Krvácení při užívání antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:04
Problém při užívání antikoncepce

Dobrý den, je mi 17 let a užívám antikoncepci Jangee skoro 5 měsíců, tohle se mi nikdy předtím nestalo. Antikoncepci beru každý den ve stejný čas a prášek jsem ani jednou nezapomněla. Vím, že tohle téma je řešeno v několika diskuzích, některé jsem i přečetla a myslím si, že vím kvůli čemu se mi tohle děje, ale chtěla bych se i přes to znova zeptat. Předem také děkuji za odpověď. Ze začátku jsem totiž dělala pravidelně pauzy na menstruaci, ale teď už jsem asi po třetí pauzu vynechala a skoro 2 týdny zpátky jsem začla krvácet jako při menstruaci, ale postupně to začalo být míň každopádně, stále se to děje a menstruaci mám mít až za týden. Vím, že takhle přes internet to nejde úplně posoudit, ale myslím si, že se to děje, protože jsem vynechala tu menstruaci víckrát a zřejmě na to ještě nejsem zvyklá. Tak se chci poradit, jestli by to mohlo být tímto a jestli je dobrý nápad antikoncepci dobrat a udělat pauzu?

Přečtěte si článek: Menstruace a antikoncepce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10690 příspěvků 23.07.19 22:09

Ano, tělu to nemusí sedět. Pořád do něj cpeš hormony. Pauzu to chce. mám pocit že doktor říkal max spojit tři plata, ale už nvm.

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:12

@P4ja
Takže bych měla dobrat plato a udělat pauzu? Ještě jsem přemýšlela, že to přeruším a udělám ji hned, ale nebyla jsem si jistá, jestli je to dobrý nápad.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 23.07.19 22:14

Prostě uz ti ta ha dele krvaceni neudrzela… Na tom neni nic divnyho. Platicko bych dobrala.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 23.07.19 22:14

@Lilyee a proč jsi vynechala pauzu tolikrát? :think: jako jednou když je potřeba ms posunout ok ale jako víc jak dvě plata bych nespojovala právě protože tam už je pak asi docela vysoký riziko špinění případně rovnou ms :nevim:

Verun83
Extra třída :D 10376 příspěvků 23.07.19 22:16

Dober plato a udelej pauzu.

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:20

@Ravedd
Bylo mi řečeno, že je v pořádku vynechat pauzu víckrát. Tak jsem tomu věřila, ale mohlo mě napadnout, že ne každý to snáší stejně dobře jako některé holky.

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:22

Jinak děkuju za rady, jsem ráda, že mi tu někdo vůbec odpověděl. ;)

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 23.07.19 22:24

Hlavně se nauč to brát zodpovědně a přestaň si myslet, že zobeš lentilky. Jsou to hormony a má svůj zásadní důvod, že kopírou měsíční cyklus!!! Už takhle prostě dotovat tělo hormony zvenku je kompromis - neplivu na něj, sama jsem z těch, kterým HA dost výrazně zvyšuje kvalitu života, ale ANO, prostě je to medicínský kompromis - a dělat si v měsíčních cyklech bordel ještě tím, že si je budeš opakovaně zkracovat na tři týdny, je obrovská kravina.
Počítej - 3 měsíce x 4 týdny je 12 týdnů, 3 měsíce x 3 týdny je 9 týdnů. Teď budeš chtít po vlastním těle, aby krvácelo v půlce přirozeného cyklu. Bájo, ne? Však na tu dělohu nevidíš, co je ti po ní…
Nepoznáš následky hned, ale jestli tohle budeš praktikovat dál, tak pak se budeš v pětadvaceti děsně divit, kde je po vysazení prášků menstruace, ovulace a vzápětí kde je nejbližší reprodukční klinika.
Takže se začni chovat trochu zodpovědně a ber ty prášky tak, jak jsou určené, a pauzu vynechávej jen při naprosto výjimečných příležitostech.
Nebo si aspoň zapiš za uši, že za budoucí problémy nemůžou prášky, ale tvoje blbost. :roll:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 23.07.19 22:29
@Lilyee píše:
@Ravedd
Bylo mi řečeno, že je v pořádku vynechat pauzu víckrát. Tak jsem tomu věřila, ale mohlo mě napadnout, že ne každý to snáší stejně dobře jako některé holky.

Hele… nechci znít zle, opravdu ne ;) Ale pokud jde o tvoje vlastní zdraví, NIKDY neřeš ostatní, ale jen sama sebe ;)
I když nechám stranou, že časem zjistíš, že někteří lidí jsou schopní nakecat cokoliv :D Tak si pamatuj, že zejména hormonální nastavení je opravdu strašně individuální… když naženeš do místnosti deset holek, nikdy nebudou mít stejné reakce a stejné zkušenosti.
Takže opravdu poslouchej doktory, čti příbalovky a nedej na to, „co se povídá“, a zejména ne na to, čí tělo co zvládne :D Nejde o cizí těla jde o tvoje :) A je tvoje volba, jestli se k němu chceš chovat ohleduplně, nebo ne. Oukej? ;)

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:31

Tak jedna věc je, že teď už vím, že se to takhle nedá dělat a druhá věc, že už teď vím, že děti mít nechci, ale to není samozřejmě důvod poškozovat své tělo jen díky tomu, že o dané věci nevím dostatek informací a potom se stane zbytečná chyba.

P4ja
Extra třída :D 10690 příspěvků 23.07.19 22:32

@LAlezane Hele souhlasím s tím, že HA nejsou lentilky a taky jsem prodlužovala jen v nejnutnějších případech. Ale myslíš, že při jejich braní je vůbec nějaký přirozený cyklus? Že je co kopírovat? Spíš mně přijde, že jsou nastaveny na těch cca 28 dnů cyklu, aby se to nepletlo. Jinak mně třeba HA do cyklu nezapadá, protože ho mám nastavený na 33-34dnu pořád.

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:36

@LAlezane
Tak teď už vím, že to moje tělo takhle nesne, takový systém, jaký jsem mu nastavila a myslela si, že to bude v pořádku.

P4ja
Extra třída :D 10690 příspěvků 23.07.19 22:39
@Lilyee píše:
@LAlezane
Tak teď už vím, že to moje tělo takhle nesne, takový systém, jaký jsem mu nastavila a myslela si, že to bude v pořádku.

No, ono stejně uvidíš až budeš chtít otěhotnět a nebo vysadis. To se pozná až potom.

Lilyee
Nováček 8 příspěvků 23.07.19 22:41

@P4ja
Chápu. Tak zatím je ještě dost času.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama