Reklama

Přitahování a padání hlavičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 16:44
Přitahování a padání hlavičky

Náš 6ti týdenní kluk byl na kontrole u pediatra. Všechno OK,jen prý při přitahování nedrží vůbec hlavičku - má jí v záklonu. Podle doktorky by jí už měl držet v horizontále. Není to nějak moc brzo? Jinak na bříšku drží hlavičku výborně. Jak na tom byly v 6ti týdnech Vaše mimča?

Reklama

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.11.09 17:03

Naše Šárka je líná držet na bříšku hlavičku ještě teď, ve skoro 3 měsících :roll: :wink:

A „přitahování“ - to se někde dělá??? 8-o Kdesi jsem četla, že to není doporučované… :-?

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 02.11.09 17:04

Ahoj,tak nam je 7 týdnu a pri pritahovani ma hlavicku vetsinou v zaklonu,malokdy ji taky zvedne.Pri poloze na brisku uz zveda hlavicku pekne a kdyz ho drzim v naruci,tak hlavicku uz krasne udrzi docela dlouho.No proste si myslim,ze je linej ji pri tom pritahovani zvedat.
Na kontrole nam doktorka nic ohledne toho nerikala.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 17:43
domi píše:
Naše Šárka je líná držet na bříšku hlavičku ještě teď, ve skoro 3 měsících :roll: :wink:A „přitahování“ - to se někde dělá??? 8-o Kdesi jsem četla, že to není doporučované… :-?

Ne jako trénovat přitahování, jen se to dělá jako diagnostický test.

Kakika
Extra třída :D 14875 příspěvků 02.11.09 18:10

také nás na 6ti týdenní prohlídce přitahovali. Já bych řekla, že měl hlavičku taky v záklonu, ale paní doktorka nás chválila, jak jsme šikovní. Takže asi jen byla vidět snaha a to jí stačilo. Ale že by hlavičku nějak držel, to tedy ani náhodou.To si myslím, že je fakt ještě dost brzy.

lenla
Stálice 54 příspěvků 03.11.09 09:28

Teda mě se to zdá taky nějak strašně brzo. Naše malá se to naučila až cca ve 4 mněsících, což teda bylo asi trošku později, ale myslim si že tak do konce třetího měsíce máte určitě čas. Byli jsme i na neurologii a na tohle nám nikdo nic neřekl, sice cvičíme, ale to protože malá byla líná se na bříšku opírat o ručičky.

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 03.11.09 11:17

Taky se mi to zdá brzo…Něco jsem k tomu našla:
 http://www.rodina.cz/dotaz14886.htm

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 03.11.09 14:40

V 6ti týdnech je úplně normální mít zakloněnou hlavičku. To se děcka naučí zvedat až tak po 3 měsících. U nás to bylo mezi 3 a 4 měsícem.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 14:58
neczuz píše:
Náš 6ti týdenní kluk byl na kontrole u pediatra. Všechno OK,jen prý při přitahování nedrží vůbec hlavičku - má jí v záklonu. Podle doktorky by jí už měl držet v horizontále. Není to nějak moc brzo? Jinak na bříšku drží hlavičku výborně. Jak na tom byly v 6ti týdnech Vaše mimča?

To je blbost. My byli s malým v šesti týdnech na kontrole u neuroložky (opravdu dobré dr.) kvůli komplikacím při porodu. Malého přitahovala, hlavička mu spadla, nedržel ji vůbec a ona říkala, že je to naprosto v pořádku.
Na bříško jsme malého dávali od narození, vždy na chviličku na tak dlouho, jak on chtěl. Zvedat ji začal sám až v 2,5 měsících.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >