Příznaky tetanie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.5.22 06:37

Příznaky tetanie

Ahojky, poslední dobou mě trošku trápí zdraví, lékaři mě posílají na kde jaké vyšetření, ale momentálně je už toho tolik, že si připadám jako hypochondr. Pálí mě a brní nohy, jazyk, rty, někdy i prsty na rukou, cukají svaly, někdy bolí čelisti a nedávno se mi jako by stáhla ústa a brnělo mi kolem nich. To stažení a brnění úst po magnosolvu odeznělo, tak mě napadlo, zda se nemůže jednat o latentní tetanii. Jenže na neurologii mi asi 2 měsíce zpátky dávali infuze magnezka, u kterých se mi stalo, že se problém s cukáním a záškuby umocnil. Jenže tam se mnou chodil nemocný člověk a já se zrovna té nemoci bála, bylo mi z toho hrozně zle, Chytila jsem šílenou paniku, že to budu mít taky a celou dobu jsem se představovala na jeho místě (vím, že to člověku nepřidá, ale nemohla jsem si pomoct, prostě mám nějakou nevysvětlitelnou hrůzu z vážných nemocí). Infuze mi doktorka zrušila. Poté co jsem se sledovala, tak mě nachvíli brnet nohy opravdu přestaly, dokonce mi na ne bylo i chvili teplo, což se mi nestava.
Mohou to být příznaky tetanie?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1943
5.5.22 06:58

Těžko říct, co ti je. Ale jestli máš hrůzu z nemocí, tak to může být psychosomatické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
5.5.22 07:01

Proč vás neposlou na vyšetření tetanie? Je to rychle, na chvíli se zaskrti ruka a z prstu se odečte nějaké „impulsy“ na grafu.

Vitamín D máte vysetreny?

Léky nějaké berete? Antikoncepci?

Můžete mít neurozu, úzkosti.. taky se projevují, jak píšete. Často kombinace s tetanii.

Uzkostny „hypochondr“…psychoterapie, u těžších úzkosti antidepresiva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3925
5.5.22 08:26

A co krev nechybí ti železo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 12:46

@jejjej Aha, já myslela, že se to určí jenom EMG… Vůbecnetuším, taky mi to příjde zvláštní, strašili mě roztroušenou sklerozou, nádorem v mozku, beroliozou, ALS, myasthenii, ale vyšetření na tetanii mi zatím nikdo nedělal… Přitom reflexy mám hodně žívé a ty příznaky se mi táhnou už 3 roky :nevim:

jinak krev mám vyšetřenou podrobně a až na to, že jsem kdysi dávno přechodila boreliozu je vechno v pořádku…

A nevíte, zda když mám EMG vyšetření na vyloučení ALS, tak pokud by to ta tetanie byla, zjisti to? Myslím, že tuto nemoc opravdu nemám, jednu dobu jsem mela divný pocit v ruce, ale po kontrole u fyzioterapeuta mi bylo řeceno, že ji mam pretizenou z noseni deti a po dvou návštěvách je ruka zase v poradku :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat