Přítel x svůj sen

Anonymní
1.7.20 10:43

Přítel x svůj sen

Ahoj, pořád stojím před velkým rozhodnutím. Včera jsem se o tom bavila se známou a její reakce byla: no to není dobré, to bych nechtěla zažít a nevím, co bych dělala v takové situaci. Mám s přítelem velmi dobrý a spokojený vztah. Zároveň ale abych si mohla plnit své sny a žít život, jaký bych opravdu chtěla, musela bych být od přítele vzdálená 250km nejméně. On má zázemí a vše tady. Jenže já se zde moc rozvíjet nemůžu. Při pomyšlení na to, že bychom se měli rozejít, mi opravdu není dobře… Navrhla jsem, že by mohl jít semnou, měl by větší výběr práce, o platu ani nemluvím. On zde má barák, práci, dodělává školu. Na jednu stranu chápu, že se mu odsud nechce. Na druhou by mohl brát ohled taky na mě… Když nechce jít semnou, zbývá asi rozhodnutí, čemu dát přednost. Ale ta myšlenka mě opravdu bolí u srdce… Stal jste někdo před podobným rozhodnutím? Ocenila bych názor těch, kteří to zažili a jak se rozhodli a jak vše snášeli. Protože mě z toho není dvakrát nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12665
1.7.20 10:49
@Anonymní píše:
Ahoj, pořád stojím před velkým rozhodnutím. Včera jsem se o tom bavila se známou a její reakce byla: no to není dobré, to bych nechtěla zažít a nevím, co bych dělala v takové situaci. Mám s přítelem velmi dobrý a spokojený vztah. Zároveň ale abych si mohla plnit své sny a žít život, jaký bych opravdu chtěla, musela bych být od přítele vzdálená 250km nejméně. On má zázemí a vše tady. Jenže já se zde moc rozvíjet nemůžu. Při pomyšlení na to, že bychom se měli rozejít, mi opravdu není dobře… Navrhla jsem, že by mohl jít semnou, měl by větší výběr práce, o platu ani nemluvím. On zde má barák, práci, dodělává školu. Na jednu stranu chápu, že se mu odsud nechce. Na druhou by mohl brát ohled taky na mě… Když nechce jít semnou, zbývá asi rozhodnutí, čemu dát přednost. Ale ta myšlenka mě opravdu bolí u srdce… Stal jste někdo před podobným rozhodnutím? Ocenila bych názor těch, kteří to zažili a jak se rozhodli a jak vše snášeli. Protože mě z toho není dvakrát nejlépe.

Zajímalo by mě, o co jde, že v místě, kde jsi, se nemůžeš rozvíjet tak, jak bys potřebovala :think: Práce? Skutečně nic blíž není, třeba i za cenu dojíždění? Studium? Nelze distančně?
Jinak pokud skutečně ani jeden nechcete nebo nemůžete tomu druhému ustoupit, nezbyde, než jít si každý svou cestou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13648
1.7.20 10:51

Jako racionální řešení je, že teď se chvíli budete věnovat sobě a půjdete do toho města a pak se vrátíte zpět, až budete potřebovat zklidnit a lepší zázemí při zakládání rodiny.

Je to klasické dilema jeho potřeby vs. tvoje potřeby. Pokud se vám je konkrétně podaří pojmenovat a smířit se stím, že každý máte odlišné a abyste byli spokojení, tak musíte nějak zajistit naplnění pro oba, tak možná najdete nějaké řešení té situace, aby to vyhovovalo oběma. S tím že je dobré hledat spíš něco jiného, nějaké třetí, čtvrtá, desátá řešení, než buď zůstaneme tady a nebo se odstěhujeme konkrétně tam.

V okamžiku kdy přání: „chci žít tady v bruntále“ rozklíčuju na potřeby - potřebuju žít někde kde je klid, příroda a mám zázemí své rodiny, tak se to dá zkusit vyřešit třeba - najdeme si podnájem někde v praze u prokopského údolí/divoké šárky/ obory v Uhříněvsi a domů za rodinou budeme pravidelně jezdit.

Pokud se ukáže být potřebou hospodařit na rodiném gruntu, tak to zjevně nepůjde v rámci stěhování vyřešit a pak ty budeš chtít hledat cestu, jak naplnit svoje potřeby jinak, než stěhováním do Prahy.

Pro začátek rozklíčuj takhle svoje přání „chci žít v tom a tom městě“ na potřeby - co ti to má naplnit a teď ti to chybí.

Jinak pro úspěšné dlouhodobé partnerství je dost klíčové naučit se mluvit o potřebách svých a ostatních členů domácnosti a hledat taková řešení, kdy jsou v dlouhodobém hledisku naplňované všechny a všech. V okamžiku kdy se někdo „obětuje“ pro toho druhého a vzdá se části svých potřeb, tak dříve či později bude natolik frustrován, že to vybuchne a partnerství dost ohrozí.

Příspěvek upraven 01.07.20 v 11:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14752
1.7.20 10:51
@Anonymní píše:

to rozvíjení se je prosím co? studium MBA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
1.7.20 10:52

Ještě bych mu navrhla, že počkáš do ukončení jeho studia a pak by zase on mohl dopřát splnění snu tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 11:00

Rozvíjení v práci co by mě opravdu bavila + nějaké menší projekty, které mi byly navrhnuty. Bydlíme v takové vesnici na Moravě, kterou pomalu ani nenajdete na mapě, dojíždění bez auta je dost náročné. Byli jsme pozváni oba do Prahy známýma, že jsme šikovní a hned bychom se tam uplatnili. Zde nějaká ta práce je, ale jednak dojíždění mi zabere dost času a jsou to spíše povrchní práce. Nic, co by člověka naplňovalo. Nejdřív se tvářil přítel, že by jel. Ale přijde mi, že mu to někdo rozmlouval. Jelikož pak změnil názor. On tu zázemí a vše má, nestrádá. Avšak oba bychom se více mohli rozvíjet a mít se ještě lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
14752
1.7.20 11:14
@Anonymní píše:
Rozvíjení v práci co by mě opravdu bavila + nějaké menší projekty, které mi byly navrhnuty. Bydlíme v takové vesnici na Moravě, kterou pomalu ani nenajdete na mapě, dojíždění bez auta je dost náročné. Byli jsme pozváni oba do Prahy známýma, že jsme šikovní a hned bychom se tam uplatnili. Zde nějaká ta práce je, ale jednak dojíždění mi zabere dost času a jsou to spíše povrchní práce. Nic, co by člověka naplňovalo. Nejdřív se tvářil přítel, že by jel. Ale přijde mi, že mu to někdo rozmlouval. Jelikož pak změnil názor. On tu zázemí a vše má, nestrádá. Avšak oba bychom se více mohli rozvíjet a mít se ještě lépe.

prosím tě pořád mlžíš s tím rozvíjením, to je přesně co? to je speak jak z prodávání hrnců, třeba si přítel myslí, že jde o naprostou kravinu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
1.7.20 11:18
@Anonymní píše:
Rozvíjení v práci co by mě opravdu bavila + nějaké menší projekty, které mi byly navrhnuty. Bydlíme v takové vesnici na Moravě, kterou pomalu ani nenajdete na mapě, dojíždění bez auta je dost náročné. Byli jsme pozváni oba do Prahy známýma, že jsme šikovní a hned bychom se tam uplatnili. Zde nějaká ta práce je, ale jednak dojíždění mi zabere dost času a jsou to spíše povrchní práce. Nic, co by člověka naplňovalo. Nejdřív se tvářil přítel, že by jel. Ale přijde mi, že mu to někdo rozmlouval. Jelikož pak změnil názor. On tu zázemí a vše má, nestrádá. Avšak oba bychom se více mohli rozvíjet a mít se ještě lépe.

No počkej, takže z vesnice na Moravě, kde už nějakou dobu společně žijete, ho chceš táhnout do Prahy pod vidinou lepší práce, kterou ti známí nadhodili? :think: Ty jsi dřív v Praze bydlela? Víš, jak by vám vzrostly nároky na bydlení? Měli byste vůbec peníze alespoň na byt? Trošku mi přijde, jako by sis myslela, že v Praze je jedině blaze, ale pro člověka, co vyrostl na vesnici, může být Praha vážně peklo. Co takhle alespoň navrhnout stěhování na rok, do nájmu, a pak byste viděli? Podle mě se ještě ráda vrátíš do baráčku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
1.7.20 11:19
@Anonymní píše:

Já jsem si původně myslela, že máš nějakou úzkou specializací, kterou u vás nemůžeš uplatnit a ne, že mu toužíš překopat kompletně život na základě nějakého vágního konstatování známého. Je to samozřejmě tvá věc, ale v současné situaci bych se na to dívala střízlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
1.7.20 11:21
@Anonymní píše:

můžeš být trochu specifická? Co se myslí tím rozvíjením v práci, která by tě bavila? Co je to za práce, nebo aspoň obor. Plus třeba aspoň obrysy toho menšího projektu. Ono tomu asi těžko budeš věřit, ale v Praze je hodně šikovných lidí, co se uplatnili, tak pochybuji, že je nějaký extra hlad po importu rozvíječů z Moravy. Nechápej mě špatně. Proto se snažím právě vypáčit nějaké informace k dobru. Víska na Moravě je jedna věc, Praha jiná. Slušný nájem(hodný tvých ambicí) tam seženete tak za 17tisíc a víc. Lítačka, parkování, a služby a jste na 20+. K tomu když už tam budete, tak asi budete chtít i něco užít restaurací, kin, atd atd. Podle mě jsou takové nutné fixní náklady mladého ambiciózního páru v matce měst cca 35tisíc měsíčně. Ty peníze určitě dohromady nějak dáte, ale abyste se za pár měsíců/let nezastavili a nezjistili, že vlastně lítáte v krysím závodu jen abyste byli v Praze. Znám pár takových, pro které byl ve dvaceti sen 2kk na hypo v praze a teď jim je přes třicet, na 2kk pořád obrovské hypo a celkem nic z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3446
1.7.20 11:28
@Ou píše:
Jako racionální řešení je, že teď se chvíli budete věnovat sobě a půjdete do toho města a pak se vrátíte zpět, až budete potřebovat zklidnit a lepší zázemí při zakládání rodiny.

Je to klasické dilema jeho potřeby vs. tvoje potřeby. Pokud se vám je konkrétně podaří pojmenovat a smířit se stím, že každý máte odlišné a abyste byli spokojení, tak musíte nějak zajistit naplnění pro oba, tak možná najdete nějaké řešení té situace, aby to vyhovovalo oběma. S tím že je dobré hledat spíš něco jiného, nějaké třetí, čtvrtá, desátá řešení, než buď zůstaneme tady a nebo se odstěhujeme konkrétně tam.

V okamžiku kdy přání: „chci žít tady v bruntále“ rozklíčuju na potřeby - potřebuju žít někde kde je klid, příroda a mám zázemí své rodiny, tak se to dá zkusit vyřešit třeba - najdeme si podnájem někde v praze u prokopského údolí/divoké šárky/ obory v Uhříněvsi a domů za rodinou budeme pravidelně jezdit.

Pokud se ukáže být potřebou hospodařit na rodiném gruntu, tak to zjevně nepůjde v rámci stěhování vyřešit a pak ty budeš chtít hledat cestu, jak naplnit svoje potřeby jinak, než stěhováním do Prahy.

Pro začátek rozklíčuj takhle svoje přání „chci žít v tom a tom městě“ na potřeby - co ti to má naplnit a teď ti to chybí.

Jinak pro úspěšné dlouhodobé partnerství je dost klíčové naučit se mluvit o potřebách svých a ostatních členů domácnosti a hledat taková řešení, kdy jsou v dlouhodobém hledisku naplňované všechny a všech. V okamžiku kdy se někdo „obětuje“ pro toho druhého a vzdá se části svých potřeb, tak dříve či později bude natolik frustrován, že to vybuchne a partnerství dost ohrozí.

Příspěvek upraven 01.07.20 v 11:11

tak tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5265
1.7.20 11:29

Tak jak to neurčitě popisuješ mi připadá, že se chceš hnát kamsi za vzdušnými zámky, zatímco přítel stojí víc nohama na zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
1.7.20 11:33
@pohledzdruhestrany píše:
prosím tě pořád mlžíš s tím rozvíjením, to je přesně co? to je speak jak z prodávání hrnců, třeba si přítel myslí, že jde o naprostou kravinu :think:

To je snad její věc, nebo tu musí napsát celý svůj životní příběh, aby jsme se byla spokojená.
Jinak pro základatelku záleží jak dlouho jste s přítelem spolu, kolik Vám je a co od vztahu očekáváte. Chápu že je těžký a dost bolestivě rozhodnutí. Taky jsem se rozhodovala mezi kariérní růstem a láskou. Nakonec vyhrála Praha, dlouho jsem se z toho dostávala. Teď mám úžasného manžela. S ex jsme furt v kontaktu, napíšeme si jak se máme atd. Ale už nemiluju ho, nechybí mi a nelituju to rozhodnutí.
Samozřejmě pro vás to může dopadnout jinak. Pokud jste hodně ctižádostivá a mladá nic neztratíte s tím že půjdete za svým snem. Aby jste potom toho nelitovala a nedává přítelovi za vinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5265
1.7.20 11:34
@Michal1986 píše:
můžeš být trochu specifická? Co se myslí tím rozvíjením v práci, která by tě bavila? Co je to za práce, nebo aspoň obor. Plus třeba aspoň obrysy toho menšího projektu. Ono tomu asi těžko budeš věřit, ale v Praze je hodně šikovných lidí, co se uplatnili, tak pochybuji, že je nějaký extra hlad po importu rozvíječů z Moravy. Nechápej mě špatně. Proto se snažím právě vypáčit nějaké informace k dobru. Víska na Moravě je jedna věc, Praha jiná. Slušný nájem(hodný tvých ambicí) tam seženete tak za 17tisíc a víc. Lítačka, parkování, a služby a jste na 20+. K tomu když už tam budete, tak asi budete chtít i něco užít restaurací, kin, atd atd. Podle mě jsou takové nutné fixní náklady mladého ambiciózního páru v matce měst cca 35tisíc měsíčně. Ty peníze určitě dohromady nějak dáte, ale abyste se za pár měsíců/let nezastavili a nezjistili, že vlastně lítáte v krysím závodu jen abyste byli v Praze. Znám pár takových, pro které byl ve dvaceti sen 2kk na hypo v praze a teď jim je přes třicet, na 2kk pořád obrovské hypo a celkem nic z toho.

Naprosto přesné, bohužel znám takový případ.

Příspěvek upraven 17.07.20 v 20:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 11:38

Bydlení bychom měli zajištěno přes mou rodinu, která v Praze je. Tudiz bychom platili vodu, plyn, jídlo atd. Nájem ne. Nechci příliš mluvit konkrétně, mnozí by mohli pochopit o koho jde a tím by se jejich názor kvůli tomu změnil. Je to prace, u které dostanete v Praze dvakrát více peněz a získáte mnohem více zkušeností. Ano v Praze už jsem v práci chvíli byla. Poté jsem se vrátila kvůli zdravotním komplikacím.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama