Přitahování a padání hlavičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 16:44
Přitahování a padání hlavičky

Náš 6ti týdenní kluk byl na kontrole u pediatra. Všechno OK,jen prý při přitahování nedrží vůbec hlavičku - má jí v záklonu. Podle doktorky by jí už měl držet v horizontále. Není to nějak moc brzo? Jinak na bříšku drží hlavičku výborně. Jak na tom byly v 6ti týdnech Vaše mimča?

Reakce:
domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.11.09 17:03

Naše Šárka je líná držet na bříšku hlavičku ještě teď, ve skoro 3 měsících :roll: :wink:

A „přitahování“ - to se někde dělá??? 8-o Kdesi jsem četla, že to není doporučované… :-?

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 02.11.09 17:04

Ahoj,tak nam je 7 týdnu a pri pritahovani ma hlavicku vetsinou v zaklonu,malokdy ji taky zvedne.Pri poloze na brisku uz zveda hlavicku pekne a kdyz ho drzim v naruci,tak hlavicku uz krasne udrzi docela dlouho.No proste si myslim,ze je linej ji pri tom pritahovani zvedat.
Na kontrole nam doktorka nic ohledne toho nerikala.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 17:43
domi píše:
Naše Šárka je líná držet na bříšku hlavičku ještě teď, ve skoro 3 měsících :roll: :wink:A „přitahování“ - to se někde dělá??? 8-o Kdesi jsem četla, že to není doporučované… :-?

Ne jako trénovat přitahování, jen se to dělá jako diagnostický test.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15011 příspěvků 02.11.09 18:10

také nás na 6ti týdenní prohlídce přitahovali. Já bych řekla, že měl hlavičku taky v záklonu, ale paní doktorka nás chválila, jak jsme šikovní. Takže asi jen byla vidět snaha a to jí stačilo. Ale že by hlavičku nějak držel, to tedy ani náhodou.To si myslím, že je fakt ještě dost brzy.

lenla
Stálice 54 příspěvků 03.11.09 09:28

Teda mě se to zdá taky nějak strašně brzo. Naše malá se to naučila až cca ve 4 mněsících, což teda bylo asi trošku později, ale myslim si že tak do konce třetího měsíce máte určitě čas. Byli jsme i na neurologii a na tohle nám nikdo nic neřekl, sice cvičíme, ale to protože malá byla líná se na bříšku opírat o ručičky.

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 03.11.09 11:17

Taky se mi to zdá brzo…Něco jsem k tomu našla:
 http://www.rodina.cz/dotaz14886.htm

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 03.11.09 14:40

V 6ti týdnech je úplně normální mít zakloněnou hlavičku. To se děcka naučí zvedat až tak po 3 měsících. U nás to bylo mezi 3 a 4 měsícem.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 14:58
neczuz píše:
Náš 6ti týdenní kluk byl na kontrole u pediatra. Všechno OK,jen prý při přitahování nedrží vůbec hlavičku - má jí v záklonu. Podle doktorky by jí už měl držet v horizontále. Není to nějak moc brzo? Jinak na bříšku drží hlavičku výborně. Jak na tom byly v 6ti týdnech Vaše mimča?

To je blbost. My byli s malým v šesti týdnech na kontrole u neuroložky (opravdu dobré dr.) kvůli komplikacím při porodu. Malého přitahovala, hlavička mu spadla, nedržel ji vůbec a ona říkala, že je to naprosto v pořádku.
Na bříško jsme malého dávali od narození, vždy na chviličku na tak dlouho, jak on chtěl. Zvedat ji začal sám až v 2,5 měsících.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >