pro holky po potratu - dotaz

4035
18.10.06 08:04

pro holky po potratu - dotaz

holky, vrtá mi hlavou problém…
Mám tuším americkou knížku o návodu, jak stvořit holčičku, půjčenou z knihovny, většinou je to takový blábolení o ničem.
Ale…

Je tam vyjádřena teorie, že pokud otěhotníme do vajíčka již staršího, tedy ke konci ovu, prostě to vajíčko už je starší, tak vzniká větší riziko vývojových vad a malformací a těhotenství ve velkém množství zaniká buď samovolným nebo zamlklým potratem. Takže po ovu nedoporučují souložit… :lol: No nevím, vy holky, co jste tím prošli, máte pocit, že jste otěhotněli „do starého vajíčka“ nebo jak to nazvat srozumitelně..??

Přišlo mě to docela jako zajímavá teorie a tak nevím, jestli se nemáme snažit jen do ovu a pak nic…
Děkuji za odpovědi
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

260
18.10.06 10:14

Nikino,

jak myslíš vajíčko starší ????

Vajíčka se tvoří už při nitroděložním vývoji holčičky, tudíš jsou všechna stejně stará.

Knížku jsem nečetla a při otěhotnění jsem ovulaci taky nesledovala, pravda taky nám to trvalo 3/4 roku než se zadařilo, jenže já jaksi mám pocit, že kdybych to nějak víc sledovala tak se snažím až moc a že pak by to nešlo vůbec :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
18.10.06 11:23

Kačko, vyjádřím to líp…spermie našla vajíčko, které už nějakých x hodin čekalo na spermii, tudíž bylo už jaksi opotřebované cestou, starší, déle žilo…
než třeba vajíčko na které se spermie vrhly hned jak docestovalo tam, kam má, bylo prostě čerstvější :lol:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3467
18.10.06 11:52

Podle mě to je úúúplný nesmysl. Vady vznikají z úplně jiných důvodů a určitě ne podle vajíčka, jak dlouho cestuje… Navíc vajíčko je (pokud se nepletu) oplodnitelné jen pár hodin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
18.10.06 12:04

no myslím si to taky, navíc těžko odhadneš, jak zrovna ti vajíčko cestuje a kdy přesně, na hodinu se uvolnilo.....
A snad je příroda chytrá a ve chvíli, kdy je vajíčko už přezrálý, tak už není oplodněníschopné, ne?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3467
18.10.06 12:11

Přesně tak - jak je vajíčko „přezrálé“, tak není možné ho oplodnit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
22.10.06 00:58

vysvětlení

Tím by se vysvětlilo, proč po ovulaci většinou počneme holčičky. Kluci jako více náchylní se prostě "neuchytí! v děloze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama