Sojove mleko...?

2114
10.12.05 10:57

Sojove mleko...?

Ahoj, muze se davat Sojove mleko 10m mimi :?: Chci zacit davat male nemlecne ovocne kase a ty se davaji do mleka. Do UM to davat nechci. Kravskeho mleka(krabice)se zas doporucuje max.200ml/denne do 1r(to dodrzim)a mala vypije te kase tak 270ml, tak pak uz me napada jen to Sojove mleko. Pokud spravne myslim tak by to mel byt takovy prasek ktery se da do vody a vznikne z toho Sojove mleko :?: Nebo vite jeste o nejakem jinem mleku(normalne dostupnem)z ktereho by se dala delat kase :?: Diky. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
10.12.05 12:29

SANY, jestli se může dávat mrňatům sojové mléko, to nevím. Ale rozhodně bych jim nedávala KRABICOVÉ kravské mléko, buď v lahvi, nebo (to mám možnost já, máme ve městě mlékárnu) rovnou do skleněné lahve přímo z mlékárny.

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
10.12.05 12:59

Ahoj.

O sojovém mléce platí to samé jako o mléce kravském. Je to stejný alergen. Kravské se do 1 roku dávat nesmí, do 3 let by se dávat nemělo. Můžu se zeptat, ze kterého zdroje je ten údaj, že do 1 roku může dítě 200ml kravského mléka za den? To jsem fakt ještě nikde neslyšela ani nečetla a že toho na téma dětské výživy mám prostudováno dost. Doufám, že má otázka nevyzní ironicky, jen mě to zajímá.

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
10.12.05 13:48

Ahoj,
sojove mleko by se nemelo davat do tri let!!! Ikdyz nekde jsem cetla, ze pokud je alergie na kravske mleko, tak se muze nahradit prave sojovym a varit z nej treba pudingy a pod., a muze se OBCAS podavat uz od roku…

A kravske mleko v krabici??!? 8O Davas svym detem treba pastiku z konzervy? Myslim, ze ne… A krabicove mleko je taky takova konzerva :(
Spis doporucuju cerstve mleko v plastove lahvi, sice maji nepomerne kratsi trvanlivost, ale pro deti (i pro dospele) je daleko daleko zdravejsi!

Hezky den,
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.12.05 13:56

Cibulko: Tento udaj mam ze „Zdravotniho a ockovaciho prukazu-ditete a mladistveho“ konkretne v tom prukazu je mala knizecka „Informace pro rodice-priloha zdravotniho a ockovaciho prukazu ditete a mladistveho“ a v te knizecce tema: Vyziva v kojeneckem veku, str. 15-Neupravene kravske mleko. Cituji co sem si zvyraznila: Neupravena mleka lze zaradit do jidelnicku az ve druhem roce zivota, v omezenem mnozstvi je lze pouzit od 10m. Proti malemu mnozstvi neupraveneho mleka (200ml) ve forme pasterizovaneho nebo trvanliveho mleka pouziteho k priprave obilnych kasi nejsou vsak podle soucasnych znalosti zadne namitky. Tento prukaz sem dostala pred 10m v porodnici, zrejme ho mas take(ale neprecteny). To ze rikas ze do 1r se nesmi jeste chapu ale nepodavat do 3l si nedokazu predstavit. Nevim jak mas stare ditko ale opravdu si do 3l nedala kravske mleko nebo nedas :?: Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.12.05 14:17

Mamky: mate pravdu pro malou budu kupovat tedy mleko bud sklenici nebo v sacku(snad je taky lepsi).

Gandelion: jinak konzervovanou pastiku male nedavam ani zadnou jinou jeste nemela a zatim neplanuju. Ale starsi uz parkrat konzervovanou pastiku mela. Moc nerozumim tomu proc sojove mleko deti do 3l nesmi a ty co maji alergii(na kravske)ho smi(jestli sem to dobre pochopila tak pred 3r).

A jeste dotazecek: co si myslite o michani kravskeho mleka s UM(Nutrilon, napr. 200ml kravskeho+70ml UM) :?: Ale to uz se mi moc nezda, jen me zajima Vas nazor.

Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.12.05 14:38

Oni vetsinou pisou na krabickach roznych jinych mlek - sojovem,ovesnem, ryzovem. To je fuk. Ze je nedoporucuji pit detem do 3 let.Tak bych ho nedavala. Ale nevim, proc to nechces davat do normalniho kojeneckeho mleka? Ja delam nemlecne kase normalne z vody. Mam treba kukuricnou, nebo i ryzovou od nestle nebo nejake pohankove od Pro-bio a smicham je jeste s ovocem nebo dosladim. A pro-bio dela i ryzove mleko - litr tak za 65kc v krame a to uzmuzou i kojenci.

• Nahlásit
  • Citovat
1468
10.12.05 14:43

Ahoj.

Z předchozích debat vyplynulo, že se můžou střídat UM a snad i míchat (Missorka?), proto nevidím důvod, proč by se nedala kaše udělat z kombinace kravské a UM.
Jinak k tomu kravskému. Dle gestroe… dr. (Radimek má částečnou alergii na bílkovinu kravského mléka) se doporučuje do 2 let k pití mléko batolecí, ale na vaření a pod. můžu zkusit obyčejné kravské (záleží, jak bude reagovat, protože jiné mléčné výrobky snáší, myslím, že i toto bude v pohodě). Vhodnější je čerstvé v láhvi, ale občas krabicové (v létě) neuškodí. Jinak ty 3 roky se v literatuře objevují, ale ne všude a připadá mi to jako extrém. O sójovém mléku se vůbec u dr. nemluvilo. Tady se názory různí (jako snad u všeho). Jeden z argumentů zní, že není pro náš organismus přirozené. Snad i proto ty alergické reakce.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.12.05 14:45

Pro Sany: Ja si nepamatuju jak to presne je, ale moje kamaradka ma syna, ktery ma prave alergii na kravske mleko a jedna znama dietolozka ji radila, aby mu varila pudingy a podobne prave ze sojoveho mleka, aby jeho telo dostalo potrebne latky… Jinak se pry sojove mleko doporucuje az od tri let.

A s tema konzervama, nebylo to mysleno jako utok na tebe!!! Jen, ze krabicove mleko se zpusobem zpracovani fakt podoba obyc konzerve a vsechny ty zdravi prospesne latky jsou pasterizaci a konzervaci zniceny, takze vlastne pijes jen bilou ochucenou „vodu“ :( Neni to nejvhodnejsi ani pro dospele, natoz pro deti!
Btw: vsimla sis, ze kdyz se ti krabicove mleko zkazi, tak nezkysne, ale zhorkne? Myslis, ze to je normalni?

No, nechci to dal moc rozvadet, tahle diskuze mela byt o sojovem mleku, takze se omlouvam.
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
614
10.12.05 14:46

Jejda, nebyla jsem prihlasena…
Jak to? :roll:
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
10.12.05 16:29

Ahoj SANY.

Synovi je 16,5 m a do tří let mu kravské mléko opravdu nedám.

Měj se.
CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
10.12.05 17:17

Holky,
všechny UM na našem trhu mají výchozí surovinu kravské mléko. U počátečních formulí (od narození) je bílkovina KM adaptovaná, tzn. že je poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu vyšší nebo roven 1 (u čistého kravského mléka je to naopak). Kasein je vysoký alergen, má zato ale vyšší sytící účinek. U pokračovacích formulí (označované č. 2, od 4.měsíce) je už bílkovina neadaptovaná, čili syrovátka a kasein jsou zde ve stejném poměru jako u běžného kravského mléka. Jen obsahují této bílkoviny menší podíl. To ale vůbec neznamená, že alergizují méně, než obyčejné kravské mléko.
Pokračovací formule jsou obohacená o železo, jod, zinek a obvykle i o vytamíny (A,D,C,E), některá o prebiotika (Nutrilon), nebo probiotika (Beba bifidus). Takže to „kravské mléko“ dostává každé dítě, které dostává nějaké umělé mléko (s výjimkou extenzivních proteinových hydrolyzátů př. Nutrilon pepti, které jsou ovšem jen na předpis pro děti s prokázanou alergií na kravské mléko). U alergických dětí na kravské mléko fakt není vhodné dávat sojové, protože je vysoká pravděpodobnost zkřížené alergie i na sojovou bílkovinu.
Takže jako kompromis si myslím, že je vhodné na pití z hrníčku nebo z láhve používat mléko umělé a při vaření (kaše, omáčky) používat mléko plnotučné čerstvé. Kdo občas použije krabicové taky nemusí propadat depresím, že svému dítěti uškodil, jen mu nedopřál ty vitamíny, kterých je v čerstvém a umělém mléce kvůli jiné úpravě více.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
10.12.05 17:20

Jejda :roll: , moc se omlouvám za ty „vytamíny“ :oops:
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.12.05 17:56

Anonymni: UM na vareni pouzivat nechci protoze by se to prodrazilo(Nutrilon-250,–), to budu male davat jen na piti ale zas ho bude pit do 3l(1×/denne). Ale to Ryzove mleko me zaujalo, nikdy sem ho nikde nevidela, kde se da koupit :?:

Elisko: nebrala sem to jako utok :! Jinak s tim mlekem uz sem tu prispivala do temata(je lepsi mleko z kramu nebo primo od kravy-nak tak)a to kupovane sem oznacovala za „bilou vodu“ a za tim si stojim. Jo jo zhorkne a to normalni neni pro me je normalni mliko jen to primo od kravy(neupravovane)ale tuto moznost bezne nemam :( Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.12.05 17:58

Souhlasím s Jendys a toto mám schválené i od kožní dr. Asi měsíc po roce jsem zkusila plnotučné kravské mléko na vaření (kaše, puding) a na pití máme UM (nutrilon). V tomto chci pokračovat do 2 let a pak přejdem postupně zcena na klasické.
A pokud je dítě bez problémů a výjimečně to normální mlíko ostane před rokem, ono se nic nestane.
Nic se nemá přehánět a je to taky věc názoru.
Každopádně se víc klonim ke krabicovému mléku než sojovému, když už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama