci nikde jinde), tak ti daňová sleva pokryje daň, takže 110,–Kč hrubého = 110,–Kč čistého.
DPP nad 10tis. - odvádí pojistné zaměstnanec i zaměstnavatel!, čistá mzda pak záleží na tom, kolik si přesně vyděláš a jestli máš podepsané růžové prohlášení. Konkrétní číslo, kolik budeš brát čistého, ti teď nikdo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14984
3.12.19 14:28
@Anonymní píše:
@nozu To je samozřejmé, že budu dál hledat HPP. Jenom že tady v okruhu do 80 km je to šílený… Práce není. Jen fabriky, specializované obory a nebo pro chlapi - řídit kamion, dělat elektrikáře, zedníka apod vážně nebuduTak že pojištění si musím platit vážně sama?? Když je výdělek nad 10 tisíc? A je to jediný můj příjem. :roll:

Při výdělku nad 10 tis. Kč se ti kromě zálohy na daň z příjmů strhává z hrubé mzdy i odvod na zdravotní a sociální. Jestli si musíš platit ještě něco dalšího netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8669
3.12.19 14:30
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Prosila bych o vysvětlení - naprosto v tom tápu. Vždycky jsem pracovala na HPP. Teď mám možnost odejít z ÚP, dostala jsem nabídku na DPP. 8hodin 5dni v týdnu, čili 40 hodin týdně. Pohodová práce. 110kc hrubého. Počítám správně, že mám 99kc čistého? A že hrubá mzda je 17600?

Podepisují se ještě nějaké papíry k DPP? Jsem bezdětná, nemám zdravotní problémy…

Děkuji za případné vysvětlení

https://www.penize.cz/…acka-dpp-dpc#…

88,71,– cisteho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11194
3.12.19 14:30
@P4ja píše: Žasnu, co jsou si lidi schopní a ochotní nechat líbit. :zed:

Hele, tipla bych si, že je to ta zájemkyně o záskok na recepci. Pokud mají někde nemocnou recepční, tak je naprosto normální, že hledají někoho na DPP a ne na hlavní pracovní poměr.
Ty bys jako zaměstnavatel dobrovolně platila i krátkodobým záskokům všechno jako lidem na HPP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 14:31

@zrcadlo Já jsem si právě částku v hrubém 110kc/hod Krát 160 hodin v měsíci dala do internetové kalkulačky. A vyšlo mi 17600 Kč v hrubém na DPP. A pak výdělek s prohlášením to dělá kolem 14 tisíc, s nepodepsaný prohlášením kolem 12 tisíc.

Pokud tomu správně rozumím. Jde mi o to, aby mi strhávali/a já i platila obě pojištění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 14:34

@Cenarius Vážně? Tak to nevím jak mi to podle internetu spočítalo :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat