Problémy, stres v práci

Anonymní
13.1.20 17:00

Problémy, stres v práci

Dobrý den. Už skoro rok pracuji na vedoucí pozici v sociální sféře. Mám pod sebou 10 kolegyň. Myslím že svoji práci zvládám samozřejmě to musí zhodnotit i jiní a teď k věci. Jen co přijdu do práce žalování, pomlouvání ostatních, ta dělá špatně to ta zase to, ty ses nadřízená tak to rozhodni. Do toho fňukání jak mají moc práce, žádné volno. Do toho je venku škaredě, oběd nebyl dobrý, víkend ten zase rychle uteče atd prostě cokoliv je vše je špatně. Úplně vše, minule jsem vybojovala nějakou kačku před Vánocemi a co myslíte samozřejmě to bylo málo, to jsem si klidně mohla nechat. Snažím se vše neposlouchat ale když to 8 hod denně posloucháte tak už začínáte být zlý i doma. Mně je taky venku zima, oběd mi nechutnal víkend mi taky uteče ale nestezuji si pořád dokola. Zažíváte to taky některá, předem děkuji za odpovědi. Anonym kdyby tu byly některé kolegyně :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6519
13.1.20 17:16

Ne nikdy jsem tohle nezažila. Kdybych v práci řekla, že bonus byl malý a že si ho mohli nechat, myslím si, že by si ho příště fakt nechali :mrgreen: což bych na tvém místě udělala. Jinak na věčné stěžovatele většinou pomáhá s úsměvem říct něco ve smyslu, jestli by ti řekli ještě něco hezkého, nebo konverzaci úplně utnout. Ty jsi šéf, ne kamarádka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10800
13.1.20 17:17

Tak tohle přece je téma do supervize - jak do tvé individuální, tak do týmové.

Vy ji nemáte? Poskytovatelé sociálních služeb ji přece mají povinnou - v rámci standartů služby.

Jestli ji zjevně máte zbytečnou, tak je na čase k ní přehodnotit přístup a naučit se ten nástroj - tedy supervizi, používat tak, aby vám pomáhala.

Ale jinak, teda pokud ti v týmu vládne takováhle atmosféra a ty si na to potřebuješ stěžovat na internetu, tak tam jsou nějaké rezervy ve vedení týmu a vlastní základní psychohygieně - což ne nezbytný základ aby člověk v pomíhající profesi přežil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 17:27

Pracuji tam skoro rok takže jsem ve vedení začátečník. Práci dělají kolegyně dobře, máme vše v pořádku. Problém je že několik kolegyň se mnou pracovalo i když jsem vedoucí nedělala. Takže jsme si tykaly už před tím. Jsou to vesměs starší ženské od dětí které jsou prostě ve všem nespokojené.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:32

A je pravda že správný vedoucí by to asi měl pouštět jedním uchem tam druhým ven. Mně to jde špatně když to poslouchám 8 hod denně, dyt ty ženský jsou takový i na své chlapi když jim zavolají. Manžel jedné zavolá že objednal večeři pro dva prostě romantika ona se rozčílí že nikam v 7 večer nepůjde že je na dietě. Druhá od rána jenom fňuká že musí doma žehlit, psát úkoly s dcerou co to je za život furt pořád to dokola. Tím chci říct že to není jen o práci i když 80 %ano

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:35

Jo zažila několikrát v pomáhající profesi :lol:, říkám tomu vzdychací kultura. To je furt, tohle nejde, tamto nejde, nekonečný stesky. Když jsem byla na pozici zaměstnance, tak jsem se pokusila o změny, nechytlo se a tak jsem změnila pracovní prostředí. Dost mě to ke konci demotivovalo. V pozici vedoucí jsem jim prostě srovnala hodnoty :lol: s odkazem na to, že tohle nás jako tým nikam neposouvá. Taky je potřeba mít pracovní vizi a cíl, to dělá tým týmem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:45
@Anonymní píše:
Jo zažila několikrát v pomáhající profesi :lol:, říkám tomu vzdychací kultura. To je furt, tohle nejde, tamto nejde, nekonečný stesky. Když jsem byla na pozici zaměstnance, tak jsem se pokusila o změny, nechytlo se a tak jsem změnila pracovní prostředí. Dost mě to ke konci demotivovalo. V pozici vedoucí jsem jim prostě srovnala hodnoty :lol: s odkazem na to, že tohle nás jako tým nikam neposouvá. Taky je potřeba mít pracovní vizi a cíl, to dělá tým týmem.

To máš pravdu, bohužel na někoho to zapůsobí druhým to je u zadku s tím že tu jsou jen skrz peníze a klidně odejdou si najít jinou práci, bohužel v této sféře je pořád podstav a jakmile by někdo vypadnul myslím že by to šlo jak kolona. Kdybych měla /"znala několik lidí co by k nám nastoupili, bylo by to jiné. Ale děkuji za odpověď a máš pravdu člověk nemá snahu cokoliv vymyslet když jiným je to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:45

To by si měla přečíst naše vedoucí :lol: Ne, neděláme to, neobtěžujeme vedoucí osobními problémy a už vůbec ne v pracovní době.. Je teda fakt, že pracujeme v terénu, takže se moc nevidíme. Ale je to podle mě jedno, ona má své práce dost a my taky..Snažíme se držet týmového ducha a pozitivní náladu na pracovišti.
Jak už tu někdo psal, je to téma na supervizi..Udělat si v týmu jasná pravidla..Nesnesla bych v takovém kolektivu pracovat, natož mu šéfovat..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:47
@Anonymní píše:
To by si měla přečíst naše vedoucí :lol: Ne, neděláme to, neobtěžujeme vedoucí osobními problémy a už vůbec ne v pracovní době.. Je teda fakt, že pracujeme v terénu, takže se moc nevidíme. Ale je to podle mě jedno, ona má své práce dost a my taky..Snažíme se držet týmového ducha a pozitivní náladu na pracovišti.
Jak už tu někdo psal, je to téma na supervizi..Udělat si v týmu jasná pravidla..Nesnesla bych v takovém kolektivu pracovat, natož mu šéfovat..

Výpověď dávat nechci, zatím. To je skvělé že udržujete dobrou náladu, co já bych za to dala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 18:03

Kolegyně přesně ví co mají dělat a v rámci několikaleté praxe to dělají dobře. V tom problém není. Problém je jejich naštvanost, negativní reakce na vše kolem, takže nevím v čem mám nastavit pravidla když práci odvádějí na 100%.Chování lidí nezměním. Z pesimisty udělat optimistu nelze

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 18:38

A co ta supervize? Tohle je téma jak vyšité. A klidně několik sezení za sebou. V tomhle pracovat, tak si hodím mašli. Nemyslím si, že bys to měla pouštět jedním uchem tam a druhým ven, pak bys to akorát podporovala a budou ti z týmu odcházet lidí, které to depta ale třeba se neozvou. Chce to prostě zastavit. Probrat to s každou zvlášť s důrazem na to, že to považuješ za nežádoucí chování a definovat, co očekáváš místo toho. Probrat to na supervizi. A pak regulovat vždy, když to nastane, když někdo začne remcat. Zaměřit se na pozitivní věci - jestli nemáte, tak si na poradě říkat ocenění navzájem, pochvaly od klientů, ostatních kolegů atd. (Klidně si je psát na viditelné místo), zaměřit se na posuny v práci s klienty. A možná zvážit, zejména pokud výše uvedené nezabere, zda se nerozloučit s tou největší remcalkou. Protože pracovat v sociálních službách je samo o sobě náročné, stresující a finančně i jinak nedoceněné, a jedno z mála, co může tyhle věci vyvážit je tým, který se podrží, vytváří dobrou atmosféru a má nějaký společný cíl a vizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 19:42
@DeeSocialWorker píše:
A co ta supervize? Tohle je téma jak vyšité. A klidně několik sezení za sebou. V tomhle pracovat, tak si hodím mašli. Nemyslím si, že bys to měla pouštět jedním uchem tam a druhým ven, pak bys to akorát podporovala a budou ti z týmu odcházet lidí, které to depta ale třeba se neozvou. Chce to prostě zastavit. Probrat to s každou zvlášť s důrazem na to, že to považuješ za nežádoucí chování a definovat, co očekáváš místo toho. Probrat to na supervizi. A pak regulovat vždy, když to nastane, když někdo začne remcat. Zaměřit se na pozitivní věci - jestli nemáte, tak si na poradě říkat ocenění navzájem, pochvaly od klientů, ostatních kolegů atd. (Klidně si je psát na viditelné místo), zaměřit se na posuny v práci s klienty. A možná zvážit, zejména pokud výše uvedené nezabere, zda se nerozloučit s tou největší remcalkou. Protože pracovat v sociálních službách je samo o sobě náročné, stresující a finančně i jinak nedoceněné, a jedno z mála, co může tyhle věci vyvážit je tým, který se podrží, vytváří dobrou atmosféru a má nějaký společný cíl a vizi.

Souhlas..Když někdo začne remcat, utnout to..U nás to nikoho ani nenapadne, ale máme prostě nastavená pravidla. I když máme ostřejší vedoucí, je spravedlivá, lidská a víme, že se za nás vždycky postaví..Ale prostě nějaké kecání a stěžování by neprošlo. Respektujeme se všichni navzájem a dáváme si klid na práci.
Prostě mezi sebe tu negaci nepouštíme, i když je den blbec..
I když je třeba kolaps, všechny zabereme a dáme to..:wink: Pracuje se mi tam moc dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 20:21

Jak já vám holky ten kolektiv závidím. Dělaly jsme sezení, když dojde na to kde je problém, tak žádný není. Všichni jsou spokojeni i když se bavím zvlášť s každou po jedné. Oni tu pomluvačnost a nesnášenlivost mají snad v sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 22:58
@Anonymní píše:
Jak já vám holky ten kolektiv závidím. Dělaly jsme sezení, když dojde na to kde je problém, tak žádný není. Všichni jsou spokojeni i když se bavím zvlášť s každou po jedné. Oni tu pomluvačnost a nesnášenlivost mají snad v sobě.

No a co ta supervize? Je ale fakt, že znám lidi, kteří jsou takové ty chodící katastrofy a negace a moc si to neuvědomují. Pak je fakt nejlepší to s nimi probrat, ale ne ve stylu něco tě trápí, ale jasně říct z pozice vedoucí, co mi vadí a co chci jinak: „každý den si hlasitě několikrát stezuješ na psaní klientských záznamů. Chápu, že to není kdovíjaká zábava, ale je to součást naší práce a neustálé stěžování sráží náladu všem okolo a působí negativně. I tobě to nejspíš dává nechuť záznamy psat. Potřebuju, aby ses od teď soustředila na to, aby sis nestěžovala a snažila se k psaní přistupovat pozitivněji. Je to z tvojí strany možné?“
Stejně tak na sezení (supervizí) to neprezentovat jako možnost o čem se bavit, ale jako tvou potřebu změny - je tu spousta negativity a jako vedoucí chci, abychom tohle změnili.
On ten skvělý kolektiv není často výsledek úchvatných skvělých lidí, ale nějaké vzájemně práce na tom. I u nás byla horší a lepší období. A je důležité si uvědomit, co je tam tvoje role, jako vedoucí. Mluvíš o tom, že svou práci dělají dobře, ale možná bych trochu pochybovala - jestli jednají s klienty tímto způsobem (zaměřené na negativa atd.)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama