Přítelova žárlivost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
74
25.1.22 11:39

Přítelova žárlivost

Dobré dopoledne. Vím, že už je tu několik diskuzí na toto téma, ale už si nevím rady a potřebuji se zeptat.

Mám přítele (21 mě 20), jsme spolu rok, bydlíme spolu a už od začátku žárlil, mám dva kamarády, z cca 8, ostatní jsem usoudila, že v životě ani moc nepotřebuji, většina ke mě něco cítila, nebo se mnou chtěla něco mít a já jsem takové lidi v životě s přítelem nepotřebovala, ty 2, kteří jsou pro me velmi důležití, protože tu pro mě byli v těžkých časech, jsem v minulosti měla “ráda” a oni mě, bohužel jsem to už na začátku příteli řekla, protože jsem nechtěla mít před nim nějaké tajnosti, ačkoli mu do toho nic nebylo. Už to vidím jako první “chybu”.

Každopádně ani jeden jsme předešlý vztah neměli zrovna růžový, ale on si z něho odnesl nějaká bolístka po tom, co si jeho přítelkyně psala s nějakým klukem, jak to a to a tak a tam.

Kvůli ní mi teď nevěří, žárlí, je protivný.
Někde v hlavě se bojí, že by to mohl zažít znovu, v čem ho utvrzuji, že se to nestane, že já nejsem ona, ale on se ohradí tím, že me věří, ale kamarádovi ne. Potřeboval ho první poznat a pak sliboval, že mu nebude vadit, Když se budeme stýkat. Viděl ho už 2×, ale i tak je protivný, když o něm jen slyší.

Několikrát mi vlezl do mobilu a už se necítím ani bezpečně, když spím, že mi opět vleze do mobilu, nebo když ho někde nechám. Změnila jsem si heslo k fb, ale potřebovala jsem, aby se ze svého profilu přihlásil a tak jsem mu nadiktovala nové a on mi řekl, že už ho teda ví a kdykoli se může podívat, kdo mi píše, nepřijde mi to v pořádku, nemám soukromí a ubiji mě to, chci Aby mi veril a já se nemusela bát nechat u něho mobil.
Změnit heslo nechci, má i otisk, nechci aby si pak domýšlel kdovíco, proč jsem změnila heslo.
Nic tam nemám, s nikým si nepíšu, ale není mi příjemné, že mi tam lozí, me by to v životě nenapadlo.
Asi před 3 měsíci mi vlezl na facebook a strašně se se mnou pohádal, protože jsem mu neřekla, že jsem si s tím kamarádem volala, narknul me, že mu všechno tajím a co si po tomhle má myslet.

Nevím co mám dělat, ze začátku jsem byla zamilovaná až po uši, nepotřebovala jsem se s kamarádem vidět, pak byl půlroku bez práce, tak jsem si říkala, že počkám až bude v práci a začnu s nim chodit ven, protože ani já bych si nepřála být doma, a on někde s nějakou jeho kamarádkou.
Teď má práci a já mu oznámila, že se hodlám alespoň 2× do měsíce s nim stýkat, podotýkám, že ta dětská láska, která byla tak 5 let zpátky, už je za obouma. On ale kdykoli, co o tom mluvím, je naštvaný a nechce o tom slyšet.

Další problém, co spolu máme, je ten, že má nějaké komplexy ohledně :oops: a neustále mi vytýká, že jsem před našim vztahem spala s kamarádem, který měl cca 19cm, pro me to moc neznamenalo, ale on, ačkoli to bylo v době, co jsme se neznali, do mě furt škaredě rýpe a vyčítá mi to.
Několikrát po mě slovně opravdu škaredě vyjel, po tom co se opil a já z něho měla strach, od té doby nepije vodku. Ale přesto občas do me takto naráží i když vypije více piv.

Nevím co mám dělat.
Prosím, řekněte mi, že mám právo, se s kamarádem, ke kterému nic necítím, vídat.
Nebo je snad v právu on?
Poraďte, co mám prosím dělat, nikoho jiného nechci, je to jinak milionový kluk a nedokážu si představit s nim nebýt, jen tohle me strašně ubíjí.

Je to moc dlouhé, přijde mi to chaotické, ale doufám, že to někdo po me rozluští :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
825
25.1.22 11:45

Ja bych radila rozchod.. lepsi rada neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
25.1.22 12:00

@Neuz Rozcházet se určitě nechci, miluji ho, věřím, že se to ještě spraví, neříkám, že spolu budeme do skonání věků, ale dokud to jde, chci s nim být. Přála bych si s ním mít jednou děti, možná to jsou ty mladistvé naivní přání ale chci bojovat, dokud to půjde.
Jednou říkal, že by si i našel psychologa, pak si ale vymkl koleno a nějak z toho spadlo.
Včera jsme měli výročí a v neděli do mě opět jel, když byl opilý nejprve si dělal srandu, že pokud nevyužiju celou čokoládu ( třídili jsme bílou a mléčnou čokoládu na dort), tak za trest budu mít anal, tak jsem říkala, že by to bolelo a on opět, že “nejsi náhodou na bolest zvykla? Bolelo by to stejně, jak kdybych měl tak velké pero jako někdo a Soukal ho do tebe” tak jsem mu řekla, že ný potřeboval psychologa a on mi řekl, že se mi konečně svěří s něčím, co ho trápí a já ho pošlu k psycholožce, že se tam má zpovídat psycholožce než vlastní přítelkyni.

Já věřím, ze jak bude v práci a budeme na sebe mít méně času, bude to lepší, nebude přemýšlet nad blbostmi a nějak se to zlepší, když ne, svázaného ho dovedu k psychologovi a připoután ho tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14909
25.1.22 12:02

Kopni ho do zadku a najdi si někoho vyzralyho kdo to má v hlavě srovnany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
25.1.22 12:02

Přítel by se měl naučit pracovat se svou žárlivostí a komplexy. Chápu, že se po minulé nevěře boji, ale musí ti věřit. Jinak bude váš vztah peklo. Nejlépe aby se s tím naučil pracovat pomocí nějakého psychologa, terapeuta. Jenomže chlapovi většinou tohleto řekneš (hele, dělej s tím něco, psycholog by ti mohl pomoct…), tak te pošle někam. Ten tvůj už o tom uvažuje, usis ho tam dotlacit. Deju klidně nůž na krk, ať se furt na něco nevymlouva. To, že ti leze do soukromí (přihlásí se ti na facebook a šmíruje), je už fakt blbý. Pokud se sebou něco nezačne dělat, budeš s ním mít výhledově peklo (může se to navic časem ještě zhoršovat)

Příspěvek upraven 25.01.22 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
25.1.22 12:04

Můj plán je takový, že počkám, jak se to bude vyvíjet třeba po měsíci, co bude chodit do práce, věřím totiž, že když bude mít zaměstnanou hlavu, nebude myslet nad blbostmi, bude se ke mě chovat hned jinak.
Po tom měsíci prostě s kamarádem půjdu ven a když bude na mě hnusný, budu ho ignorovat a půjdu spát odděleně. S tím už jsem ho obeznámila. Po několikáté už by s tím mohl přestat, protože by viděl, že to nikam nevede.
Když ne, dokopu ho k psycholožce, chtěla bych jít s nim, problém je jen v tom, že chodím do školy a on má směnu od 10.30-19.00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431

No tak oba dva jste ten vztah vzali za špatnej konec. On má nevyřešenej problém z minulosti a Ty mu od začátku vykládáš o nějakejch kámoších, cos je měla ráda. Hele přijde mi, že jste nevyzrálí oba. Já bych teda radila spíš rozchod (stejně to tak dopadne) a Ty příště hned od začátku nevykládej partnerovi o svejch kámoších, to nedělá dobrotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14909
@Kleisy píše:
@Neuz Rozcházet se určitě nechci, miluji ho, věřím, že se to ještě spraví, neříkám, že spolu budeme do skonání věků, ale dokud to jde, chci s nim být. Přála bych si s ním mít jednou děti, možná to jsou ty mladistvé naivní přání ale chci bojovat, dokud to půjde.
Jednou říkal, že by si i našel psychologa, pak si ale vymkl koleno a nějak z toho spadlo.
Včera jsme měli výročí a v neděli do mě opět jel, když byl opilý nejprve si dělal srandu, že pokud nevyužiju celou čokoládu ( třídili jsme bílou a mléčnou čokoládu na dort), tak za trest budu mít anal, tak jsem říkala, že by to bolelo a on opět, že “nejsi náhodou na bolest zvykla? Bolelo by to stejně, jak kdybych měl tak velké pero jako někdo a Soukal ho do tebe” tak jsem mu řekla, že ný potřeboval psychologa a on mi řekl, že se mi konečně svěří s něčím, co ho trápí a já ho pošlu k psycholožce, že se tam má zpovídat psycholožce než vlastní přítelkyni.Já věřím, ze jak bude v práci a budeme na sebe mít méně času, bude to lepší, nebude přemýšlet nad blbostmi a nějak se to zlepší, když ne, svázaného ho dovedu k psychologovi a připoután ho tam.

Bože hlavně si s nim neporizuj děti!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
25.1.22 12:07

Když Tě to ubíjí, tak od toho běž pryč. Zdravá žárlivost je pěkná, ale ne někdo, kdo Ti nevěří a leze do telefonu. fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
25.1.22 12:07
@Kleisy píše:
Můj plán je takový, že počkám, jak se to bude vyvíjet třeba po měsíci, co bude chodit do práce, věřím totiž, že když bude mít zaměstnanou hlavu, nebude myslet nad blbostmi, bude se ke mě chovat hned jinak.
Po tom měsíci prostě s kamarádem půjdu ven a když bude na mě hnusný, budu ho ignorovat a půjdu spát odděleně. S tím už jsem ho obeznámila. Po několikáté už by s tím mohl přestat, protože by viděl, že to nikam nevede.
Když ne, dokopu ho k psycholožce, chtěla bych jít s nim, problém je jen v tom, že chodím do školy a on má směnu od 10.30-19.00

Jako jo, prace ho víc zaměstná. Ale to bych se nebala, že by si na žárlivé výstupy čas nenašel :lol: naopak možná může na tebe být i hnusnější, když bude utahanej z práce… Však uvidíš, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
25.1.22 12:08
@JancaS84 píše:

Jasne. S dětmi počkat, dokud si to on nevyřeší ve svojí hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
25.1.22 12:10
@JancaS84 píše:

Asi tak…
Tady je pak nejaka pomoc a rada zbytecna… Casem se to bude stupnovat…s ditetem, ktery by nedej boze bylo, by to bylo jeste o dost horsi…
Nez tohle, radsi bych byla sama… A to to muzu radit po jednom nevydarenym manzelstvi a s nadhledem par let…
Lidi se nemeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2118
25.1.22 12:10
@JancaS84 píše:

Přesně tohle jsem si pomyslela. Žárlivec, který je po alkoholu agresivní, bezva výběr, zakladatelko :potlesk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
25.1.22 12:14

Tak proč jsi tu psala? Všechny Ti radíme, že ho máš poslat někam, protože se to bude stupňovat a ty stejně hned v druhém příspěvku napíšeš, že s ním budeš a chceš děti? Možná by Ti neuškodilo naučit se a vnímat i svou hodnotu. :zed:

Na druhou stranu, proč o těch kamarádech pořád mluvíš? Chodíš 2× měsíčně ven? Já mám taky takového, ale nikdy o něm prostě nemluvím. Vidíme se jen když je nějaká větší akce (aktuálně jsem ho tak rok neviděla). Jinak ne. Natož nějaké chození 2× do měsíce společně ven 8o Když mi zavolá, řeknu to pak i příteli, co je u nich nového a tak. A to je vše. Další rok o něm neslyší. Možná i tohle by jsi měla změnit. Já ani na kamarádky nemám tolik času, abych s nimi chodila 2× do měsíce ven a pořád si s nimi volala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
25.1.22 12:16
@Piju čaj píše:
No tak oba dva jste ten vztah vzali za špatnej konec. On má nevyřešenej problém z minulosti a Ty mu od začátku vykládáš o nějakejch kámoších, cos je měla ráda. Hele přijde mi, že jste nevyzrálí oba. Já bych teda radila spíš rozchod (stejně to tak dopadne) a Ty příště hned od začátku nevykládej partnerovi o svejch kámoších, to nedělá dobrotu.

Já pouze nechtěla “cokoli tajit”. Nerada bych, abych se s nimi stýkala a on se po roce dozvěděl, že jsme se měli rádi. Říkám, vím, že na jednu stranu jsem tím udělala chybu, ale nerada bych mu něco takového tajila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat