Nitroděložní tělísko - problémy

23.4.17 12:22

Nitroděložní tělísko - problémy

Ahoj, vím, že je tu o nitroděložních tělískách spousta diskusí, ale já bych potřebovala konkrétně vědět, jaké problémy tělísko může způsobovat. Respektive co všechno z toho, co na sobě pozoruju může být způsobené tělískem.
Mám 4 děti a protože poslední nebylo plánované (ale bylo chtěné), rozhodla jsem se, že si po deseti letech pořídím antikoncepci (celých deset let jsme si dávali pozor a vždy jsem otěhotněla jenom tehdy, když jsme chtěli). Gynekologické problémy jsem nikdy žádné neměla. Mám nehormonální tělísko od půlky prosince. Kontrola proběhla v půlce ledna a pak ještě jedna během běžné prevence na začátku března. Prý je usazené naprosto předpisově a vše je v cajku.
Já ale s tělískem subjektivně spokojená nejsem. Od začátku mne dost často pobolívá v podbřišku a teď během posledního cyklu každou chvíli špiním (infekce to asi není, žádné pálení či svědění). Menstruace je šílená. Napřed 3 dny mírné krvácení a pak to 5 dní jede naplno. Bojím se i zvednout ze židle nebo nedejbože z postele, to ze mne teče proudem. Tohle jsem nikdy neznala.
Dál nemám chuť na sex. Vůbec. Musím se do toho přímo nutit.
Dál jsem pořád unavená. Což ale může být dětma. Na druhou stranu ale v noci vstává k nejmenšímu manžel (nevadí mu to), abych se vyspala a byla schopná aspoň trochu normálně fungovat. Snažím se hlídat si spánek a dodržovat 8 hodin v kuse. Ale i tak, ač jsem vyspaná a pustím se přes den do čehokoli, tak prostě po relativně krátké době odpadnu a musím si odpočinout. Jednou týdně chodím do práce (kancelářská činnost plus nějaké popocházení po pracoviště) a i tak nezvládám, za pár hodin začnu být děsně utahaná. Cítím se zkrátka trochu jak v těhotenství.
No a nejsem schopná zhubnout. Po každém těhotenství jsem se s nějakým rozumným úsilím (nejezení po 18 hodině a lehké hlídání jídelníčku) dokázala dostat na váhu před těhotenstvím. Teď prostě nehubnu a nehubnu. Teď mám půl roku po porodu pořád 10 kilo nadváhy a prostě to nejde dolů.
Manžel si myslí, že by to od toho tělíska mohlo být. Tělísko v děloze dráždí sliznici, což vyvolává reakci, která vede k zabránění průniku spermií do dělohy a i k jejich přímému ničení. Nemohlo by to dráždění nějakým způsobem imitovat těhotenství nebo nějak rozhodit hormonální profil? Příšerná únava a děsivé tolustnutí jsou u mne v těhotenství typické. Četla jsem si k tělískům kdeco, ale většinou je všichni chválí.
Jdu v úterý k doktorce, ale předpokládám, že finální rozhodnutí jestli tělísko vyndat nebo počkat bude na mne.
Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5823
23.4.17 12:34

Mam nehormonalni telisko rok a ctvrt. Me teda bylo receno, ze funguji na principu, ze zlato je toxicke pro spermie, tudiz se dal nedostanou. Cyklus mam taky silnejsi, ale unavu a pod bych za tim nehledala :nevim: na spineni mi gynekolog predepsal lek pamba, bohuzel hematolog mi ho zakazal, ale ted uz ani mimo cyklove nespinim.
Ale ono to telisko asi neni pro kazdou no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 13:04

@Anonymousss Tak ono trvá i půl roku než si to sedne ale únava mi k tomu nesedí nevím jaké tělísko maš ale pokud je nehormonální tak bych spíš zvažovala alergii na daný kov zlato stříbro a to obyč je jestli se nepletu mědˇ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
23.4.17 13:08

Měla jsem hormonální tělísko a dělalo mi to podobné věci- časté špinění( mělo by pomoct koupit si v lékárně vitamín C),zvýšené krvácení je u nehormonálních tělísek uváděné- proto jsem šla do hormonálního. Nechut k sexu může souviset s únavou. Když mi lékařka tělísko zaváděla, dala mi příbalový leták, zkus si najít na netu(pokud ho nemáš doma vedlejší účinky a uvidíš, zda jsou některé z nich ty, které trápí tebe. Na únavu je nejlepší nechat si udělat krevní testy u obvodního lékaře. Mě způsobovaly únavu špatné jaterní testy.
Hodně asi dělá i psychika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53757
23.4.17 13:37

@Anonymousss měla jsem hormonální i nehormonální tělísko.
U nehormonálního jsem měla o dost silnější menstruaci než jsem byla zvyklá a byla i delší, ze začátku jsem měla trochu problémy se záněty dole, ale to se během 3-4 měsíců uklidnilo. Únava jenom z běžného provozu domácnosti a péče o děti.
Možná bych si zašla k doktorovi a nechala si udělat krevní testy, protože velká únava může být z nedostatku železa :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174
23.4.17 13:52

Také mám nehormonální tělísko. Než si sedlo trvalo to asi 4 měsíce. Ms jsem dostala až teď po roce zavedení, protože kojím. Byla silnější, ale žádná hrůza. Uvidím ale až přestanu úplně kojit. Řekla bych, že problém se sexem je spíš v tvojí hlavě. Myslíš na to tělísko a bolet podbřišku. Na hubnutí teké nemá vliv. Kdyby se jednalo o hormonální, tam by to možné bylo. Většinou ale všichni doporučují Mirenu. Není u ní MS a lépe se zavádí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama