Problematická puberta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 12.11.14 21:27
Problematická puberta

Zdravím,
„ze dne na den“ mám doma úplně „cizí“ dítě, se kterým si už nevím rady. Veškeré moje dosavadní výchovné působení jako by nebylo, jako by se minulo účinkem. Najdou se tu maminky s podobnými pocity, které by si chtěli o problematické pubertě popovídat, poradit si navzájem, podpořit se a vypovídat se. Mám 12,5letého syna.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 12.11.14 22:11

Moje dítě mi taky občas přijde v pubertě:-D a to jí budou teprve dva;-) tohle by měla číst moje mamka. Já byla v pubertě hroznej zmetek. Myslím, že si všichni oddechli když bylo po :-D

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 12.11.14 22:21
@amame píše:
Zdravím,
„ze dne na den“ mám doma úplně „cizí“ dítě, se kterým si už nevím rady. Veškeré moje dosavadní výchovné působení jako by nebylo, jako by se minulo účinkem. Najdou se tu maminky s podobnými pocity, které by si chtěli o problematické pubertě popovídat, poradit si navzájem, podpořit se a vypovídat se. Mám 12,5letého syna.
:) neboj bude hůř…
je to normální, dospívá, chce mít svůj názor, potřebuje zjistit co je zač a jak svět funguje, přestaň s ním zacházet jako s dítětem, ale chovej se k němu jako k velkému - hodně spolu mluvte - o všem… ve 12,5 vše teprve začíná, to ti jako máma čerstvě 17letýho můžu napsat bez přehánení.. hlavně klid, smysl pro humor a komunikovat..
amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 12.11.14 22:23

@smudlik.esta Jo to znám, mám i dvouleťáka. :) Tak snad z té puberty jednou v pohodě vyroste, ale abych to přežila. :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.11.14 12:34

@amame mému je 8,5 a někdy je fakt na zabití. Puberta jak vyšitá, bohužel… :pocitac:

betuska.bathory
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 13.11.14 12:41

Taky mám doma puberťáka (na jaře mu bude 17), ale u nás to probíhá vcelku klidně (klepu 3× na dřevo :-) ). Samozřejmě, že má občas dojem, že jeho názor je nejlepší a o některých jasně daných věcech diskutujeme, ale jinak je zlatý. Někde jsem četla, že dítě formuješ do šesti let. V pubertě se mu splaší hormony, ale pokud jsi mu dala zdravý základ, tak se to pak vrátí do normálu. Takže VYDRŽAŤ.

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 13.11.14 13:35

@betuska.bathory Taky jsem četla, že základ je do šesti let, tak snad s někdy dočkám toho návratu do normálu.

betuska.bathory
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 14.11.14 11:57

@amame
Určitě. Já věřím tomu, že jak se rodiče k dětem chovají odmalička, projeví se to pak ve vztahu v dospělosti :- )

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.11.14 21:50

@betuska.bathory V to se snažím věřit taky, ale kluk se mi opravdu obrátil o 180 stupňů, vůbec nevím kde se to v něm bere, nikdy takový nebýval a moc mě to trápí.

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 19.11.14 21:21

Opravdu se nenajde žádná maminka na pokec???

betuska.bathory
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 21.11.14 14:28

@amame
Napiš nějaký konkrétní příklad, jak se změnil, ať mám představu - pokud chceš, tak klidně soukromě :- )

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.11.14 21:50

@betuska.bathory Tak škola je kapitola sama o sobě - naprostý nezájem, dřív se třeba zapojil do mimoškolních aktivit typu sběr papíru, soutěž ve fotbale apod. dnes o to nemá vůbec zájem, začal mluvit sprostě, odsekává apod. (to je puberta - je mi to jasné), lže atd atd.

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 23.11.14 21:57

Byla jsem teď se synem ve středisku výchovné péče, na jaře mu bude 13. Trochu blbne ve škole, tak jsem chtěla zjistit v čem je problém.
Terapeut mi tam říkal, že 99% problémů je v rodině nikoliv v dítěti jako takovém. Dost mě to donutilo k zamyšlení.

betuska.bathory
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 24.11.14 11:57

@amame
A prospěchově se zhoršil taky? Nebo jen nechce dělat nic navíc? To, že odsekává a mluví sprostě je blbé (u nás doma se sprostě nemluvím, syna za to vždycky napomenu), ale to lhaní je horší, to bych se s ním snažila probrat.

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 24.11.14 13:37

@Catus Taky jsem četla, že většinou to pramení z rodiny. Je fakt, že u nás je situace složitější - rozvod, nový vztah, nový sourozenec. Tam někde bude zakopaný pes, ale stále jsem se s ním snažila mluvit, ptát se, on je i dost introvert tak z něj nic moc nevytáhnu. :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >