Ukol o lišce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcelinkac
Povídálka 36 příspěvků 11.11.14 14:33
ukol o lišce

Dobrý den mám dotaz dcerka chodí do 2 třídy. Ma za ukol vědět k čemu lišce slouží liščí ocas a fousky. Ja si nevím rady co ji mám poradit nevíte někdo co to muže byt moc děkujeme za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 11.11.14 14:36

Liščí ohon slouží na ebonitovou tyč :mrgreen:
Ale fousky???

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 11.11.14 14:38

Tak asi ocas má jako kormidlo - pomáhá při pohybu, plavání a fousky - ty částečně pomáhají při orientaci…

Krčka
Echt Kelišová 8156 příspěvků 11.11.14 14:40

Fousy obecně u zvířat jsou jako hmatove, ne?

A ocas…v pohádkách tim liška maskuje stopu :) si to s kouskem fantazie dokážu představit i ve skutečnosti, ohon je to obří :nevim:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 11.11.14 14:41

Ocasem přece umetala liška Ryška cestu princovi. :mrgreen:
Ba ne, ocas bych tipla na rovnováhu a fousky na hmat. ;)

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 11.11.14 14:42

@Krčka Bylas první. :mrgreen:

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 14:44

@Marcelinkac Liščí ocas se nazývá správně oháňka, má na ní nějaký pachový orgán. Fousky budou asi hmatové, jako u koček a psů. Dobře slyší i nízkofrekvenční zvuky myslím :think:

angelyellow
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 11.11.14 14:56

@Marcelinkac - liška potřebuje oháňku k lovu. Na zvěř vyskočí do výšky až 5 m a svou oháňkou kormidluje v letu viz. http://cs.wikipedia.org/…C5%A1elma%29 viz. tento odstavec.
Lišky dávají přednost lovu brzy ráno před východem slunce a za soumraku.[4] Pokud loví myším podobnou zvěř, nejprve určí místo výskytu sluchem, pak zaútočí až 5 m dlouhým skokem, v letu kormidlují oháňkou a zvysoka dopadají na kořist.[12]

sagina
Echt Kelišová 7812 příspěvků 11.11.14 14:56
@Krčka píše:
F
A ocas…v pohádkách tim liška maskuje stopu :)

a vozí na něm Budulínka :mrgreen:

Mi24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 14:58

Tak jak řekla @Gorgeous ocas se nazývá ohaáňka v jejíž horní častí je žláza nazyvající se fialka, která vylučuje páchnoucí mazlavou látka, kterou otírá o větvičky a trávu a prozrazuje tak pohyb

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 15:01
@Marcelinkac píše:
Dobrý den mám dotaz dcerka chodí do 2 třídy. Ma za ukol vědět k čemu lišce slouží liščí ocas a fousky. Ja si nevím rady co ji mám poradit nevíte někdo co to muže byt moc děkujeme za odpovědi.

Ocas slouží na vyvazovani a stabilitu celého tela jako u kocky ;) když ji uriznete ocas, tak nebude schopna prejit třebas přes plot a jiny tyhle méně stabilnejsi prekazky pac ocasem vyvazuje :kytka:
A fousky ma proto, ze s nima zjistuje třebas teplotu jidla co je teple a studene a kde liska protahne fousy, tak timpadem i hlavu a cely telo takze ty ma na odhad toho zda se tou dirou protahne ;)

AnastazieB
Echt Kelišová 8555 příspěvků 11.11.14 18:39
@angelyellow píše:
Na zvěř vyskočí do výšky až 5 m a svou oháňkou kormidluje v letu viz. http://cs.wikipedia.org/…C5%A1elma%29

5m? To by musel být klokan :D

Kassy
Závislačka 3301 příspěvků 11.11.14 20:54

Pardon, ale mně to nedá - vážně je účelem takového úkolu, aby maminka zasedla k internetu a zjišťovala, jak to opravdu je? Od dítěte ve druhé třídě těžko může učitelka čekat, že si to zjistí samo, ať už na internetu nebo v nějaké encyklopedii. Takže je to vlastně úkol pro rodiče, místo pro dítě? Já bych od takového úkolu čekala spíš, že děti mají zapojit svoji fantazii a kreativitu a VYMYSLET, k čemu by ten ocas mohl lišce sloužit, i když to bude špatně.

Marcelinkac
Povídálka 36 příspěvků 13.11.14 12:23
Děkuju za pomoc ukolem

Ahojky moc chci vám poděkovat. Že ste mi poradily domacím ukolem.

MartinKa36
Závislačka 3599 příspěvků 14.11.14 23:36
@Marcelinkac píše:
Ahojky moc chci vám poděkovat. Že ste mi poradily domacím ukolem.

Může mi někdo vysvětlit proč učitelky dávají domácí úkoly rodičům?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >