Příspěvek na péči, 3leté dítě

Anonymní
18.2.21 19:48

Příspěvek na péči, 3leté dítě

Prosím anonymně, nebo smazat.

Syn ma centralní hypotonický syndrom, k němu srdeční vadu(3 roky a 3měsíce).

V práci jsem po 3letech nenastoupila do práce, protoze do školky nemůže vzhledem ke zdravotnímu stavu.
Syn normálně chodí, chodíme na logopedii,(dg. expresivni porucha reči), neurologii, kardiologii, teď čekám na psychologické vyšetření.
Přemýšlela jsem nad příspěvkem na péči, ale nevím, jestli ma smysl vůbec to zkoušet.

Má problém s komunikací, ale zlepšuje se..
Neumí ale pořádně do schodů, neumí se vysvléct, natož obléknout..Neobuje si ani bačkůrky, protože je slabý.
Je úplně bez plen.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64249
18.2.21 19:50

Zkusit to můžeš, max ti to zamitnou. Je to ale běh na dlouhou trať, bohužel :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7773
18.2.21 19:59

Takhle, sepis si ty oblasti, co nezvlada, a srovnej to se zdravym triletakem a uvidis, to odhadnes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
18.2.21 20:14

Posuzuje se to podle toho, co dítě nezvládá oproti zdravým vrstevníkům. U těch malých dětí je to blbý v tom, ze jsou tam velké rozdíly i mezi zdravými. Tak že se to hůř posuzuje a pokud dítko nemá nějaký fakt výrazný problém, není vůbec jistě že příspěvek dostane. Ale určitě to zkus. A taky popremyslej o speciální školce, tam by nejspíš mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7773
18.2.21 20:19

Ja to treba mam u syna s autismem takhle sepsany, davam to soc.prac. pri setreni..

1. mobilita – chodí, ale venku není mentálně schopný rozpoznat ohrožení, například se nebojí aut. Nutnost neustálého dozoru.
  1. orientace – neorientuje se v prostoru, bez dohledu by se ztratil, nepozná nebezpečí. Neorientuje se v denní době. Nutnost doprovodu a neustálého dohledu.
  1. komunikace – nemluví, velmi málo rozumí. Vydává hlavně hlasité neartikulované zvuky. Nedorozumí se.
  1. stravování – má velmi úzký jídelníček, pouze několik potravin, jen několik tekutin. Jídlo si neumí nakrájet. Není schopen držet jakoukoliv dietu. Pití nutno podávat v plastovém kelímku, skleničky a hrníčky rozbíjí.
  1. oblékání a obouvání – nepozná, co si má obléct úměrně počasí. Chce chodit nahý. Velký problém je se změnou ročního období, nechce přidávat vrstvy oblečení když se ochladí. Vhodné oblečení je nutné mu vnutit, vyvolává to afekty.
  1. tělesná hygiena – není schopen se umýt ani si vyčistit zuby, musí to udělat násilím pečující osoba.
  1. výkon fyziologické potřeby – nutný dohled a dopomoc, močí okolo wc, po stolici se nezvládne utřít.
  1. péče o zdraví – ošetření zubů je možné pouze v sedaci. Jakékoliv vyšetření nebo ošetření vyvolává afektivní záchvaty, nutno provádět násilím za fyzické restrikce několika osobami. Neumí smrkat.
  1. osobní aktivity – neumí navazovat adekvátní vztahy s okolím, neumí si hrát s vrstevníky, má afektivní záchvaty a je agresivní, nutnost neustálého dozoru.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4995
18.2.21 20:43
@Tarjei píše:

tak tohle mě dostalo :,(
:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7773
18.2.21 20:48

@dedrichov jeeee to nemelo bejt ach ja chudak, to mela bejt ilustrace, ze kdyz clovek potrebuje penize, aby se postaral o sve silene dite ( v mym pripade :mrgreen: ), je nutno poradne vylicit jak to je no…jsem nechtela sokovat.. :kytka:.. jinak ja to urcite nemam jednoduchy ale vzdycky jsem si rikala hlavne at se v zivote nenudim.. No, vesmir mi to vyplnil, to kazdopadne :lol:
Zakladatelko, nezapomen, kdyz dite nezvlada cast ty oblasti, tak proste nezvlada tu oblast. Ty soc.prac. nemuzou presne vedet, jak tezky to s konkretnim clovekem je, tak proto je dobry to popsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 21:00

@Tarjei jaky stupen vam uznali?
me to take dostalo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
7773
18.2.21 21:02
@Anonymní píše:
@Tarjei jaky stupen vam uznali?
me to take dostalo :,(

No to jsem tomu dala, tu vyvolavam pozdvizeni :D..jsem uz za ty roky zvykla, syn uz je v puberte. Mame ctvrty stupen, uz dyl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4995
18.2.21 21:22
@Tarjei píše:
@dedrichov jeeee to nemelo bejt ach ja chudak, to mela bejt ilustrace, ze kdyz clovek potrebuje penize, aby se postaral o sve silene dite ( v mym pripade :mrgreen: ), je nutno poradne vylicit jak to je no…jsem nechtela sokovat.. :kytka:.. jinak ja to urcite nemam jednoduchy ale vzdycky jsem si rikala hlavne at se v zivote nenudim.. No, vesmir mi to vyplnil, to kazdopadne :lol:
Zakladatelko, nezapomen, kdyz dite nezvlada cast ty oblasti, tak proste nezvlada tu oblast. Ty soc.prac. nemuzou presne vedet, jak tezky to s konkretnim clovekem je, tak proto je dobry to popsat.

a to já vím, píšeš to tu často, že máš postižené dítě. Jen takto shrnuto a podtrženo… každopádně jsi moc statečná a silná ženská :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 21:26

To porovnæní je právě moc těžké, protože každé dítě je jiné :?

• Citovat
  • Nahlásit
7773
18.2.21 21:26

@dedrichov ooo diky..ja o tom rada pisu abych trochu pomohla destigmatizaci rodicu nestandardnich deti…nez se mi narodilo tohle dite, rikala jsem si, jak bych to nedala, takovyho clovicka mit doma. A ejhle, jde to..ovsem ta odezva okoli hraje zasadni roli hlavne zkraje…clovek si casem dost zvykne a uz to ma hodne na salamu, ze nekdo cumi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7773
18.2.21 21:30
@Anonymní píše:
To porovnæní je právě moc těžké, protože každé dítě je jiné :?

Trilety detu nastupujici do skolky uz zvladaj plus minus stejny veci. Ale zkus to, treba se posudkar dobre vyspi a neco dostanes.
Ja bych z toho popisu videla nezvladnutou minimalne tu oblast komunikace a tu hypotonii bych zduraznila ze ovlivnuje temer vsechno. Oblekani, stravovani, osobni aktivity. Hygienu ptz si asi poradne nevycisti zuby zejo kdyz na to nezvladne pritlacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11473
19.2.21 00:52

Ty uz jsi sem psala, vid.
Jestli si to pamatuju spravne, tak ta srdecni vada ale neni takova, ze by nemohl do skolky.
Myslim, ze spousta deti jeste ve trech letech neni na skolku zrala, ale to, ze jeste potrebuji peci, neni hned indikace na pnp.
Kazdopadne zkusit to muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
19.2.21 18:33

Jen info k vyřízení - teď se to paradoxně díky covidu zrychlilo - místo šetření doma se vyplňuje dotazník. A teda záleží i na pediatrovi, co k tomu napíše. My jsme na autistické 5lete dítě dávali žádost v listopadu 2020, teď v únoru nám to přiznali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat