Příspěvky v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 15:45
Prispevky v těhotenství

Dobrý den,
chtěli bychom s přítelem miminko, ale řešíme to, že přítel je OSVČ a já stále studuji. Nebo spíš jsem vedená jako student, ale privydelavam na DPP. Na jaké příspěvky bych měla nárok? Nebylo by lepší se nechat zaměstnat než být student? Mám 2 roky po maturitě (úspěšně). Take jsem četla, že to má na něco vliv. Ale vůbec se v tom neorientuji. :-D děkuji za odpověď!

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2019: Na co máte nárok?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 21.04.19 15:51

Do porodu nemáš nárok na nic, potom na rodičák. Pro těhotné žádné příspěvky nejsou. Nech se zaměstnat, musíš mít odpracovano aspoň 270 dní a pak budeš mít nárok na mateřskou. Pokud si přítel neplatí nemocenske, tak nemůžeš mít ani mateřskou přes něj.

Cenarius
Kecalka 318 příspěvků 21.04.19 15:56

S tou maturitou by to melo leda vliv, kdyby jsi po uspesnem studiu hnedka otehotnela. Pak se ti i doba studia pocita do odpracovane doby pri zadosti o materskou. Ale po 2 letech uz to nema vliv na nic.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 21.04.19 16:03
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěli bychom s přítelem miminko, ale řešíme to, že přítel je OSVČ a já stále studuji. Nebo spíš jsem vedená jako student, ale privydelavam na DPP. Na jaké příspěvky bych měla nárok? Nebylo by lepší se nechat zaměstnat než být student? Mám 2 roky po maturitě (úspěšně). Take jsem četla, že to má na něco vliv. Ale vůbec se v tom neorientuji. :-D děkuji za odpověď!

A z čeho to dítě potom hodláš živit, když už teď řešíš příspěvky?

Meily
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 21.04.19 16:09

Nejdriv se zajistěte a pak si pořiďte mimi. Víš jak náročné to je? Když teď řešíš přídavky, tak asi nejste pripraveni.

katintheBOx63
Kecalka 298 příspěvků 21.04.19 16:09

@Bandii tohle mne taky hned napadlo jak jsem četla ten príspěvek zakladatelky :D Asi další co je celá pobláznená těmi řečmi jak se mají matky samoživitelky skvělě a jak úspěšně dojí sociální systém :poblion:
Jinak bez úspor bych do toho v tomhle věku nešla, navíc když nedostane ani materskou - sice to nemusí být moc, ale pomuže.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 21.04.19 16:11

Tak hlavně že sis nechala udělat dítě :zed:

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 21.04.19 16:12

@Kaileee oni dítě teprve plánují :mrgreen:

katintheBOx63
Kecalka 298 příspěvků 21.04.19 16:13

@Kaileee Ještě nemá, jen o tom uvažuje. Ale i tak mi to přijde dost šílené v její situaci. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 16:18

@Meily
Zajištěna jsem dost. Brigádě si vydělam víc než kde jaká ženská, která je zaměstnaná. Přítel to samé. Ptala jsem se pouze na co mám nárok :-) výhodnější je pro mě být vedená jako student a ne být OSVČ. Takže proto se ptám

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19961 příspěvků 21.04.19 16:19
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěli bychom s přítelem miminko, ale řešíme to, že přítel je OSVČ a já stále studuji. Nebo spíš jsem vedená jako student, ale privydelavam na DPP. **Na jaké příspěvky bych měla nárok?Nebylo by lepší se nechat zaměstnat než být student? Mám 2 roky po maturitě (úspěšně). Take jsem četla, že to má na něco vliv. Ale vůbec se v tom neorientuji. :-D děkuji za odpověď!

Chci mít vilu na Maledivách, na jaké příspěvky mám nárok?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 16:20

@katintheBOx63 myslím, že jsem nenapsala ani tečku o tom jak já na tom finančně jsem nebo můj přítel :D jsme na to mdost dobře i kdybychom si měli pořídit více dětí. Zajíma mě pouze ta věc, na co já mám jakožto student nárok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 16:23

@Kriss Tina děkuji za odpověď, jediná jste, která mi tu napíše co chci slyšet. Moc si toho vážím :-)

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 21.04.19 16:24
@Anonymní píše:
@katintheBOx63 myslím, že jsem nenapsala ani tečku o tom jak já na tom finančně jsem nebo můj přítel :D jsme na to mdost dobře i kdybychom si měli pořídit více dětí. Zajíma mě pouze ta věc, na co já mám jakožto student nárok.

nárok nemáš na nic, pouze na PPM, nárok máš, aby otec dítěte živil dítě s tvým přispěním :mavam:

Zabza2
Stálice 89 příspěvků 21.04.19 16:25
@Anonymní píše:
@katintheBOx63 myslím, že jsem nenapsala ani tečku o tom jak já na tom finančně jsem nebo můj přítel :D jsme na to mdost dobře i kdybychom si měli pořídit více dětí. Zajíma mě pouze ta věc, na co já mám jakožto student nárok.

V těhotenství se žádné příspěvky nedostávají. Nárok je na mateřskou a rodičovský příspěvek. Na rodičovský příspěvek nárok mít budeš, na mateřskou je třeba, abys byla zaměstnaná a měla odpracováno - viz jedna z předchozích odpovědí.
Pokud jste zajištění, tak nic jiného se vás netýká.
Pokud máš maturitu, měla bys mít schopnost si tohle vyhledat, na internetu je informací víc než dost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama