Kojenec má přivřené jedno oko

24
14.11.20 12:37

PŘIVŘENÉ OKO KOJENEC

Dobrý den,

mám tříměsíčního kojence. Najednou jedno oko přivírá a druhé oko více vykuluje.. Když se vzteká nebo pláče, tak vždy jen z toho normálně otevřeného oka teče slza, z toho přivřeného nikdy nic neteče. Pediatrička řekla, že to bude řešit na půl roce, ale nevím, zda bych to neměla řešit dříve? Je to normální nebo mu můžu nějak pomoci? Nemá s tím někdo zkušenost??? Jinak ještě před 14 dny měl obě očička stejně otevřené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2496
14.11.20 12:46

@rozina01 Objednej ho na ocni co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
14.11.20 12:53

Ja bych to asi resila hned, podle fotky mi to prijde spis, nez privrene oko, jako nejaky otok pod okem, jak dlouho to ma? A doktorka ho videla, nebo to jen resila po telefonu?

Edit: vidim, ze pises 14 dni, to mi prijde dlouho na to, aby se to zpravilo samo jen tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1307
14.11.20 13:03

Zkus nějakou online poradnu. Poradna očního lékaře je i tady na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.20 13:09

Doktorka ho videla ve stredu a prijit mame az v lednu 😏, cely internet mam prolezly a vubec nevim co s tim 😏. Sly by jste teda taky hned k ocnimu?? Nebo jeste pockat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
14.11.20 13:13

Nechci strašit, ale kamarádce taky takhle přivíralo jedno oko a pak se zjistilo, že je na něj prakticky slepý. A dětská to taky nechtěla řešit, že to je prý normální. Na oční šla z vlastní iniciativy. Utíkej co nejdřív taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1247
14.11.20 13:13

Možná to ta fotka zkresluje, ale připadá mi ta pravá strana celá trochu nateklá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.20 13:15

No to nene, dobre neni na co cekat, dekuji, hned najdu ocniho 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.20 13:17

A nevi nekdo proc by mohl byt tak natekly na jedne strane??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10256
14.11.20 13:57
@PeBa12 píše:
Možná to ta fotka zkresluje, ale připadá mi ta pravá strana celá trochu nateklá :think:

Mě taky. I pusinku má nesymetrickou, ale možná je to jen tou fotkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28440
14.11.20 14:12

Mně to přijde spíš nateklé. Na oční bycb se objednala sama, když to nechce pediatra řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
14.11.20 14:23

Mně než oko přijde spíš oteklá celá tvářička, že se otok rozlil až pod to oko.
Do pusy jsi koukala? Pije normálně?
Takový otok může být i od zubů. Ale nevím, jak u miminka.

Dcera měla velké problémy se slzným kanálkem, že skončila až na operaci. Ale to vypadalo jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
14.11.20 14:35

Nedalo mi to a v rychlosti jsem koukla na starý fotky.
Spletla jsem se, ze začátku to vypadalo úplně stejně.
A i to, že mu netečou z toho očka slzy, to vypadá na ucpaný slzný kanálek.

V pondělí zkus sehnat oční, kde by vás vzali. Určitě to řeš teď, ne až v půl roce (kolik je malému?).
Co je to vůbec za doktorku? 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.20 14:43

Malému jsou tři měsíce, jí normálně, zoubky ještě nejsou, ale slintá o sto šest, tak třeba již brzy budou. Zkusím v pondělí hned nějakého očního, jen v tuto chvíli sehnat lékaře je problém, všichni kvůli covidu pracují hooodně omezeně :-/.. @Nairol a tvá dcera je už v pořádku? Jak dlouho měla problém se slzným kanálkem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
14.11.20 14:58

@rozina01 ona s tím měla problémy prakticky od narození až do 2,5 měsíce. To už to museli řešit operací. Po ní bylo ihned po problému.
Ale tak daleko to určitě dojít nemusí. Neboj. :wink:
Už jsou ji 4 roky a na problém s okem už jsme téměř zapomněli.

Zkusí opravdu jemně masírovat slzný kanálek. Jenom zlehka, když to má oteklý.
Měj připravený kapesníček, kdyby se ti povedlo vymáčknout hnis, aby mu to nenateklo do oka. Dceři z toho někdy tekl neskutečný hnus, tak se nelekni.
Už jsi to někdy dělala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama