Problemy pri kojeni

131
11.12.05 14:00

Problemy pri kojeni

Ahoj,
nase temer tri-mesicni Verunka zacala pred cca tremi tydny delat problemy pri jidle. Pokud se netefi bradavka hned pri prvnim prilozeni do pusinky, zacne delat mosty, plakat a neperisaje se a neprisaje nebo se odmita uplne prisat (zacne plakat jen co uvidi prsik).
Nefunguje ani mlicko z lahvicky, porad to same, mosty, plac a rev.
Nejdrive to zacalo jen pri vecernim kojeni, ale ted je to uz celodenni problem. Mysleli jsem si, ze je to anikoncepci, tu jsme vy:,–(ili, ale porad stejne.
Vazime cca 6,1kg, ale posledni tyden jen minimalni prirustek. Jedine jidlo, ktere sni, je ve spani.
Prosim muzete nem poradit, jestli nemate podobnou zkusenost.
Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
11.12.05 14:05

Ahojka, ja bych typovala na laktační krizi - je to v tomhle věku normální, během týdne až 14 dnů se to zase samo zpraví. Zkus kontaktovat poradkyni z laktační ligy. Tady na servru je spousta starších diskuzí na tohle téma, tak na ně zkus přes vvyhledávač mrknout - určo tě to uklidní a povzbudí. Hlavně to nevzdávej, ono se to opravdu zpraví. VYDRŽ. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
11.12.05 15:45

Ahoj Anulenko,

jestli spravne rozumim pojmu laktacni krize, zyn., ze bych mela mit malo mlicka, tak to bohuzel neni ten problem. Mlicka mam dost , kdyz si odsaju, tak z jednoho prsu dam 180, z druheho min. 80 ml, coz je dost.

Ted uz se odmita prisat, zpocatku se prisala a za chvilku s odporem odsala a pak uz nechtela. Pak zase par dni vypada vse ok, potom se to opakuje.
V podstate takhle uz bojujeme 3 tydny.

Do te doby slo vsechno nadherne, krasne se prisala, jedla hodne dlouho, hodne velke davky , tydenni prirustek nadprumerny.

Kazdopadne dekuji za radu nebo podobnou zkusenost.

LUCYS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
11.12.05 16:04

Lucys,
neni treba nachlazena? Mne tohle Ali dela po ranu, kdy je nejvic zahlenenej, chytne se, pusti a rve a muzu mu prso strkat, jak chci. Takze po ranu nejdriv odsaju hleny z nosiku a je to lepsi, ale nekdy se chyta, zatahne a pusti, takze mliko strika vsude mozne. Je to hrozny.

Mozna taky koukni, jestli nejis neco, co mu(ji-ted nevim) to mlicko znechucuje.

Hodne stesti preje dropi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
11.12.05 18:57

Ahoj Lucys,
přesně to samé, co popisuješ, jsem měla u staršího syna. Mléka jsem měla spoustu, antikoncepci jsem ještě nebrala, menstruaci jsem nedostala, strava byla pořád stejná a najednou začal prso odmítat. Napřed se chytil aspoň ve spánku, ale pak ani to ne. Prostě jak zjistil, že mu zase cpu to hnusné prso, spustil řev a odmítal. Bohužel to bylo před 12 lety, tenkrát taková podpora kojení nebyla, takže když začal ubývat na váze, frkla nám doktorka Sunar a bylo po problému. Být tebou zkusila bych zavolat na laktační ligu, určitě ti poradí. Když to nepůjde, nedá se nic dělat, hlavně se nestresuj.

Držím palce, ať vám to dobře dopadne. Verunce vzkazuju, ať nezlobí a pije to nejlepší mlíčko od maminky.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
11.12.05 19:08

Ahoj Lucys,m
malá má nejspíš bojkot kojení.Prý je u dětí v tomhle věku celkem častý.Já jsem si to s malým taky zažila ve čtyřech měsících,předtím super příbíral a ve čtyřech měsících téměř žádný přírůstek.Doktorka říkala at vydržíme jen s kojením,že by byla škoda hned dokrmovat UM,a za se uvidí.Tak jsem přes den kojila skoro každou hodinu,někdy si párkrát cucnul a hned řval,jindy to bylo lepší a taky pil nejvíc v noci.Trvalo to měsíc a pak se to zlepšilo.Vydrž,důležitý je,že pije v noci,má v poho stolici a tak.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
11.12.05 19:09

ahoj. a nejde o bojkot kojení? tím jsme si prošli taky kolem 3 měsíců - do té doby malá sosala o sto šest, byla pořád přisátá, třeba co půl hodiny, pak jako když utne, vztekala se, pila krátce (1 minutu, dvě), pak se odpojila a už nechtěla. nabízela jsem prso co chvíli, ale většinou s nevalným úspěchem. byla jsem děsně utahaná, kojení bylo pro mě noční můrou a vážně jsem přemýšlela o UM. myslím, že to trvalo asi 3 týdny a přešlo to. takže vydrž. vím, že je to těžké, ale mimi se dostává do věku, kdy si všímá okolí a všechno je pro něj důležitější než jídlo. a neboj, hlady miminko určitě dobrovolně netrpět nebude. přejde ho to.
hodně štěstí při kojení. :lol: petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.12.05 19:37

Ahoj. Na tuto temu sa tu uz fakt popisalo mnozstvo, skusim zhrnut co by mohlo zabrat.
Skus kojit len v tmavej, tichej miestnosti. Koj naha a aj mimi by malo byt nahe kontakt hole telo na hole telo. nic co by ju mohlo rozptylovat (hluk, zapnuta TV, hracky),. este sa radi nosit nejaky vyrazny nahrdelnik na krku, ktory mas len pri kojeni.
Nam pomohlo ked som ho chytila za rucicku.
Pri kojeni sa sustred len na dieta. Skus zmenit polohu :,-(nut si, alebo kojit v lahu.
Aj ked je to tazke skus zostat v klude, aby sa stres neprenasal na dieta.
Vynechat flasu, dudel (ak ho ma), skus skontrolovat ci nema v pusinke mucnivku (biely povlak), alebo afty, to ich boli pri sani. Ak to spozorujes, daj si predpisat 1% roztok Candibene u detskej dr.
Nevzdavaj to, kojenie za to urcite stoji! ked sa to nezlepsi kontaktuj laktacnu poradkynu zoznam najdes na www.kojeni.cz
Drzim palce aby sa to zlepsilo, zvacsa to byva docasny problem (bojkot kojenia), ktory sam odoznie. Ako uz pisali baby predo mnou, pre dieta je vsetko zaujimavejsie ako jedlo. :-) Aj ked pije povedzme len 5 minut tak jej to moze stacit, vekom silneju svaly a dieta si vie viac vytiahnut za kratsiu dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
11.12.05 21:34

Lucys,
taky jsem si tím prošla a vážně jsem uvažovala o lahvi s UM :( .
Vím,jak ti je,dost blbej pocit,když tvoje dítě najednou nechce tvé mlíčko,viď.
Zkus vydržet,mně laktační poradkyně radila před kojením prs nahřát,pít teplý nápoj a to i při kojení.
Pokud prs odmítá,zkus odsát a dávat lžičkou nebo stříkačkou.
A důležité je kojit často v noci,mimčo se napije do zásoby na den.Já při bojkotu kojila i 6× za noc.
U nás to trvalo asi 14 dní,všude se píše,že bojkot trvá asi týden,ale jak vidno,není to až tak pravda.
Zkus ještě vydržet,určitě to přejde.
Ještě ti hodím odkaz na diskusi,kterou jsem zakládala před měsícem:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
11.12.05 23:29

Ahoj,

jako bys uplne popisovala nas problem. Ja jsem si s tim uzila svoje (a jeste nekdy uzivam). Mleka mam take dost, vsechny rady od laktacni poradkyne zklamaly.

Mam pro tebe ale dobrou zpravu!!! Nakonec preci jen zabrala jedna vec. Mozna to bude znit divne, ale ja proste malou kojim na velkem mici. Overball nebo jak se tomu rika. Proste ten velky nafukovaci balon. Nevim, nechapu proc, ale proste kdyz na nem kojim a skacu pri tom, zklidni se mi a je ochotna se napit.

Ma to jeden dost velky problem - mic je dost neskladny a navic se na nem da kojit jen doma. Takze kojeni mimo byt je pro me porad dost psychicky narocne, protoze na me kazdy kouka jako na matku ktera neni ani schopna dite nakojit.

Kojeni v noci nam dela nejmene problemu, takze se ji vzdy snazim naprat co nejvic pres noc.

Nasi male je 6 mesicu, stale kojim, davam prvni prikrmy. Vydrzela jsem to jen kvuli tomu, ze jsem silny ekzematik, tak abych mela klid v duse, ze jsem nic nepodcenila. Nicmene myslim, ze zaslouzim metal, protoze to bylo na zblbnuti.

Takze drzim palce, at to vydrzis co nejdyl a snaz se pritom psychicky nezhroutit!

lejla

P.S. v noci kojeni na mici nedoporucuju, protoze jsem z toho skoro spadla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
11.12.05 23:49

Ahoj Lucys,
právě ten bojkot kojení se v literatuře nazývá laktační krizí - nejde o to, kolik máš mléka, ale o to, že miminko bez důvodu (alespoň z pohledu dospěláků) odmítá kojení, odmítá se přisát, hned se pouští …
My jsem podobné problémy neměly, ale kamarádka hodně drsné. Právě tady o tom hodně psala, je to tak rok stará diskuze a články, tak se zkus podívat.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama