Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@vokishka píše: Více
hromadne akce typu autobus neresime. Pokud koupim adventni kalendar na pocet zaku, bud vyberu penize zvlast, nebo platim ze sveho. Gratulky vsem rodicum, co si stoj za svymi pravy,
@matkabagristy píše: Více
A dobre, ze si za nimi stoji, nevidim duvod, proc by mela skola rozdavat treba adventni kalendare, pokud je vyzaduje zaplatit od rodičů.
@j.a.n.i1 píše: Více
Na co penize pujdou rozhoduje SRPS, tedy zastupci rodicu.
@vokishka píše: Více
Pak ale neni duvod vybirat zvlášť, jak je psano vyse, pokud to ma byt placeno ze SRPŠ.
@vokishka píše: Více
Tak jim to hospodářka ten seznam přijatých může vyjet ne? Dle seznamu tříd.
U nás je SRPŠ 200 Kč ( dítě na SŠ). Už si zase nevybavuji na co přesně všechno to je, protože těch věcí tam bylo dost. Platí to tedy všichni, dost věci škola platí sama, takže 200Kč mi přijdou fakt jako drobnost.
Ale i tak nevidím důvod platit něco rodičům, kteří “ to mají jinak “. A teď nemyslím ty sociálně slabé, protože 200 Kč splatné v listopadu nikoho neohrozí.
Platby jdou pod VS, takže jsou pro školu dohledatelné.
A tedy z pozice rodiče dětí na SŠ/VŠ vnímám 200 Kč jako velmi příjemnou platbu.
@jita555 píše: Více
Takto to ale nefunguje. Jeste k tomu u deti.
@matkabagristy píše: Více
Neni treba, jsem schopna jim ho koupit sama, nemusi ho „dostavat“ od skoly.
@kocourGarfield píše: Více
Sdružení ma svoji ucetni. A pokud davaji vsem bez rozdílu, neni duvod to ucitelum davat.
@j.a.n.i1 píše: Více
U nich sdružení rozhodlo, ze jen platicim. A dalo k dispozici seznam. Kazde sdružení si to tozhoduje samo
@vokishka píše: Více
Platili jste ho ve školce?
My ho platíme i ve školce, s možnosti na 4× splátky. Vzhledem k tomu, že aktuálně pobírají dávek mají školkovné zdarma, mají zdarma družinu, tak mi přijde celkem vtipné se “ vztekat “ kvůli 70/100 Kč na měsíc …. Ale chápu, že kupovat sama adventní kalendář, více doplácet na akce, výtvarné potřeby, atd… - dle toho na co se čerpá -. Je logisticky lepší ( pro všechny ).
Ale samozřejmě každého věc.
U nás se třeba na SŠ přispívá na konci na maturitní večírek vždy té třídě ( i tak je to drahé ), nebo na šerpy a tak co vím.
I tak si ty třídy od prváku šetří bokem samozřejmě ( nebo u nás ano ).
Líbil se mi ten systém tedy přes bakaláře, kde to člověk rovnou vidí.
Zase kvůli 200 Kč ročně u nás vlny dělat nebudu a tedy kupovat samostatně taky nechci … Stačí ty seznamy na začátku roku.
@kocourGarfield píše: Více
Ve škole. Dcery uz jsou daavno dospělé a uz tehdy se to normálně platilo. A v jejich škole jen jedna platba pri sourozencich. Chvili jsem tam za rodice sedela, tehdy se proplacelo treba i jizdne dětí na souteze, to ted uz proplati rovnou v místě soutěže. K tomu neco na Mikuláše, den dětí, poradal se ples, proplacely se nejake veci na akademii. A nerozlisovalo se, kdo platil a kdo ne.
@vokishka Takže ty co neplatili se vezli na těch co platili? Jako příspěvek dostali všichni, ale rozpočtený z lidí co zaplatili.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.