Pro a proti podvazu vaječníků

3588
24.4.17 23:00

Pro X proti podvaz vaječníků

Přemýšlím o podvázání vaječníků kdo má jakou zkušenost, jestli by doporučili nebo ne.
Děkuju za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11864
24.4.17 23:39

Zkušenost nemám, ale chystám se na to taky při porodu císařem. A těším se. Budeme mít druhé dítě, je nám skoro čtyřicet a víme, že další dítko už nechceme. Antikoncepci nesnáším. Celý aktivní sexuální život řeším buď jako neotěhotnět nebo naopak otěhotnět. Nic mezi tím. Opravdu se na to bezstarostné období těším. Vím ovšem, že tohle máme opravdu s manželem srovnané v hlavě. Žádné pochybnosti nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
25.4.17 00:23

Tezko se doporucuje a radi, to musis vedet sama jak na tom jsi. Treba ja kdybych mela kolem 40 let a mela uz 2-3 deti, tak bych si to asi nechala udelat abych nemusela resit pripadne dalsi tehotenstvi, taky nemam rada antikoncepci. Takze pokud jsi treba v podobnem pripade, tak bych do toho sla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 00:53

Ja to resila u 4.porodu, byl to cisar (predtim 3 vaginalni). Byla jsem na vazkach a kdyz se me manzel zeptal, jestli je to vratny, bylo rozhodnuto. Jeste ze tak, radi bychom jeste jedno, tak uvidime, jestli se zadari, uz nejsme nejmladsi. Dobre si to rozmysli, pokud mas jasno, ok, pokud vahas, nesla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
25.4.17 01:06

Já mám od 3. císaře. Už 10 let jsem nebrala žádnou antikoncepci - buď jsme se snažili, nebo jsem byla těhotná, nebo kojila a neměla MS… Takže jsem ráda, že nemusím po takové době řešit žádnou antikoncepci. Vím, že už další dítě určitě nechci, v tom máme s manželem naprosto jasno, takže jsem této možnosti využila.

Pokud si nejsi naprosto jistá, že už děti nechceš, tak do toho ale nejdi. I když, ona to snad úplná konečná taky není, ne? pak to jde ještě přes umělý oplodnění normálně s tvým vajíčkem. Pokud plácám, tak mě někdo opravte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
25.4.17 03:17

Holky, a ovlivnuje to neco v tele zeny? Zmeni se jeste neco? Jestli me chapete?…
Taky uz zadny deti nechceme, tri nam staci. V tom mame jasno. Ale je mi 27 let, tak jestli to treba nema nejaky hormonalni dopad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
25.4.17 03:50

Pokud máte stabilního partnera, tak je jednoduchší a méne závažné podvázáni semenníku u muže, ( vasektomie), které muže být dočasné, a nebo trvalé

• Citovat
  • Upravit
7965
25.4.17 06:42

Mam kamaradku nwchala se podvazat 3 deti 28let ve 30 ji poslal manzel k sipku ona si nasla mladsiho pritele ktery jeste deti nemel a chce je no takze ted resi ????jinak za me super napad rikala jsem ze pokud budu po 2-3diteti a bude mi kokem 40 jdu do toho ty jsi jeste mladicka a nikdy nerikej nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 06:51

Byla jsem po 3. dítěti a nelituju. Nezměnilo se nic, jen jsem daleko více v klidu a nestresuju. Nesháním prášky a ni kondomy, v podstatě jsme vždy připraveni :mrgreen:

InkoAA.

• Nahlásit
  • Citovat
888
25.4.17 07:08

@Zorbas já sem si to nechala udělat po třetím císaři. Podstoupila jsem to ale hlavně kvůli těm cisarum. Pokud by mi bylo 27 a porody by proběhly normálně asi bych do toho nesla. Jinak jsem spokojena, zatím žádné změny nepozoruju, ale neměla sem ještě menstruace tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 07:42

Já jsem byla před rokem a půl a musím říct, že super. Vzhledem k tomu, že nemůžu hormony, tělísko mi vypadává a už nechceme další dítě tudíž tohle byla pro nás nejlepší varianta. Menstruaci mám pravidelnou a vůbec se bez těch hormonů cítím daleko líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.4.17 07:44
@Zorbas píše:
Holky, a ovlivnuje to neco v tele zeny? Zmeni se jeste neco? Jestli me chapete?…
Taky uz zadny deti nechceme, tri nam staci. V tom mame jasno. Ale je mi 27 let, tak jestli to treba nema nejaky hormonalni dopad?

Já jsem četla názory odborníků, že po tomto výkonu může přijít předčasný přechod, o 5 až deset let. Příčina se neví, je to stejné jako u těch, které nemají vaječníky třeba po opakovaných mimoděložních těhotenství. Hormonálně to neovlivňuje nic, že vajíčka padá kdesi do břišní dutiny taky nevadí, denně tam „spadne“ spoustu dalších jiných buněk.

Já se přiznám, že ve 27 letech mi přijde ještě brzy na takové definitivní rozhodnutí, člověk nikdy neví, co ho potká a jestli se hormony náhodou nezblázní a nebude chtít ještě další dítě. Mě je víc a na takový radikální zákrok prostě připravená nejsem(i když odmítám brát hormony, je to hnus).Je ale fakt, že jsem vždy toužila po větší rodině a více dětech, takže ani tuto otázku v sobě nemám definitivně uzavřenou.
A ze zdravotního hlediska je výhodnější mužská vazektomie, méně náročný výkon pouze v lokální anestezii.Ale partnera na to nelze poslat, musí být přesvědčený on sám. Musí to být jeho vlastní rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5136
25.4.17 07:47
@stáťáva píše:
Přemýšlím o podvázání vaječníků kdo má jakou zkušenost, jestli by doporučili nebo ne.
Děkuju za odpověď

Ahoj, hele my jsme přemýšleli nad variantami u mě i u chlapa, bylo to otevřené asi rok a nakonec jsme do toho nešli. Je nám 37 let a máme 4 děti. Trošku jsme se báli co na to psychika, i když se to může zdát jako irelevantní důvod. Ona ztráta plodnosti může zamávat se sebevnímáním člověka. Ale já mám strašnou výhodu, že mám velmi průhledné plodné dny, přesně poznám kdy dochází k ovulaci, takže si prostě v plodných dnech dáváme pozor a funguje to 4 roky. Nutno ale podotknout, že kdyby náhodou přišlo 5. dítě, tak bychom to nějak zvládli.
Myslím, že pokud člověk váhá, neměl by do toho jít. Jen pokud si je 100% jistý. A to oba partneři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.4.17 07:55

@Zabatko Vnímám to stejně, taky si myslím, že by to zamávalo s psychikou, buď jednoho nebo druhého. Nejvíc mě děsí představa té definitivnosti. Já mám zdravotní problém, ale pokud by případné další těhotenství neohrožovalo můj život, tak do toho prostě nejdu. Hormony pro mě nejsou vhodné, právě k vůli tomu zdravotnímu problému a taky je nechci(což je v mém případě silnější a hlavní důvod).
Paradoxně po 3. dítěti ve 27 letech jsem si taky říkala, že do toho půjdu. Ale po rozebrání situace sama v sobě a s lékaři, že případné další těhotenství by můj život neohrozilo, jsem zjistila, že to vlastně vůbec nechci, že bych dětí brala ještě i víc. Máme čtyři. Sama u sebe jsem zjistila, že moje důvody pro jsou jen zástupné - zdraví, tlak společnosti na rodiny s více dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5061
25.4.17 08:02

Záleží na tobě - kolik ti je, kolik máš dětí apod.
Já mám dvě děti (jedno šlo císařem), doktorka další těhotenství vzhledem k předchozím komplikacím nedoporučovala (to potvrdil i primář v nemocnici). V té době mi bylo 38. Stálý partner. Věděla jsem, že už další dítě opravdu nechci. Měla jsem cystu na vaječníku, tak jsem začala řešit i případné přerušení vejcovodů. Chlap svoji sterilizaci nechtěl. Nakonec s vaječníkem musely jít i vejcovody, tak to bylo vyřešené. Mám jeden vaječník, takže hormony brát nemusím. Jsem spokojená a nemusím řešit antikoncepci.
Vůbec nemám problém s tím, že jsem neplodná. Vidím to jako praktické rozhodnutí. Další dítě bychom neuživili, konečně po MD a RD jsem našla pořádnou seriózní práci a mít mimčo po 40? To opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama