Problém s alkoholem a názor rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 13:53
Problém s alkoholem a názor rodiny

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jak by jste řešili situaci.
Poslední asi rok mám problém s alkoholem. Jenomže na to nevypadam. Normální krásná rodinna, práce, dvě malé děti. Asi ani problém není, ale začalo mi to přerůstat přes hlavu a rozhodla jsem se definitivně napít. Alespoň ne teď. Jenomže rodinu z mé strany mám posedlou alkoholem. Prostě oslava jenom o pití, dárky jenom alkoholické, vše jenom o pití. Tak jsem to rozsekla a zajela jsem za každým zvlášť, řekla jak se věci mají a myslela jsem že je hotovo.
Jenomže dnes ve čtyři máme oslavu narozenin našeho čtyřletého syna. Nachystano naso, hromada nealka(fakt jsem si dala záležet_hromada dzusu apod), prostě všeho plno, ale volala jsem rodině a prý jestli nebude aspoň pivo.
No tak jsem jako naštvaná. To mě nedokážou trochu respektovat? Já jim taky nenakazuju, co si přeji pít na jejich oslavě..navíc je to dětská oslava, nechápu, proč by se mělo pořád pít..tak nevím jak se mám zachovat. Trochu se bojím, aby to malému nezkazili. Nebo ještě zajet do obchodu a koupit to pivo? Dát jim ho s nějakou poznámkou nebo to nechat být?
Moje mamka si rada da víno, ale sama navrhla, že nebude pít. Manžel to samé a jeho rodina úplně. Jde jen o mého otce a jeho rodiče.
Jinak máme pěkné vztahy, tak.jsem si myslela že mě podpoří, ale jak vidím, je to problém..jak by jste se zachovali vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8390 příspěvků 10.05.19 13:58

Ne. Vedeli to dopredu, maji s tim pocitat, ze je to oslava bez alkoholu.

divine woman
Extra třída :D 12007 příspěvků 10.05.19 14:01

Já bych jim navrhla, ať si alkohol přinesou sami. A co nevypijí opět odnesou, aby ti to nezbylo doma. Nebo máš problém i s tím, že by oni pili a ty ne?

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14846 příspěvků 10.05.19 14:01

No. A proč oni si nemůžou aspoň pripit? Rodinné oslavy bez alkoholu by mne asi taky odrovnaly :) ty přece pít nemusíš. Naopak tě bude každý pozorovat, takže tím spis si nenaleješ

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 10.05.19 14:02

Nekupuj žádný alkohol.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 10.05.19 14:02

Pivo bych určitě nejela koupit. Řekla si jim jasně, že si to nepřeješ, tak to snad tu chvilku vydrží a napít se můžou až doma. Navíc mi to k oslavě narozenin malého dítěte absolutně nesedí. 8o Také pořádáme každý rok oslavy narozenin dětí i s širší rodinou, ale pije se dětské šampaňské. :palec:

Příspěvek upraven 10.05.19 v 14:05

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66596 příspěvků 10.05.19 14:03

Uprimne, nevidim duvod, proc by si oni nemohli dat pivo ci trochu vína, jen protoze ty ses rozhodla nepit…

freeport
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 10.05.19 14:03

@Tichošlápek souhlas,oslava bez vinka :roll:,to by byl vopruz..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 14:04

Že by pili mě nevadí, jde mi o ten princip. Bylo pro mě ohromně těžké jim to říct. Jsem ráda ze jsem to udělala, ale čekala jsem trochu resepktu. Hlavně když je to u nás..

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 10.05.19 14:05

Je dobre, ze jste se rozhodla. Dulezite je teď nepolevit a to ani u rodiny. Treba si taky uvedomí svoji zavislost. Mozna je to utopie..
Ale ja bych nepolevila. Nevim, proc by se na dětské oslave mel pit alkohol!!!

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 10.05.19 14:07
@Anonymní píše: Že by pili mě nevadí, jde mi o ten princip. Bylo pro mě ohromně těžké jim to říct. Jsem ráda ze jsem to udělala, ale čekala jsem trochu resepktu. Hlavně když je to u nás..

Holka já bych jim i narovinu řekla ze si to nepřejí ze jsem je o to zadala a ať ani sami nic nedonasi. Proste kdo nevydrží bez alkoholu ať nejezdi. Ať jsou nebi nejsou urážení nebo naštvaní proste když žádný tak žádný. Je to vaše oslava. A já ti fandim. Jsi rozumná žena a klobouk dolu, ze ses takhle odhodlala. Nenechej se do toho zatáhnout. Jde omezené tvé zdraví i tvoji rodinu / manžela a deti. Buď na ne tvrdá a nekompromisní - ne zla ale narovinu bez omáček okolo. :hug: :srdce:

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 10.05.19 14:08
@Tichošlápek píše:
No. A proč oni si nemůžou aspoň pripit? Rodinné oslavy bez alkoholu by mne asi taky odrovnaly :) ty přece pít nemusíš. Naopak tě bude každý pozorovat, takže tím spis si nenaleješ

A proč by měla tolerovat pití u sebe doma? Bez alkoholu není zábava? 8o My když s dětmi slavíme, také nepijeme, až večer, když už spí a jen symbolicky. Ale pít nemusím klidně vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 14:08
RADŠI ANONYMNĚ

Víš.. já to vidím zase z druhé strany. Moje tchýně je v podstatě nepřiznaný alkoholik. Teď se zase rozjela ve velkém, takže na poslední oslavě synových narozenin jsem já díky tomu nikomu nenabízela ani víno… Jen abych nemusela říct, že ní prostě nenaliji…A přišlo mi to strašné vůči ostatním. Nejde o ten alkohol.. ale prostě o tu situaci. Protože má problém ona a ostatní ne, tak se vlastně museli přizpůsobit.
Spíš bych viděla problém v tom, kdyby ti ostatní ten alkohol nabízeli, ale takto přece jen kvůli tomu, že ty nepiješ není sobecké, že oni ano.

Příspěvek upraven 10.05.19 v 14:13

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 10.05.19 14:09
@Anonymní píše: Že by pili mě nevadí, jde mi o ten princip. Bylo pro mě ohromně těžké jim to říct. Jsem ráda ze jsem to udělala, ale čekala jsem trochu resepktu. Hlavně když je to u nás..

A upřímně - pokud ty se jim takto otevres a sveris ze proste problém mas, tak mi přijde nevhodne chtít aby si oni před tebou u tebe doma pili

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 14:11
@Anonymní píše:
Víš.. já to vidím zase z druhé strany. Moje tchýně je v podstatě nepřiznaný alkoholik. Teď se zase rozjela ve velkém, takže na poslední oslavě synových narozenin jsem já díky tomu nikomu nenabízela ani víno… Jen abych nemusela říct, že ní prostě nenaliji…A přišlo mi to strašné vůči ostatním. Nejde o ten alkohol.. ale prostě o tu situaci. Protože má problém ona a ostatní ne, tak se vlastně museli přizpůsobit.
Spíš bych viděla problém v tom, kdyby ti ostatní ten alkohol nabízeli, ale takto přece jen kvůli tomu, že ty nepiješ není sobecké, že oni ano.

Ano ale já jsem se jim přiznala před pěti dny. Taky je mi to velice nepříjemné, ale věřím ze za rok, to bude v pohodě a já budu jen s díky odmítat. Ale není to ani týden..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama