Problém při čtení

Anonymní
27.2.20 19:05

Problém při čtení

Dobrý večer. Jak už vyplývá z názvu, mám problém když čtu nebo komunikuju s lidmi. Studuju střední skolu a pokaždé když mám něco přečíst, tak se mi zrychlí tep a mám pocit, že ze sebe nic nevydám. Ale je to jak kdy… někdy to přečtu bez problému a někdy se zasekavam. Nechápu to :nevim: Jsme ve třídě samé holky, takže se mi nesmejou, ale každopádně mě to hrozne omezuje. Tak se chci zeptat jestli s tím má nebo měl někdo taky problém? A jak jste proti tomu bojovali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23230
27.2.20 19:27

Ten problém jsi měla vždycky nebo až poslední dobou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
27.2.20 19:30
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Jak už vyplývá z názvu, mám problém když čtu nebo komunikuju s lidmi. Studuju střední skolu a pokaždé když mám něco přečíst, tak se mi zrychlí tep a mám pocit, že ze sebe nic nevydám. Ale je to jak kdy… někdy to přečtu bez problému a někdy se zasekavam. Nechápu to :nevim: Jsme ve třídě samé holky, takže se mi nesmejou, ale každopádně mě to hrozne omezuje. Tak se chci zeptat jestli s tím má nebo měl někdo taky problém? A jak jste proti tomu bojovali?

toto jsem mívala taky, je to tréma, prostě strach, že se ztrapníš, zakoktáš se, nebo přečteš slovo jinak než jak je napsané, a tak pak sekáš chyby ještě větší a horší…to chce trénink a hlavně posílit sebevědomí!! Když si budeš věřit bude vše náhle jednodušší ;) jako dospělá už s tím problém nemám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.20 19:36

@hanka.br. Začalo to tak od 5.třídy kdy jsme měli jednoho učitele na matiku a já se ho strasne bála a koktala. Pamatuju, jak se mi za to ve třídě smáli. Jestli to může být z toho… :nevim: nevím jak se toho konečně zbavit.

• Citovat
  • Nahlásit
23230
27.2.20 19:41
@Anonymní píše:
@hanka.br. Začalo to tak od 5.třídy kdy jsme měli jednoho učitele na matiku a já se ho strasne bála a koktala. Pamatuju, jak se mi za to ve třídě smáli. Jestli to může být z toho… :nevim: nevím jak se toho konečně zbavit.

Tak to budeš mít nějaký blog, jistě by se dal odbourat. ptala jsem se proto, že mám ve třídě dívenku, je strašně chytrá, všechno jí jde skvěle, jen ve čtení se zadrhává, plynule to nejde. Má rysy poruchy čtení, byla šetřená v poradně, což v jejím případě znamená jen to, že víme, kde je problém. Tak jestli to není něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
27.2.20 20:07

Na střední škole jsem byla šíleně nervní, kdykoli jsem měla mluvit nebo číst před třídou, prezentovala jsem raději ve dvojici, kdy já odvedla veškerou přípravu a můj protějšek jen veřejně mluvil. Netuším, kde se ten blok vzal, ale byl tam. Třásly se mi ruce, zajíkala jsem se, klepala se jako osika. Paradoxně se to zlomilo u maturity, kde jsem zvládla i vtipkovat s předsedou poroty, a pak už to bylo lepší a lepší. Teď se dokonce živím tím, že mluvím veřejně před lidmi a nemám s tím nejmenší problém. Takže věřím, že se to srovná, jen je třeba na tom pracovat. Výhodou je určitě to, jestli jste pohodový kolektiv a ostatní to vědí. Jakmile budeš mít pocit, že to nikdo neřeší, tak se podle mně uvolníš a začne se to zlepšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60984
27.2.20 21:49
@Anonymní píše:

Trénink dělá Mistra.. A zvyknout si na to, že se ti nesmějí. Máš to zafixovane z minula.. Cti doma nahlas, pomáhá to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
27.2.20 22:50

Az do vysoky jsem nesnasela mluvit, cist, cokoliv predvadet pred lidma. Mam blbou vyslovnost R a Ř… nemohla jsem pracovne ani telefonovat kdyz byl nekdo v mistnosti :D pak mi zemrel tatka a ja mu sepsala dopis na rozloucenou, ktery jsem precetla cele sini na pohrbu… a tam jsem nasla ohromnou silu… nebojim se a je mi uplne jedno co kde kvakam.. zacni si verit a vse zvladnes! A kdyz nezvladnes, obrat to ve vtip…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat