Problémy s kakáním

Anonymni
29.10.09 12:13

Problémy s kakáním

Prosím o radu. Moje 22 měsíční holčička má poslední dobou problém s kakáním. Kaká až tak druhý někdy i třetí den, vždy musí strašně tlačit, u toho pláče, kaká aspoň tak 10 minut - to stojí někde o samotě a chudák tlačí a tlačí (ještě máme plínky). Po rozbalení je v plínce velký tvrdý bobek (až se sama divím, jak může něco tak obrovského z tak malého zadečku vytlačit). Je mi ji strašně líto :cry: Poraďte, co jí dát, aby se to kakání upravilo a hlavně, aby ten bobek byl měkkčí. Děkuji všem !

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

856
29.10.09 12:28

No akutně určitě glycerinový čípek - je to nic proti ničemu a nebude ji to bolet.

A jinak: dávat pozoro na stravu a dodržovat pitný režim.

Obecně proti zácpě pomáhá vypít ráno nalačno sklenici horké vody s citronem (kupodivu to není ani moc hnusné) a pak si dát 30 min pauzu, než člověk normálně snídá no a pak lněné semínko, nejlépe mírně rozdrcené, přidané do jogurtu apod. Jenže tam bych byla opatrná, dětem se obecně nemá podávat celozrnné pečivo a ani moc semínka, aby nedocházelo k namáhání a poškozování trávícího systému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
29.10.09 12:36

Nám pomohla úprava stravy, přednostně ovoce a zelenina a co nejčastěji, několikrát za den, samozřejmě hodně pít, akutní problém jsme řešili polovinou glycerínového čípku, je dost velký, pro děti od deseti let, ale v nemocnici nám ho doporučili pro dvouletou, prostě upravit nožem velikost (volali jsme o radu, byl víkend).
Jinak Lactulose se dává taky, běžně dostupná v lékárně, ale bacha na návyk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
29.10.09 14:14

Ovoce, zelenina (i susene, pokud nechutna cerstve), zive jogurty nejlepe Hollandia, hodne pit (nejlepe redenou ovocnou stavu nebo dzus).
Medikamentum doporucuju se spis vyhybat a sahat k nim az v pripade nouze, mohou zpusobit navyk, jak tu uz padlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
29.10.09 14:20

Taky jsme jeden čas bojovali a to tak ,že jsme museli k dr, měla krev z poranění.
Pomohlo úprava jídla (hlavně tedy dcerka začala trochu jíst, jinak to byla bída), přešli jsme ze Sunaru na Nestlé s bifidama (už jsem nekojila, bylo jí cca 18m), zařadili vločky do čeho to šlo (uvařila jsem ty jemné od Emca a přidávala do polívky, omáčky atd), nechala jsem jí zobat rozinky. Vzala na milost nějaké ovoce a zeleninu. . . pít, pít, pít. Vynechat absolutně bílé pečivo, sušenky, piškoty atd.
Teď už je v poho, sice jí sušenkama stejně necpu, ale rohlík někdy má a už to zvládá normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
29.10.09 14:29

Jak psaly holky,hlavně vynechat čokoládu,Vojta se s tím trápil přes půl roku,asi od 2 do 2,5let,pak už se kakání tak bál,že zadržoval klidně 5 dní,nám mudra doporučila lactulosu a já si jí fakt nemůžu vynachválit,po 3 týdnech užívání najednou bobek každý den a pak už zjistil,že ho to nebolí,přestal se bát a najednou to všechno šlo samo.Nemyslím si,že je nějak návyková i na příbalovém letáčku píšou,že je možno užívat dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35426
29.10.09 15:20

laktuloza je pomerne nevinna - je to osmoticke projimadlo - funguje tak, ze udrzi ve streve vodu - takze je to podobne, jako kdyz se hoooodne napijete. Kdyz se na laktulozu malo pije, tak neucinkuje.

jinak si myslim, ze nejlepsi je narvat do stravy hodne vlakniny-ovoce, zelenina. dobre by bylo hodne pit, ale k tomu je nekdy tezke deti donutit. A samozurejme svestky ve vsech podobach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
29.10.09 16:49

ahojky. tak my jsme teď ten problém řešili taky. Kakání bylo pro Káju utrpení. Můžu doporučit koupit švestkovou šTávičku a dát trochu do čaje. Dělá to zázraky. Dá se to koupit i v DM drogerii nebo kdekoliv v lékárně. Dávám tak 1 - 2 pol. lžíce do velké flaše čaje a není den aby jsme neměli bobek. Doporučuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
15.9.14 09:21

Ahoj holky, vím že je tady dost diskusí na toto téma, ale nemám čas je všechny pročítat, které by sedlo na náš případ. ;)
Mám dvouletou holčičku, která chodí čúrat na záchod asi tak měsíc, ale od té doby nechce kakat. Ze začátku to šlo do plínky, když šla spát, jenže pak už asi do plínky nechtěla a začala to brzdit. Teď už s tím má velký prolémy, chodí za mnou co dvě minuty že chce kakat, dám jí na záchod, ona to ani nezkusí a hned že kakat nechce. Dám jí dolů a ona začne za půl minuty řvát že chce kakat :zed: A takhle je schopná to dělat celej den a já už jsem z ní huhňavá. Potom je celej den protivná a umrčená. Dva dny po sobě dostala čípek, dávala jsem jí pít švestkovej nektar, tak se vykakala, ale zase už to záměrně zadržuje a už 2 dny nebyla. Do toho mám ještě 6ti týdenní holčičku, takže s ní ani nemůžu furt lítat na záchod, i kdybych chtěla. Nemáte s tím některá zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.14 09:39

Dcera měla ve dvou letech podobný problém, ale ona předtím normálně na záchodě kakala. Jednou pak ale asi měla tužší hovínko a při tlačení ji to zabolelo. No a pak asi tři dny volala kakat, na záchodě nic, za chvíli zas až to nakonec skončilo po půl dni v kalhotkách. Tak jsem si pak k ní na tom záchodě sedla na zem a když zase chtěla hned dolů, že kakat nebude, dolů jsem ji nedala, ale zabavila ji (zpívala jsem, říkala básničky), dcerka se uklidnila a fakt se vklidu vykakala. Druhý den už kakala úplně normálně. Nikdy už se to neopakovalo. Tak ji tam zkus taky nějak přesvědčit, ať tam vydrží a zkusí se vykakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
15.9.14 09:42

Tím miminkem jestli to nebude. Malá možná chce více pozornosti a takle ví, že ji dostane. My to měli podobně. Najít si chvilku jen na ni (?). Ale možná taky je to úplně něčím jiným. Více hlav více ví:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
15.9.14 09:53

@Pacolka Taky mě to napadlo, ale já se fakt snažím se jí věnovat. Dopoledne spí mimčo v kočáře, tak si hrajeme na dvoře. Odpoledne když je muž doma tak si jdeme hrát do pokojíčku a večer se s ní koupu. Víc to nejde, musím uklidit a taky hodně kojim. To si třeba malujeme, ale to jí taky dlouho nebaví. A dělá to i když si s ní přímo někdo hraje. Tak to tím asi nebude:)

@margaritha Tak to odpoledne zkusím, i když už jsem to zkoušela párkrát a vždycky začala ječet jak siréna. No bude to asi chtít hodně trpělivosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.14 10:08

Určitě zkus - nemysli si, že dcerka taky nevyváděla, ale začala jsem zpívat a mluvit na ni, ať to zkusí, že je moc šikovná,… No kdyby na mě někdo poslouchal, asi by si myslel, že jsem se zbláznila. Šlo o to, přesvědčit ji, ať to zkusí a dcera je holt tvrdohlavá po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
15.9.14 10:30

@margaritha No taky jsem to zkoušela po dobrým, ale je fakt že jsem to dlouho nevydržela :oops: Už mi to příjde že si ze mě dělá srandu. A to je furt, dám ji na záchod, mimi mezitím řve hlady, starší na záchodě stávkuje, tak jí dám dolů, začnu kojit a starší začne hned ječet že chce kakat. No to mě berou všichni čerti :cert: Tak je fakt že už se kolilrát neovládnu :oops: Ona je právě taky bejčisko zabejčený a nehneš s ní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
15.9.14 10:34

Možná takto reaguje na příchod sourozence a srovná se to samo. U nás se to srovnalo po 3 měsících, až si zvyknul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama