Příušnice a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 01.11.14 18:39
Priusnice a tehotenstvi

Ahoj, muj syn ma s nejvetsi pravdepodobnosti priusnice a ja jsem v 9tt tehotenstvi. Nemate nekdo zkusenost? Mam strach, ze to muze miminku ublizit.

Reakce:
Lucake
Neúnavná pisatelka 18687 příspěvků 01.11.14 18:45

@Laura1010 pokud si je uz mela, jsi imunni. Pokud ne, je to nebezpecne. http://www.priusnice.info/…tehotenstvi/

LLLL
Kelišová 5948 příspěvků 01.11.14 19:17

S tou imunitou v pripade prodelani bych si tak jista nebyla, myslím, že je muzes bohuzel dostat znovu. Ja měla, zhruba uprostred tehotenstvi. Na ORL se tvarili straslive, sestra se zeptala co mi je, rikam, ze asi priusnice a ona na me „ale vzdyt jste tehotna“ - jak kdybych to asi nejak ovlivnila :D Ale jinak uplne v pohode. Tenkrat jsem ale cetla, ze 1 a 3 trimestr muze byt problematicky - ale zase zalezi na narocnosti, prubehu…

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 01.11.14 19:17

@Laura1010 Ano je to velmi nebezpečné, zvlášt v ranném stádiu těhotenství.

Lucake
Neúnavná pisatelka 18687 příspěvků 01.11.14 19:35

@LLLL pro prodelani nemoci mas dozivotni imunitu, u ockovani to neni 100%

Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 01.11.14 19:49

Tak syn je taky ockovanej :( a dr tvrdi, ze kdyz jsem ockovana tak bych mela mit taky svoje protilatky.spis me zajima, jestli je nekdo mel nebo se s nima setkal a dopadlo to dobre. Vystrasena uz sem dost, vim ze jsou nebezpecny.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 06.04.16 10:07

Má tu někdo čerstvou zkušenost? Manželovo kolegyně má Příušnice, pracují v malé kanceláří spolu. Manžel neví zda byl očkovaný nebo jestli je prodělal. Ja očkovaná jsem, v roce 1987 a přeočkování 1988 :roll:. teď jsem v 19. Týdnů. Mám strach zda to můžu chytit a případně jak je to pro mě, respektive miminko, nebezpečné.

sunshinegirl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.16 10:26

@blueberryx Moc ti neporadím zda to můžeš chytit, ale příušnice jsou pro plod velmi nebezpečné.

Loveyoucek
Kecalka 368 příspěvků 06.04.16 11:03

@sunshinegirl Proc pani/slecnu takhle strasis? Priusnice, alespon podle.toho, co jsem si zjistovala, nejsou pro plod nebezpecne, jen horecka, co je doprovazi, by v prvnim trimestru mohla ublizit.

Lusita
Kecalka 393 příspěvků 06.04.16 11:07

@blueberryx dle MUDr. Kouckeho a dalsich mohou poskodit plod v 1. trimestru, pozdeji uz ne… priusnice mohou byt infekcni az 7 dni pred objevenim priznaku, takze se tomu stejne neda moc vyhnout. Tez resim :roll:

sunshinegirl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.16 11:09

@Loveyoucek Já mám informace jiné. Manžel měl v práci kolegu s příušnicemi, když jsem byla těhotná a na gynekologii mi řekli, že je to velmi nebezpečné. Pravda, byla jsem v prvním trimestru, nevím jak dál, nevím zda to bylo myšleno obecně, nebo jen pro nějaký ten trimestr apod.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 06.04.16 11:15

Všem moc děkuji. Budu doufat, že to bude ok. V prvním trimestru jsem už prodělala spalovou anginu, tak si to užívám :jazyk:

@Lusita také jsi byla v kontaktu? Či někdo blízký? V kolikatem jsi?

Lusita
Kecalka 393 příspěvků 06.04.16 11:35

@blueberryx v primem kontaktu, cca pul dne, tak ted jen cekam co bude, jestli me to pokosi malo nebo hodne :zed: jsem v 26 tt

blueberryx
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 06.04.16 11:57

@Lusita tak držím palce a dej prosím kdyžtak vědět. Dekuji

LLLL
Kelišová 5948 příspěvků 06.04.16 14:46

@sunshinegirl již zmíněno, jsou nebezpečné v prvním trimestru a urcite i pri porodu. Já prodělala nekdy kolem 25tt a dr rikala, ze dobry, mela jsem i hladky prubeh, jen otekla, bez horecek. Miminku jsou skoro 4roky a zadne nasledky nema :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >