Přivydělání při MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  19.09.03 17:46
Přivydělání při MD

Ahoj, jsem tady úplně nová, přesto bych se chtěla zeptat: máte někdo zkušennosti s přivýdělkem při mateřské (nemyslím výši možného přivýdělku)? Jsem na MD už 7. měsíc a ráda bych si něco přivydělala - spíš pro „lepší pocit“ z vlastních peněz než z nutnosti. Před MD jsem měla poměrně zajímavou a odbornou práci v bankovnictví, taď se snažím přes internet najít opět něco „kvalifikovaného“ na doma, ovšem marně. Připadá mi, jakobych pro případné zaměstnavatele okamžikem porodu totálně ztupla a nebyla schopna dělat nic jiného kromě vkládání letáků do obálek, v lepším případě přepisování textů či kopírování disket. Máte někdo nějaké „lepší“ nebo podobné zkušennosti či můžete někdo poradit, jak na to? Díky. Martina

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lenda
Nováček 2 příspěvky 03.11.03 14:17
Přivydělání při MD

Ahoj,

zrovna po takémhle příspěvku jsem vyloženě „šla“, ale jak vidno, tak na tohle téma tady není žádná velká diskuse… že by snad nikdo nepotřeboval peníze, či neměl potřebu se nějak realizovat??? Já ještě chodím do práce, pracuji jako asistentka a jsem velmi činorodý člověk, už teď přemýšlím, jak si přivydělat na MD. Vzledem k tomu, že manžel si nevydělává zrovna horentní sumy a vzhledem k tomu, že budeme kupovat byt, je jasný, že každá korunka, kterou bych mohla přispět do rodinného rozpočtu by byla dobrá… jenže brouzdám o netu křížem krážem a seriózní nabidka v nedohlednu… Nemáte náááhodou některá skušenost s domácími pracemi .. jak manuálními, tak na pc??? Bylo by moc fain, kdyby se mi nějaká aktivní těhulka či maminka ozvala a poskytla kontakt… Fakt by mi to mohlo mooooc pomoct…

Díky Lenda

lena.pankova@cen­trum.cz

kaska
Kecalka 112 příspěvků 04.11.03 12:19
Přivydělání při MD

Ahoj maminky,

urcite nie ste jedine, co by chceli i pocas MD zarobit nejaku tu korunu. Ja som tiez hladala nieco co by mi nedovolilo „otupiet a zakrpatiet“ pocas MD a samozrejme i zarobit peniazky. No s polutovanim musim skonstatovat, ze som nenasla na internete absolutne nic :-[ Nemyslim si ze by zeny na MD nepotrebovali peniaze, alebo ze by nemali chut pracovat, skor su zeny ktore nemaju dostatok prilezitosti, ci skusenosti, no to aby sa do niecoho pustili. Urcite by nielen nas co sme sa zapojili do tejto diskusie zaujala informacia ako si privyrobit. No ja to urcite nebudem vzdavat a ak najdem zaujimavu a dobru pracu, urcite sa ozvem ;-)

Zatial ahojte.

Anonymni  06.11.03 21:43
Přivydělání při MD

Ahoj holky,

pracuji v rodinné firmě, kterou vede můj manžel a musím říct, že se zaměstnavatelé na ženy na MD dívají poněkud skepticky.

Protože jsem v 38t sama jsem strávila hodiny přemýšlením, jak si udržet finanční nezávislost a nepoznamenaný rozum na MD. Tím nepoznamemnaným rozum nemyslím nic špatného…dělala jsem rok AuPair u čerstvého miminka a jeho roční sestřiky…po tom roce jsem byla lehce mimo…tím myslím, že jsem si snad nedokázala popovídat o ničem jiném než o plínkách, hovínkách a miminkách…no a tak nějak působí žena na budoucí zaměstnavatele…tak­že bych to teď chtěla trošku ovlivnit, tzn. užívat si miminka a zároveň neztratit kontakt s „profesním“ světem. 1. variantou je domluva se zaměstnavatelem na 1/4 úvazek nástup po půl roce. 2. varianta = práce doma - tady bych si dala trošku pozor na lidi a firmy, které Vám práci nezaplatí…nicméně, jestli mohu poradit. Poohlédněte se po MENŠÍCH firmách ve Vašem okolí - obor např. papírenský, hračky, knihy…teď se vydává mnoho kvízů a encyklopedií - shánějí někoho, kdo by jim dal dohromady např. otázky z daného oboru (vesmír, zeměpis, příroda atd.). je to mravenčí práce, na kterou ve firmách nemají lidi. Tyhle firmy si většinou inzerát nedávají, musíte je oslovit vy…jen jednu radu, mluvte nejprve o práci, zkušenostech, fůře vašeho volného času a nakonec o dětech.

Ach jo, tak nevím jestli jsem Vám nějak pomohla…byla jsem u mnoha pohovorů, kdy manžel hledal někoho na výpomoc na obdobnou činnost a většinou šlo o matky na MD…ty které mluvily o dětech většinou práci nedostaly. Překlady…taky je sháňka…zkuste obvolat menší firmy ve Vašem okolí, nevěřím, že se v nich práce obdobného charakteru nenajde…U větších společností to je většinou problém:(

kontaktů na tyto firmy najdete na internetu mnoho…

Petra

Anonymni  10.11.03 22:00
Přivydělání při MD

Jsem taky na MD a s internetem nemám moc zkušeností-dejte tip,kde najit nějakou zajímavou práci.....píšete ze firem je tam mnoho..předem díky :-?

Tera
Povídálka 37 příspěvků 21.11.03 15:25
Přivydělání při MD

milé prácechtivé maminky,

ani já vás příliš nepotěším, jsem realitní makléřka už druhým rokem na „dovolené“, půl roku jsem hledala jakoukoliv domácí práci všude možně na netu a kromě velmi podezřelých nabídek typu - zašlete 50kc nebo i více a dozvíte se více - jsem nenašla prakticky nic, moment vlastně ještě navlékání korálek, ale to jsem zavrhla vzhledem k malému dítěti, co vám budu povídat, takže už jsem to skoro vzdala, a pak jsem viděla studentku jak roznáší letáky - nezní to sice nějak extra, ale KAŽDÁ KORUNA DOBRÁ, takže já už letáky roznáším, poskládám je, hodím pod kočárek a do batohu a vyrážím do terénu. Kdo máte zájem ráda podám bližší info :-P

sonka
Kecalka 456 příspěvků 26.08.04 19:58
Re: Přivydělání při MD

Ahojky Tero,ja bych mela zajem.Uz delsi dobu neco shanim.Ale jsem z maleho mesta.Neni to jen po Praze?

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 26.08.04 21:24

Svýho muže miluju, je to sluníčko, ale mám pocit, že jsem se neměla za něj vdávat a aspoň jsem mohla pracovat u něj ve firmě. takle mě nemůže prý vůbec zaměstnat, natož vyplácet peníz - prý to na rodinné příslušníky nejde.
No náš stát vyloženě podporuje rodinu a mateřství…
nevíte jestli se to nezměnilo? Asi ne,co?
A hlavně taky prý musí být živnosťák…jsem z toho zmatená.

Anonymni  27.08.04 12:23
Přivýdělek pro maminy - dobrý tip!!!

Pokud Tvůj muž podniká jako fyzická osoba, nemůže Tě vzít jako zaměstnance, ale může Tě uvádět jako osobu spolupracující, což je docela výhodné kvůli daním, pokud je tvůj příjem mnohem nižší než jeho. Dělá to tak spousta podnikatelů.
Většina firem dnes spíš dává přednost práci na živnostenský list a díky tomu, že si dnes už můžeš přivydělat neomezeně k MD, je to asi nejvýhodnější varianta - zaměstnavcatel tak nic neriskuje a Ty získáš volnou pracovní dobu. Z vlastní zkušenosti vím, že spousta obchodních zástupců shání někoho na domlouvání schůzek a to se dá dělat z domů. Nebo můžeš zkusit přímo telefonický prodej - pokud máš doma PS a internet.
Doporučuji všem zkusit práci pro Seznam.cz - pokud vykážete 35 uskutečněných jednání za měsíc, dostanete 8000,– Kč, i když se Vám nepodaříé uzavřít obchod. To se dá zvládnout za 7 pracovních dnů . Jde o nabízení placeného upřednostnění v hledání firmám ve Vašem okolí. Provize je 20%. Vyškolení je zdarma. Zvládne to každý. Právě teď nabírají další lidi. Kámoška má 2-leté dítko a je s touhle prací max. spokojená - vždycky má aspoň 10 - 15 tisíc měsíčně. A hlavně až jí skončí MD, půjde do toho prý naplno a nebude muset hledat práci. Tolik by si nikde v zaměstnání stejně nevydělala a hlavně je prý každému jedno, jak intenzivně pracuje, takže v případě nemoci pak může být s dítětem kdykoliv doma a nemusí se bát, že prijde o praci. Pokud potřebujete více informací, můžete mi napsat mail: karpiskova@cen­trum.cz

Anonymni  08.10.04 22:31

Ahoj holky.
Jsem na mateřské a vím, že je každá koruna dobrá. Mám pro vás docela dobrý tip. Stala jsem se členkou Klubu Oriflame - teď v říjnu má toto členství mnoho výhod. Registrace je za pouhých 79,– Kč a to jsou veškeré peníze, které do toho vložíte. Pak už následují samé výhody - zdarma batoh, 30 % slevu na výrobky z katalogu (tyto výrobky používám už 10 let a ještě nikdy jsem nemusela nic vrátit z důvodu nesnášenlivosti), sem tam výrobek za minimální cenu ? skoro zdarma, vrácení výrobků bez udání důvodu atd.. Objednáváte kdy chcete, nejste nuceni do nějakých objemů. Faktury platíte zpětně, takže do toho nemusíte vkládat svoje peníze.
Jestli některá z Vás si také chce něco vydělat v podstatě bez práce (i kdyby to bylo jen na tu kosmetiku, kterou si sama kupujete), určitě se ozvěte na mejl: pmoravcova@cen­trum.cz a domluvíme. Tato nabídka je však omezená a platí do konce října 2004, takže neváhejte a chopte se příležitosti!!! Nemá cenu jen lamentovat nad výši mateřský. V neposlední řadě získáte nové známé a kamarádky.
Těším se. Petra

Anonymni  27.10.04 23:34
Penízky se pomalu hromadí

Zdravím Vás maminky. Našla jsem si domací práci na internetu. Začala jsem se stahovaním mailů a musím říci, že se mi penizky na moje kontíčko hromadí. Nevěřila jsem, že to bude fungovat. Jsem taky na mateřský a penízky se mi opravdu hodí, však to znáte určitě taky plínky a mlíčko… Jestli to cjcete taky zkusit koukněte se sem. Koukněte se sem http://sweb.cz/tvojemany/ :P

Anonymni  28.10.04 10:07

To určitě, nebudu ti dělat přístupy.
Viz dizkuze z rodiny.

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 28.10.04 10:42
Přívydělek na mateřské

Ahoj,
musím jen napsat,že jsem už tady podobnou diskusi viděla a vesměs tam holky psaly negativní zkušenosti s hledáním práce..Málokdo má štěstí,že chytne dobrou a slušně placenou práci při MD..Inzeráty se hemží samou kravinou a člověk jen zírá na ty houfy podvodníků.. :( Nezoufám a hledám stále,chtěla bych od dubna 2005 taky chodit částečně do práce..zatím se mějte :)

Anonymni  03.11.04 16:00
Re: Penízky se pomalu hromadí
Jituška píše:
Zdravím Vás maminky. Našla jsem si domací práci na internetu. Začala jsem se stahovaním mailů a musím říci, že se mi penizky na moje kontíčko hromadí. Nevěřila jsem, že to bude fungovat. Jsem taky na mateřský a penízky se mi opravdu hodí, však to znáte určitě taky plínky a mlíčko… Jestli to cjcete taky zkusit koukněte se sem. Koukněte se sem http://sweb.cz/tvojemany/ :P

Ahoj Jituško,
můžeš mi prosím zaslat konkrétnější info. Koukala jsem ne ten Web, ale moc tomu nerozumím. Jestli můžeš, ozvi se mi!
Díky. Lenka
lenka.kalisto­va@p22.mepnet­.cz

Anonymni  03.11.04 17:49

:lol: Jitusko,ja som si tiez prezrela tie stranky,(http://sweb.cz/tvojemany/)snad tomu aj rozumiem,ale to je vsetko len teoria ako by to malo fungovat,myslim,ze vela z nas by zaujimalo ako to vlastne prebieha v praxi.Chcela by som ta poprosit o nejake blizsie informacie.
Ako dlho to robis,ako dlho trva nez nasporis sumu potrebnu na prevedenie na tvoj ucet,mas ucet v CR?atd.
Diky moc.Julia.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama