Problémy s dudlíkem

3425
30.4.07 07:07

Problémy s dudlíkem

Ahoj, holky,

chci se zeptat, jak jste řešili dudlík v pozdějším věku? Naší dceři budou za 3 týdny 2 roky, od malička měla dudlíka na spaní a spala v pohodě celou noc od 8-7, někdy i do 8. V pátek si svůj poslední dudlík zničila, rozkousla ho a od té doby špatně spí. A to jak v noci tak přes den. Pořád se budí, dneska jsem k ní vstávala snad 10×, usnula až v 9 po šíleném řevu a vzhůru byla už v 5.45, no děs. Celý víkend jsem se nevyspala a jsem z toho už unavená a protivná. Teď nevím, jestli jí mám teda jít dneska koupit dalšího dudlíka nebo to mám vydržet s tím, že si pár dní (doufám) pořve a pak už to bude v pohodě a zase bude spát celou noc? Jak to prožívaly Vaše dětičky?
Díky za radu a mějte se krásně.

Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

242
30.4.07 07:15

Anduli, já mám dvojčátka a dudlík, který měli na noc jsem jim zkoušela vzít když měli 2r a 2 měs. Byl to však děs, řev a řev a řev. Takže jsem to vzdala a počkala jsem další 2 měsíce. Mluvili jsme ty 2 měsíce o tom, že dudlík je pro malý mimina a oni už jsou velcí a že ho dáme malým miminám a po 2 měsících jsem jim ho vzala a byla jsem až překvapená, jak to proběhlo v pohodě. Takže možná to chce ještě chvilku čas a začít připravovat půdu pro odebrání dudlíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
30.4.07 08:31

Anduli, malý už měl taky fakt hrozný dudlík, který měl jen doma na spaní a řekla jsem si, že už je velký a nový už kupovat nebudeme, ale jeli jsme na celý den ke kamarádce teda včetně odpoledního spaní tak jsem stejně musela nový koupit :? ven už ho nenosíme, ale spaní bez dudlíku zatím nepřipadá v úvahu. Tak uvidíme říkám si zvládli to všichni tak my snad taky :wink: ale asi to ještě chvíli potrvá.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19991
30.4.07 09:00

Dcerka taky spala s dudlíkem až do cca 23měsíců, přes den ho neměla už hoooodně dlouho, ale na noc ho pořád chtěla. Jeden večer jsem prostě zkusila, že před uspáváním jsem jí řekla, že na dudlíka je už přece velká holka a jak jí budou všichni chválit atd atd … prostě asi 10 min jsem vysvětlovala a ona pořád odpovídala: A ploč? :-) nakonec usnula bez něj po +/- 15min sama v postýlce, kdy jsme z ložnice slyšeli, jak povídá plyšákům, že je už velká holka a bude spát bez dudlíku.
V noci si na něj ani nevzpomněla a za další dva dny (kdy se opakoval stejný scénář) už usínala jako dřív. Teď před spaním akorát víc nakecá, ikdyž tam s ní nikdo neni, prostě si vykládá místo dudlání :-)
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.07 09:42

Vitek mel dudlika do 2r a 2m. Museli jsme ho dat pryc kvuli osklivemu liseji s ekzemem. Ale uz fakt dobre mluvil a rozumel a vysvetlila mu to doktorka, takze ho zahodil jeste s radosti a od prvniho dne spal dobre. To je ale spis vyjimka.
Jinak jsem mu dudlik brat nechtela a kdyz jsou kvalitni, rekne rozumny zubar, ze smi mit ditko dudlika klidne do 3 let a cim starsi, tim spis to pochopi.
Ja bych ho teda na tvem miste zase koupila a vyspala se a nedeptala ditko.

Neprihlasena Aladina

• Nahlásit
  • Citovat
22315
30.4.07 09:50

TAk u nas bez dudliku ani ranu a nehodlam ho malemu zatim brat.......

posledne za 1 den stratil 2 dudany a ja dalsi den utikala koupit noveho,.......

Rikam si tak do 2,5 max 3 let. Zubar rikal, ze to ted nevadi......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
30.4.07 09:56

Díky, holky, tak letím pro něho! Taky si říkám, že to nebudu lámat přes koleno, prostě na to není ještě dost „zralá“ a ty noci byly fakt děsné…
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
30.4.07 11:42
sandrik píše:
A ploč? :-) nakonec usnula bez něj po +/- 15min sama v postýlce, kdy jsme z ložnice slyšeli, jak povídá plyšákům, že je už velká holka a bude spát bez dudlíku.
V noci si na něj ani nevzpomněla a za další dva dny (kdy se opakoval stejný scénář) už usínala jako dřív. Teď před spaním akorát víc nakecá, ikdyž tam s ní nikdo neni, prostě si vykládá místo dudlání :-)
S.

To je tak roztomilý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
30.4.07 15:07

tak Amynka řekne to je roztomilý a já utoho málem bulela, sakra ty hormony už by se mohli dát zase do normálu :oops: :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1864
30.4.07 19:36

Tak náš Lukáš ho měl do dva a půl roku, sice už jen na spaní, ale jednoho dne ho prostě odnesl čert 8) , pár dnů se po něm ptal, ale vždycky usnul i bez něj. Teď už je naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.4.07 20:55

Ahoj, malej má taky dudlíka na spaní, a zatím nemám v plánu mu ho brát (mě to nevadí, a když jemu to pomůže…). Ráno po vyspání mi ho poctivě odevzdá. Přes den nedudlal nikdy, fakt jen na spaní.
Možná ho zkusíme odevzdat čertovi a mikulášovi, ale třeba ho už dá dřív. Taky teď musím koupit nový :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
30.4.07 21:17

Tak my jsme asi exoti-ostudy, ale náš Lukášek ho má na spaní stále-i když ho nemá celou noc v puse, tak se stává, že se vzbudí,najde si ho a spí dál. Zubař řekl,že můžeme zkusit odebrat,ale pokud by si strkal do pusinky místo něj prstíky,tak máme okamžitě vrátit, takže jsme vrátili hned :? má ho v posteli a kolikrát mi přes den odběhne od hry na postel se slovy:maminko já si chcu zadudat-vleze do postele,párkrát si potáhne, vyndá a jde pokračovat ve hře…ted už ho má v takovém stavu,že za chvilku nebude k dudání, tak jsem zvědavá,jestli to bude zase problém a budeme muset koupit nový,což už se mi nechce, anebo jestli to zvládneme. Min.týden mi ho večer sám od sebe odevzdal,že bude spát jako chlap,ale nevydržel a za 5min si přišel,že mi ho dá radši až zítra :lol: teď je ale přijatý do školky a tak ho připravujeme na to,že tam chodí jen velcí kluci,co už nemají dudany :wink:

• Citovat
  • Upravit
28414
30.4.07 21:25

Já bych ho nechala :lol: Ať si zadudá :lol: :lol: :wink: On třeba ve školce zjistí, že už je vlastně velkej „chlap“ a zahodí ho :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
30.4.07 22:06

Holky, dudlík nebo prso? Náš malej dudlík odložil asi ve třech měsících, byla jsem ráda a říkala si, jak máme šikovného chlapečka. Ale dudlík si rychle nahradil prsem. Dnes /18 měsíců/ stále „nuceně“ uspávám kojením, protože malej nechce jinak usnout… Už jsem z toho docela unavená, ale jak z toho ven, nechat ho tzv. vyřvat??? Chce prostě mámu, táta jako uspávač nefunguje 8O

Desire

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.4.07 22:27

Desire: Jednoznačně dudlík, jinak budeš otrok svého malého miláčka :wink: Prso je na jídlo, ne na hraní (no, pro manžu možná ano :lol: ) :wink:
Nakojit, dát pusu, dudlíka a spát a tak opakovaně, ale bez koja, až to dítě usne. Časem pochopí a naučí se to. Hlavně nepolevuj a neodkládej to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama