Problémový předškolák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 02:51
Problémový předškolák

Ahoj všem :)
Už nějakou dobu se dost trápím. Syn je předškolák a neustále na něj slyším snížnosti ze školky. V předchozí školce ho učitelky milovaly ale tady je stále nějaký problém. Navštívili jsme už i dva psychology a oba řekli že syn je velmi nadaný, dopředu oproti ostatním předškolákům, dokáže se velmi dlouho soustředit a že je v pořádku. Mě ale učitelky tvrdí že neuznává autority, nevychází se spolužáky, prý je trochu šikanuje. Také mi třeba řeknou že někoho bouchl atd. Ptám se ho tedy potom proč někoho bouchl a z něj vyleze že se bránil protože když prosil paní učitelku o pomoc tak neslyšela. Prvně jsem si říkala že možná si vymýšlí jelikož mi připadalo divné aby mi učitelka neřekla pravdu ale potom jsem paní učitelku přistihla párkrát při lži i při tom že mi neřekla celou pravdu. Nedalo mi to a mluvila jsem i s trenéry v kroužku kam syn chodí a ti mi řekli že je velmi živý a je ho všude plno ale nikomu neubližuje. Syn se do školky těší a když z ní odchází tak je veselý. Nechápu tedy kde je problém. Mluvila jsem o tom i s učitelkami z jiné školky a ty mi řekly že si myslí že jim vadí jeho živost a že Bůh ví co se v té školce děje. Že to může být i tak že on je ten kterému se ubližuje. Školku už dochodíme ale bojím se školy. Nechceme zase narazit na někoho komu bude vadit živé dítě. A podle všech doktorů, psychologů, psychiatrů i neurologů je syn prý naprosto normální. Zažil jste někdo živé dítě a nástup do školy? Jak na to učitelé reagovali? A jak to zvládalo dítě? stresuji se zbytečně?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 28.02.19 06:35

Obávám se, že tohle je ale spíše o tom na jakou učitelku pak narazíte… :nevim:

unuděná
Kelišová 6968 příspěvků 28.02.19 06:41

@lorelai947 presne no.Jako takhle,ona ta skola deti ve vetsine pripadu zklidni,protoze predvadet v hodinach v lavici nejake divociny proste nemuzou.Ale jestli pises,ze se umi dlouho soustredit a je sikovny i dle PPP,tak se vubec neboj,skola vam spis pomuze.Ale pozor na druzinu ;)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19729 příspěvků 28.02.19 07:18

Ve školách jsou všechny děti živé, buď klidná. Jsme na to zvyklí. Pokus se syna nezařazovat do kategorie „problémový“ nebo ti tam zůstane. U zápisu uvidíš takovou tu první reakci na sebe navzájem, ale podle mě se není dopředu čeho bát.

Hobitka
Kelišová 5003 příspěvků 28.02.19 07:42

Ja mam treba hodne zive deti. Ve skole je zatim jen nejstarsi dcera prvnim rokem, ale byt Tebou, tak se nebojim. Ucitelky maji sve metody ;). Pokud je inteligentni, da se spis ocekavat, ze ho skola zaujme. Dcera je skolou uplne nadsena, a to do skolky chodila nerada. Horsi je uz domaci priprava, ale o tom ucitelka nic nevi.

venulka1
Kecalka 459 příspěvků 28.02.19 08:07

My třeba mame ve skolce 2 teroristy ale vylozene jeden teda ma silne ADHD a nejake dalsi poruchy a ucitelky ho nezvladaji a jako bonus ho mama cpe cukrem snad od rana kluk ma tak cerne zuby ze jsem to nikdy nevidela…ale druhy to je darecek..rika detem ze je rodice nemaji radi podrazi jim nohy plive do jidla mlati slabsi atd nestezuji si na nej rodice ale i deti..dceru mi vratili jeden ze se skrabancem pres tvar krev z nosu učitelka se s rodici pořád dohaduje…a maminka tvrdi ze v minule skolce byl hodny milovali ho a ze to s ním učitelka proste neumi..deti se ho boji a on chodi do skolky s nadsenim..naposled se tam hadali ze se pry jen branil ale druhy mensi kluk co tam chodi teprve od zari prisel o zub jak do nej strcil…ale co me dostalo kluk tam stal mama ho hajila jak je hodny nikdy by to neudelal ucitelka ji rikala co dela a ten kluk se ucitelce SMAL do obliceje ze je vítěz..nase mala se ho boji vic nez certa..neříkám ze tvuj malej je stejny pripad ale ze takove bohuzel jsou :( pro tebe je hlavni to doklepat do cervna a doufat ze budete mit pohodovou učitelku kterou to bavi a vzdala děti aby je neznechutila hned na zacatku..

Ou
Kelišová 6942 příspěvků 28.02.19 10:32

Pokud v předchozí školce problém nebyl a v téhle je. Pokud vy se snažíte a jinde problém nemáte, tak je tu pořád ještě šance, že průšvih je v těch učitelkách, které si neumí poradit s dítětem a svádí to na něj. A protože zjevně není poslušný typ co skloní uši, tak se vzájemně štengrují.

Jenže von je malej kluk a tak nějak se to u něj předpokládá. Ony nejspíš selhávají ve své profesi.

Pokud je tam syn spokojený, tak se na ně prostě vyprdněte.

A teda hlavně hledejte školu, která dokáže vašeho syna zaměstnant tak, aby mu to přišlo smysluplné. Hlasuju za montessori nebo podobný systém, aby se nemusel nudit, zatímco zbytek třídy dělá něco, co už umí. Klíčem je co nejmenší počet dětí ve třídě.

Ebbi77
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 28.02.19 11:01
@Anonymní píše:
Už nějakou dobu se dost trápím. Syn je předškolák a neustále na něj slyším snížnosti ze školky. V předchozí školce ho učitelky milovaly ale tady je stále nějaký problém. Navštívili jsme už i dva psychology a oba řekli že syn je velmi nadaný, dopředu oproti ostatním předškolákům, dokáže se velmi dlouho soustředit a že je v pořádku. Mě ale učitelky tvrdí že neuznává autority, nevychází se spolužáky, prý je trochu šikanuje. Také mi třeba řeknou že někoho bouchl atd. Ptám se ho tedy potom proč někoho bouchl a z něj vyleze že se bránil protože když prosil paní učitelku o pomoc tak neslyšela. Prvně jsem si říkala že možná si vymýšlí jelikož mi připadalo divné aby mi učitelka neřekla pravdu ale potom jsem paní učitelku přistihla párkrát při lži i při tom že mi neřekla celou pravdu. Nedalo mi to a mluvila jsem i s trenéry v kroužku kam syn chodí a ti mi řekli že je velmi živý a je ho všude plno ale nikomu neubližuje. Syn se do školky těší a když z ní odchází tak je veselý. Nechápu tedy kde je problém. Mluvila jsem o tom i s učitelkami z jiné školky a ty mi řekly že si myslí že jim vadí jeho živost a že Bůh ví co se v té školce děje. Že to může být i tak že on je ten kterému se ubližuje. Školku už dochodíme ale bojím se školy. Nechceme zase narazit na někoho komu bude vadit živé dítě. A podle všech doktorů, psychologů, psychiatrů i neurologů je syn prý naprosto normální. Zažil jste někdo živé dítě a nástup do školy? Jak na to učitelé reagovali? A jak to zvládalo dítě? stresuji se zbytečně?

Ahoj. Takové děti miluju. Živelné, které mají svůj názor. Jsou neskutečně inspirativní. Chybu bych hledala v učitelkách. Nejsou bohužel na taková dítka zvyklé. Holt to nejsou ovce,že!? Buď při synovi. Vrátí ti to. :hug:

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 28.02.19 12:33
@Anonymní píše:

Být tebou bych dala dítě do soukromé školy pro nadané děti. V běžné škole bude vybočovat svým nadáním a to řada dětí nedává a pak dítěti ubližují, zároveň se to nadané dítě v běžné škole nudí a je ještě živější a terčem stálého napomínání učitelek.

mmd
Kecalka 166 příspěvků 03.03.19 14:08

Ahoj! Můj mladší syn je stejný. Sice má 4 a půl roku, ale už teď je to osobnost. Je chytrý, zvídavý, rychle se učí a také je to takový čertík, co neuznává autority. Musí mít vždy poslední slovo a vše si obhaji argumenty. Chodil do dvou školek a paní učitelky ho tak prostě braly. Dokonce mně i říkaly, že je dobře, že se umí prosadit a že na svůj názor, že je to důležité. Učitelka, kterou má teď ho miluje, za což jsem ráda. Bála jsem se toho, jak ho budou v nové školce brát. Spíš si myslím, že jste fakt natrefili na špatné učitelky, které si neumějí poradit s „osobnostmi“. Lépe si totiž poradíš s hodnými „oveckami“, které ničím nevybočují (nemyslím to zle - každý jsme nějaký) a tyhle naše děti stojí učitelé více sil. Stůj při synovi, Ty ho nejlépe znáš a školy se neboj. V prvních třídách máme mnoho živých dětí, přestup do školy je pro některé děti náročnější, ale učitelé s tím počítají, jsou na to metody. Sama píšeš, že se dobře soustředí a je zvídavý, tak se toho neboj! Hlavně ho neskatulkuj jako problémového, těch škatulek se blbě zbavuje. ;) :kytka:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19729 příspěvků 03.03.19 15:30
@mmd píše:
Ahoj! Můj mladší syn je stejný. Sice má 4 a půl roku, ale už teď je to osobnost. Je chytrý, zvídavý, rychle se učí a také je to takový čertík, co neuznává autority. Musí mít vždy poslední slovo a vše si obhaji argumenty. Chodil do dvou školek a paní učitelky ho tak prostě braly. Dokonce mně i říkaly, že je dobře, že se umí prosadit a že na svůj názor, že je to důležité. Učitelka, kterou má teď ho miluje, za což jsem ráda. Bála jsem se toho, jak ho budou v nové školce brát. Spíš si myslím, že jste fakt natrefili na špatné učitelky, které si neumějí poradit s „osobnostmi“.Lépe si totiž poradíš s hodnými „oveckami“, které ničím nevybočují (nemyslím to zle - každý jsme nějaký) a tyhle naše děti stojí učitelé více sil. Stůj při synovi, Ty ho nejlépe znáš a školy se neboj. V prvních třídách máme mnoho živých dětí, přestup do školy je pro některé děti náročnější, ale učitelé s tím počítají, jsou na to metody. Sama píšeš, že se dobře soustředí a je zvídavý, tak se toho neboj! Hlavně ho neskatulkuj jako problémového, těch škatulek se blbě zbavuje. ;) :kytka:

No a když má učitel ve třídě takový 25 „osobností“, které si dělají, co chtějí, musí mít poslední slovo a neuznávají autority (tzn. neumějí poslechnout elementární pokyn), pak si to může jít leda hodit. :kytka:

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 03.03.19 15:49

není to dítě sice inteligentní, ale jednoduše nevychované? :think:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 03.03.19 18:16

@mmd Jak slyším, že dítě je osobnost co neuznává autority, vstávají mi vlasy na hlavě. Jsem učitelka a stačí, když mám ve třídě 2-3 nevychované „osobnosti“. Děti nemusí být poslušné ovečky bez názoru, ale prostě ve škole poslechnout musí a jsou situace, kdy poslechnout musí bez diskuze a vysvětlování.

venulka1
Kecalka 459 příspěvků 03.03.19 18:54

@sloninka naprosto souhlasim

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 03.03.19 19:06
@sloninka píše:
@mmd Jak slyším, že dítě je osobnost co neuznává autority, vstávají mi vlasy na hlavě. Jsem učitelka a stačí, když mám ve třídě 2-3 nevychované „osobnosti“. Děti nemusí být poslušné ovečky bez názoru, ale prostě ve škole poslechnout musí a jsou situace, kdy poslechnout musí bez diskuze a vysvětlování.

osobnosti nikoli,nýbrž nevychované fracky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama