problém s jídlem - 1,5 staré dítě

Anonymni
29.3.09 20:26

problém s jídlem - 1,5 staré dítě

Dobrý večer maminky,

mám dotaz na zkušenější ..... Jídlo je poslední dobou hrozné, musím přemlouvat, zabavovat atd. Naštěstí ne vždy, ale spíš svačinky ........

Takže by jsem chtěla zavést tvrdý přístup - nabídnu, nechceš, nenutím, odnesu a dalši jídlo později … Myslíte, že 20 měsíční dítě tento postup pochopí a raději se nají, než aby bylo hlady do dalšího jídla ?

Možná to zní tvrdě, ale za chvili se nám narodí druhé dítě a nebude tolik času přemlouvat slečnu, aby se najedla .....

Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
29.3.09 20:49

Nechci te zklamat, Lenko, ale u nas tento pristup nefunguje :? .
Anna klidne zustane o hladu i dva dny… A cim dyl neji, tim je nervoznejsi a tim hur do ni nejake jidlo dostanu :roll:
Ale kazde dite je jine.. Treba to u vas zabere :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
29.3.09 20:53

Taky nechci být špatný prorok..........
U nás se to táhne furt stejně - stejně blbě. Už se nenervuju, zvykla jsem si, že jeden den sní 2 lžičky, a druhej nebo třetí den sní dospělou porci. Prostě je tak spokojenej, podvýživa taky není.............
Vyhladovění nepomohlo, a je jasné že čokoládičky u nás teda rozhodně nefrčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
30.3.09 00:31

Já bych to určitě zkusila a pak bych viděla. Myslím si, že pud sebezáchovy jí nedá a až bude potřebovat, tak se nají. Nejdůležitější je, nedávat místo jídla něco jiného (náhražky jako piškot, sušenka apod.) a nedávat slazené pití.
Pak bych zkusila jídlo udělat zajímavějším, třeba pokud něco jedla v kuse, tak to teď nakrájet na plátky a ať si sama bere. Nebo naopak, pokud jedla jablko nebo banán na kousky, dát ji ho celé (jablko oloupané) do ruky, banán klidně i se slupkou a naučit ji nejíst slupku (naší malé vadilo mít špinavé ruce od banánu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.09 01:54

Přes den jí asi můžeš nechat trochu vyhladovět (tedy dát jídlo ihned, kdy si řekne, NE až v další plánové době… tím si dobe rozhodíte denní rytmus) ale v noci nevím, nevím, nenacpat ho na noc byť s pomocí televize bych vařila druhou večeři ve 3 ráno. Párkrát se mi to stalo a nic moc zážitek.

• Nahlásit
  • Citovat
664
30.3.09 08:48

Já mám druhé dítko taky nežravce (narozdíl od prvorozené) a nenutím, nenervuju, nedělám kašpárky. Dám na stůl, pokud dělá blbosti, jde pryč. Další jídlo nabídnu v uvedeném čase. Jsou dny, kdy to jakž takž jde, ale jsou dny, kdy sní za celý den 2 lžičky něčeho, jinak jen UM. Je drobná, ale v pohodě, myslím že tělo si samo řekne, kdy má hlad. Pokud je nemocná, už jsem zvyklá, že třeba za 3 dny sní sotva jednu přesnídávku. . .přesto se nechystám krmit u televize a podobné věci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.09 12:08

Moc díky za postřehy milé maminky !!! Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
5648
30.3.09 13:39

Re: problém s jídlem - 1,5 staré dítě

Anonymni píše:
Dobrý večer maminky,

mám dotaz na zkušenější ..... Jídlo je poslední dobou hrozné, musím přemlouvat, zabavovat atd. Naštěstí ne vždy, ale spíš svačinky ........

Takže by jsem chtěla zavést tvrdý přístup - nabídnu, nechceš, nenutím, odnesu a dalši jídlo později … Myslíte, že 20 měsíční dítě tento postup pochopí a raději se nají, než aby bylo hlady do dalšího jídla ?

Možná to zní tvrdě, ale za chvili se nám narodí druhé dítě a nebude tolik času přemlouvat slečnu, aby se najedla .....

Díky. Lenka

Presne to same prozivame my ted.A taky uz nepremlouvam.Nechces nech bejt.Ale rostou nam najednou vsechny stolicky petky,tak to prikladam k tomu.Ale jsou i dny - treba vcera,ze ma za den krajic chleba k snidani a pak az v 17,00 presnidavku a ve 20,00mlicko. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tweety247
3.3.11 12:32

Ja svou 15mesicni dceru krmim vzdy pred televizi,pustim ji krtecka a do deseti minut sni vse co ji dam a to plnou misku. Jak to dopapka tv se vypne a jde si hrat. Zadny stres, vse jde krasne v klidu a nejdulezitejsi je ze ma plne brisko :-D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama