Problém s děložní sliznicí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 13:11
Problém s děložní sliznicí

Hezký den :-), chtěla jsem se Vás zkušenějších zeptat, zda-li jste se setkaly u gynekologa s problémem vysoké děložní sliznice. Byla jsem dnes u lékařky pro léky na běžný kvasinkový zánět a když mě prohlédla, tak se moc vesele netvářila. Naměřila mi 18mm vysokou sliznici a řekla jen, že se uvidí co bude dál po menstruaci, do které mi zbývá pár dní. A protože jsem fakt hrozný strašpytel, tak moje diagnózy jsou naprosto katastrofální…Mám jedno dítě a 33 let. Nikdy jsem gynekologické problémy neměla a teď rovnou tohle. A těhotná s jistotou taky nejsem. Takže mě spíš zajímá, jestli jste se s tím setkaly a jestli to znamenalo polyp popř. ještě něco jiného. Mockrát děkuji, asi se potřebuji spíš jen trochu uklidnit ;-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 10.10.18 13:27

A co ti dr řekla, že je moc vysoká, nebo nízká, vzledem k blížící se menstruaci? Bereš HA, máš tělísko?

Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 13:29

Ano, že je hodně vysoká. HA neberu 7 let. Údajně před menstruací má být vyšší, ale ne až tolik. Mám lékařku, která má teprve necelé dva roky po atestaci, takže asi příliš zkušeností nemá. Nicméně vypadala vyplašená více jak já :-D

adamura
Kecalka 284 příspěvků 10.10.18 13:32

Já jsem se s tím setkala zrovna v pondělí u své 13. leté dcery. Menstruaci měla už 24dní a neane přestat. Tak nás dětská doktorka poslala na gynekologii. Doktorka se zhrozila, že má strašně vysokou tu sliznici. Dostala nějaké hormonální léky nejdříve na zastavení menses a na odloučení té sliznice a pak se taky uvidí co bude. Taky jsem z toho trochu na nervy :(

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 10.10.18 13:39
@Zzzuz píše:
Ano, že je hodně vysoká. HA neberu 7 let. Údajně před menstruací má být vyšší, ale ne až tolik. Mám lékařku, která má teprve necelé dva roky po atestaci, takže asi příliš zkušeností nemá. Nicméně vypadala vyplašená více jak já :-D

z toho by mi vyplývlo, že předpokládá silnou menstruaci, ptž vrstva, kterou musíš „odmenstruovat“, je vyšší :think: A čistě teoreticky bys mohla mít problém s anemií :think: Nic horšího za tím nehledej :hug: To je však jen teorie, třeba bude praxe jiná, síla krvácení běžná a normálně to zvládneš :kytka:

Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 13:46

Já mám právě menstruaci podle hodinek, 6 dní, a dva dny jsou silnější. Občas před ms pár dní špiním. Z toho, co málo mi doktorka řekla, právě čeká, kolik té sliznice půjde s menstruací pryč. Ale pak se to řeší prý hysteroskopii a podle výsledků se pak nasazují buď léky nebo se provede kyretáž. Hodně se mnou řešila, jestli chci mít další děti. Když jsem řekla, že ne, tak se jí znatelně ulevilo. Tak jsem pochopila, že bych snad měla přijít o celou dělohu a od toho jsem si odvodila ty nejhorší scénáře nemocí. Snažím se brát vždy všechno s nadsázkou, ale tohle mě nějak vyplašilo.

Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 13:48

@adamura dcerce držím palce. Ale v jejím případě půjde opravdu jen o rozházené hormony. Je mladinká. Každopádně věřím, že to dokáže hodně vystrašit.

Markéta80
Hvězda diskuse 40473 příspěvků 10.10.18 13:49

@Zzzuz bohužel znám :? . Uvidíš po ms jak se odloučí. Já i po ms vysokou tak se to řešilo v nemocnici :?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 10.10.18 13:57
@Zzzuz píše:
Já mám právě menstruaci podle hodinek, 6 dní, a dva dny jsou silnější. Občas před ms pár dní špiním. Z toho, co málo mi doktorka řekla, právě čeká, kolik té sliznice půjde s menstruací pryč. Ale pak se to řeší prý hysteroskopii a podle výsledků se pak nasazují buď léky nebo se provede kyretáž. Hodně se mnou řešila, jestli chci mít další děti. Když jsem řekla, že ne, tak se jí znatelně ulevilo. Tak jsem pochopila, že bych snad měla přijít o celou dělohu a od toho jsem si odvodila ty nejhorší scénáře nemocí. Snažím se brát vždy všechno s nadsázkou, ale tohle mě nějak vyplašilo.

na tvém místě bych chtěla znát konkrétní rizika, co mi reálně hrozí :think: Ne ta hypopetická :think: Pokud máš délku a sílu menses normální, krevní obraz taky, tak co chce řešit? Ptala bych se adresně, nenechala bych do sebe cpát hormony jen tak :think: Ale to je můj přístup :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 10.10.18 14:02

@Zzzuz tak jsem trošku googlila - zadej si hyperplazie děložní sliznice :think: Zpravidla se odebírá vzorek sliznice, ptž někdy se může jednat o předrakovinové změny :think: Ale taky nemusí, řada těchto stavů má příčinu hormonální a na životě tě neohrožuje :think: A od příčiny stavu se odvíjí léčba, pokud je jí třeba :kytka:

Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 14:04

Já chápu, že tady na nic nepříjdu a budu si muset počkat na všechna vyšetření a výsledky. Mě spíš jen zajímá, jestli jsou z toho třeba polypy nebo myomy nebo se hned odebírá celá děloha.
@Markéta80 a můžu se zeptat, jestli je už vše v pořádku?

Zzzuz
Povídálka 45 příspěvků 10.10.18 14:06

@pe-terka moc děkuji. Já se právě Googlu raději vyhýbám, protože on mi vždy příjde na to, že jsem už pomalu půl roku mrtvá :-/

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 10.10.18 14:09
@Zzzuz píše:
@pe-terka moc děkuji. Já se právě Googlu raději vyhýbám, protože on mi vždy příjde na to, že jsem už pomalu půl roku mrtvá :-/

tomu rozumím, ale tady získáš informace, které jsi potřebovala :kytka: Každopádně pevně věřím, že u tebe se bude jednat o neškodnou zálěžitost :kytka:

Pamina
Povídálka 40 příspěvků 10.10.18 14:39

Měla jsem s tímto problémy, několikrát došlo až na kyretáž. Pomohla mi až HA, které jsem se do té doby vyhýbala kvůli migrénám, ale na tyto potíže opravdu zabrala. Děti jsem už v té době měla a další neplánovala, takže jsem nemusela řešit žádné dilema.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 10.10.18 14:40
@Zzzuz píše:
Hezký den :-), chtěla jsem se Vás zkušenějších zeptat, zda-li jste se setkaly u gynekologa s problémem vysoké děložní sliznice. Byla jsem dnes u lékařky pro léky na běžný kvasinkový zánět a když mě prohlédla, tak se moc vesele netvářila. Naměřila mi 18mm vysokou sliznici a řekla jen, že se uvidí co bude dál po menstruaci, do které mi zbývá pár dní. A protože jsem fakt hrozný strašpytel, tak moje diagnózy jsou naprosto katastrofální…Mám jedno dítě a 33 let. Nikdy jsem gynekologické problémy neměla a teď rovnou tohle. A těhotná s jistotou taky nejsem. Takže mě spíš zajímá, jestli jste se s tím setkaly a jestli to znamenalo polyp popř. ještě něco jiného. Mockrát děkuji, asi se potřebuji spíš jen trochu uklidnit ;-)

Měla jsem stejný problém je mi 40+, bylo mi špatně jako vždy před MS i jsem dlouho špinila. A dr.zjistil vysokou sliznici asi 13mm, dal mi injekci na vyvolání MS, tu jsem pak dostala. No další měsíc stejný scénář..poslal mě po ms na hysteroskopii, kde se bere kousek té sliznice. Po výsledcích beru proveru v prášcích právě na pravid ms a snížení sliznice, zatím to funguje..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >