Jak se u vašich dětí projevuje ADHD?

Anonymní
22.2.19 18:00

Jak se u vašich dětí projevuje ADHD?

Ahojky, jak se u vašich dětí projevilo ASHD? Jak můžu vědět že má dítě ADHD a nebo že je prostě jenom více aktivní?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1935
22.2.19 19:05
@Anonymní píše:
Ahojky, jak se u vašich dětí projevilo ASHD? Jak můžu vědět že má dítě ADHD a nebo že je prostě jenom více aktivní?

Ahoj.

A proč máš obavy z ADHD? Jaké konkrétní projevy dle Tvého mínění má Tvé dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.19 19:08
@tininas píše:
Ahoj.A proč máš obavy z ADHD? Jaké konkrétní projevy dle Tvého mínění má Tvé dítě?

Ahoj, no chvilku neposedí, je ji teda teprve 2, 5 roku ale hrozne zlobí, je hrozne aktivni, chvíli neposedí, vymyslí pořád nějaké hovadiny co by mohla vyvádět, dokáže třeba celý den běhat po pokoji do kolečka, když si s ní člověk hraje tak u nového moc dlouho nevydrží a nebo u té hry dělá různé schválnosti. A dokonce i když ji tak nevydrží sedět na jednom místě, ale musí běhat všude s jídlem v puse…

• Citovat
  • Nahlásit
17
22.2.19 19:24

Ahoj, podle mého máš zdravé dítě, buď ráda :) Spíš si myslím, že se holka nudí a netráví dostatek času venku na vzduchu. Děti které tráví dost času uvnitř a mají neustále nějaké podměty ve formě pohádek, her, spousty hraček mohou/ jsou být pak velmi neklidné.
Ja jsem to na synovi také pozorovala v tomto věku a opravdu čím méně všeho tím lépe. Vysadila jsem i sladké, pohádky jen 30 min a trávíme za každého počasí čas venku jak to jde… nevymyšlím nic zvláštního a ta jeho hlavička a tělíčko je hned klidnější:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.2.19 19:28
@Anonymní píše:
Ahoj, no chvilku neposedí, je ji teda teprve 2, 5 roku ale hrozne zlobí, je hrozne aktivni, chvíli neposedí, vymyslí pořád nějaké hovadiny co by mohla vyvádět, dokáže třeba celý den běhat po pokoji do kolečka, když si s ní člověk hraje tak u nového moc dlouho nevydrží a nebo u té hry dělá různé schválnosti. A dokonce i když ji tak nevydrží sedět na jednom místě, ale musí běhat všude s jídlem v puse…

Ahoj.

Normální 2,5leté dítě, které už potřebuje vrstevníky. Je nejspíš zralá do školky. Zkus ji brát víc mezi děti.

Na ADHD to nevidím, spíš na sourozence. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23095
22.2.19 19:34
@Anonymní píše:

V tomhle věku v tom není rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.2.19 19:39
@hanka.br. píše:
V tomhle věku v tom není rozdíl.

Protože je to vymyšlená nemoc, viz zpověď předního amerického psychiatra Leona Eisenberga. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
22.2.19 19:43
@tininas píše:
Protože je to vymyšlená nemoc, viz zpověď předního amerického psychiatra Leona Eisenberga. :)

Promiň, ale to je blbost. Prijď k nám domů a já ti to předvedu naživo a panu doktorovi klidně taky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.2.19 20:37
@brisco píše:
Promiň, ale to je blbost. Prijď k nám domů a já ti to předvedu naživo a panu doktorovi klidně taky 8)

Nechci jít do konfliktu, ale nejspíš v tom případě máte špatnou diagnózu.

Na okraj: Z mé zkušenosti, kdo měl ADHD, tak se narodil v dysfunkčních rodinách (a to z obou konců) - buď nemajetní, nebo naopak majetní. Takže děti mohly všechno - hlavní roli zde vždy hrála nedostatečná rodičovská péče jinými slovy nevychovanost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
22.2.19 20:47
@brisco píše:
Promiň, ale to je blbost. Prijď k nám domů a já ti to předvedu naživo a panu doktorovi klidně taky 8)

Asi tak. Jen ten kdo nikdy neměl dite s ADHD muže rict takovýto nesmysl. A to vim o čem mluvím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23095
22.2.19 20:56
@tininas píše:
Protože je to vymyšlená nemoc, viz zpověď předního amerického psychiatra Leona Eisenberga. :)

Já bych o tom polemizovala. V učitelské praxi jsem se setkala s dětmi, které na to měly papír a dětmi, které skutečně ADHD trpěly. Ta diagnóza se jaksi plošně přiřkne všem dětem, které vybočují z normy, velká spousta z nich má potíže plynoucí z faktorů, které popisuješ, ale jsou děti, které skutečně nějakou formou psychického onemocnění trpí a je celkem jedno, jestli ho budeme nazývat ADHD nebo jinak. Napsat, že „podle tvých zkušeností“ jsou všechny ADHD děti nevychovanci moc o tvém vhledu do problematiky nevypovídá (a to jsem napsala skutečně kulantně, že se musím pochválit.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45850
22.2.19 20:58
@tininas píše:
Nechci jít do konfliktu, ale nejspíš v tom případě máte špatnou diagnózu.Na okraj: Z mé zkušenosti, kdo měl ADHD, tak se narodil v dysfunkčních rodinách (a to z obou konců) - buď nemajetní, nebo naopak majetní. Takže děti mohly všechno - hlavní roli zde vždy hrála nedostatečná rodičovská péče jinými slovy nevychovanost.

Hele, máš tady k tomu tématu něco věcného nebo tady budeš psát takovéto hloupé výkřiky? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45850
22.2.19 21:00
@Anonymní píše:

ve 2,5 letech je hrozně brzo na cokoliv. Spousta dětí je aktivních a divokých.
Jestli je to na diagnozu nebo není, se pozná někdy v předškolním a školním věku. Hlavu bych si tím teď rozhodně nelámala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.2.19 21:23
@hanka.br. píše:
Já bych o tom polemizovala. V učitelské praxi jsem se setkala s dětmi, které na to měly papír a dětmi, které skutečně ADHD trpěly. Ta diagnóza se jaksi plošně přiřkne všem dětem, které vybočují z normy, velká spousta z nich má potíže plynoucí z faktorů, které popisuješ, ale jsou děti, které skutečně nějakou formou psychického onemocnění trpí a je celkem jedno, jestli ho budeme nazývat ADHD nebo jinak. Napsat, že „podle tvých zkušeností“ jsou všechny ADHD děti nevychovanci moc o tvém vhledu do problematiky nevypovídá (a to jsem napsala skutečně kulantně, že se musím pochválit.)

Co na to napsat.

Kolem diagnózy ADHD se vždy chodilo po špičkách. A to také píši kulantně. :) Tak asi jsi jedna z těch zdvořilých dam ve školství. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
22.2.19 21:34
@Anonymní píše:

Ahoj. Můj syn má ADHD. Asi v 8mi měsících jsem začala mít podezření, že něco není v pořádku. Když mu něco nebylo po vůli, křičel tak, že krvácel z nosu, praskaly mu žilky v tváři, očích, přicházel o hlas, na hlasivkách má z těch dob uzlíky. Neustále mě potřeboval celičkou, vyžadoval maximální možnou pozornost, když ji neměl ( šla jsem si vyčistit zuby, nebo jsem si potřebovala zastřihnout nehet atd.) tak dostal záchvat vzteku. Asi ve 13ti měsících ve vzetku začal mlátit hlavou o ostré předměty, roh stolu, hrana komody( o zem a zeď ne, to bylo málo drastické), vždy v záchvatu vzteku( asi co půl hodiny, každý den) Když už byl samá modřina a šrám, asi v jeho 14ti měsících, šla jsem na neurologii. V roce a půl začalo noční peklo. Co 40 minut se budil s šíleným nelidským řevem, několikrát se i pozvracel, trvalo to denně asi třičtvrtě roku. Vlastně celé mé 2. těhotenství. Vlastně tohle dělají všechny děti, ale né v takovém rozsahu a intenzitě. Vždy byl velmi motoricky nedostatečný. Pořád čumákem na zemi, zakopavajíc o vlastní nohy i ruce. S touto poruchou jde ruku v ruce i porucha soustředění.Diagnózu dostal ve 3 letech, první rok ve školce běs asistentky- peklo pro něj, děti i učitelky. Měl i dost autistických rysů. Až paní asistentka ho dostala do kolektivu a poradila učitelkám, jak s ním zacházet. Já jsem se do dozvěděla zejména v pedagogické poradně. Synovi bude 6 let, stále je těžké ho vychovávat, nadřeme se na něm, ale stojí to za to.
Mladší syn má 3 roky a je " normální" . Řekla bych, že i moc hodné dítě. Velmi šikovný, začíná hrát fotbal, je poslušný a mazlivý. Prostě úplný opak staršího. A kupodivu nejsme ani nemajetní, ani boháči.
ADHD ale není hyperaktivita. Vaše dcera bude asi úplně normální batole, nastalo období, kdy se projevuje její osobnost a potřebuje pro svůj další rozvoj a pocit jistoty nastavovat hranice. A bude se je pokoušet překračovat. Tady už nebude stačit měnit plínu a dbát o stravu, zde již nastupuje dřina jménem výchova :pankac: Možná neklidným dítětem. Pokud máte ale nějaké pochyby, doporučuji obejít obvodaka a telefonicky se objednat na dětskou neurologii. Nikdo Vám hlavu neutrhne a přinejmenším poradí.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama