Jakou práci byste zvolily?

Anonymní
13.1.20 10:15

Jakou praci byste zvolily?

1. plat 50.000, volna pracovni doba, 50 minut od domova, vic orientovana na vykon, cipove karty, kde se presne zaznamenava dochazka.

2. plat 30.000, volna pracovni doba, 35 minut od domova, bez vstupu na cip, vim, ze se tam moc nehroti (takze kdyz budu 7.5 hodiny a ne 8, nikdo nic nerekne), mene orientovana na vykon.

Moje situace je tri male deti (2-7 let), babicky nefunguji, tata muze deti rano vodit, nemuze vyzvedavat. On vydela okolo 40.000, vysli jsme doted v pohode s mym rodicakem. Praha.

Co byste volily? Ja jsem pro moznost 2., muzi je to jedno, okoli porad rika, at beru 1., ze jsou to hezke penize. Bojim se hlavne stresu a nevim, zda po tolika letech doma by to nebylo na Chocholouska. Navic je to denne o 30 minut vice v MHD…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

122
13.1.20 10:18

2

Dojíždění je zabiják. Život má člověk jen jeden a peníze volný čas nevykompenzuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1298
13.1.20 10:22

Jso rozhodnuta, tak co řešíš ;) Peníze jsou jednou, nikoliv jedinou motivaci pro přijetí místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11250
13.1.20 10:24

Pokud se bojíš stresu a nemotivuje tě jako něco, co je pro tebe výzva a cheš to pokořit, tak samozřejmě vol klidnější zaměstnání, kde navíc na cestě strávíš jen hodinu, ne hodiny dvě.

Zejména pokud není tlak na finance.

Zároveň se přitom naučíš kašlat na okolí, a soustředit se na vlastní potřeby. A to se taky hodí.

Jo, ale teda ve zkušební době fakt neodcházej z práce moc brzo a nepočítej s tím, že je to lážo plážo a že nemusíš hned plnit to co bys měla.

Příspěvek upraven 13.01.20 v 10:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
383
13.1.20 10:25

Spočítej si kolik ti zbyde po zdanění z těch 50 000. ale myslím, že s dětma má člověk i jiné hodnoty než peníze…záleží také tedy na náplni práce. Co Tě láká víc? Kde bude méně stresu, jak se budou tvářit až budeš doma s nemocnými dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
13.1.20 10:25

Okolí za tebe bude dojíždět? :) Chodit tam budeš ty, sama si tedy vyber, která možnost ti vyhovuje víc. Pro mě moc malo infa na to radit, rozhodovala bych se i podle náplně práce, možného postupu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2008
13.1.20 10:26
@Anonymní píše:
1. plat 50.000, volna pracovni doba, 50 minut od domova, vic orientovana na vykon, cipove karty, kde se presne zaznamenava dochazka.

2. plat 30.000, volna pracovni doba, 35 minut od domova, bez vstupu na cip, vim, ze se tam moc nehroti (takze kdyz budu 7.5 hodiny a ne 8, nikdo nic nerekne), mene orientovana na vykon.

Moje situace je tri male deti (2-7 let), babicky nefunguji, tata muze deti rano vodit, nemuze vyzvedavat. On vydela okolo 40.000, vysli jsme doted v pohode s mym rodicakem. Praha.

Co byste volily? Ja jsem pro moznost 2., muzi je to jedno, okoli porad rika, at beru 1., ze jsou to hezke penize. Bojim se hlavne stresu a nevim, zda po tolika letech doma by to nebylo na Chocholouska. Navic je to denne o 30 minut vice v MHD…

Volila bych 2,muz vydělá slušně, psychická pohoda je lepší než být jak cokl u boudy na čipu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
13.1.20 10:26

Taky bych volila 2. Se třemi malými dětmi se bude sakra hodit semtam moci odejít dřív. Ve firmě orientované na výkon, můžeš mít brzy problémy s častými ošetřovačkami, nehledě na to hrozné dojíždění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11191
13.1.20 10:31

Taky 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 10:49

Jezis holky, to jste me potesily, ze je tu tak jednoznacna shoda. No, asi jsem na dobrem foru, mozna kdybych se poptala jinde :think:. Rozhodnuta samozrejme jsem, ale poslouchat donekonecna okoli, ze „zensky chteji byt chudy a nechat se zivit chlapem“ 8o, jsou to teda vetsinou chlapi :?. Trochu me mrzi, jak to vidi chlapi, ten muj nic takoveho nahlas nerekl, ale… Tak jsem chtela zjistit, zda jsem opravdu jedina nemozna pohodlna zenska… pro kterou je organizacne nekomplikovane zaopatreni rodiny prioritou.

• Nahlásit
  • Citovat
3083
13.1.20 10:56

Ty informace o pomerech lazo plazo a nic se tam moc nehroti mas ze spolehliveho zdroje? Oni toho pred nastupem dost nakecaji, zvlast pokud potrebujou lidi a realita je pak uplne jinde. Staci se podivat na inzeraty vlastniho zamestnavatele a takhle lzou podle me vsichni.

Pro me je rozhodne cas straveny dojizdenim priorita a rozdil 20 tis neni zas takova motivace abych stravila 2 hodiny denne na ceste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
13.1.20 10:58
@Anonymní píše:
Jezis holky, to jste me potesily, ze je tu tak jednoznacna shoda. No, asi jsem na dobrem foru, mozna kdybych se poptala jinde :think:. Rozhodnuta samozrejme jsem, ale poslouchat donekonecna okoli, ze „zensky chteji byt chudy a nechat se zivit chlapem“ 8o, jsou to teda vetsinou chlapi :?. Trochu me mrzi, jak to vidi chlapi, ten muj nic takoveho nahlas nerekl, ale… Tak jsem chtela zjistit, zda jsem opravdu jedina nemozna pohodlna zenska… pro kterou je organizacne nekomplikovane zaopatreni rodiny prioritou.

Jestli se vracíš po x letech do práce, máš asi doma minimálně jedno hodně malé dítě, školkové? To ti snad nikdo nemůže vyčítat, že nebudeš honit kariéru ne? Jednou přijde doba, kdy třeba můžeš vzít tu druhou práci, nebo nějakou jí podobnou, ale dokud nejsou všechny děti samostatné (někdo musí vodit, vyzvedávat, vozit na kroužky, dohlédnout na úkoly, být s nimi doma, když marodí apod.), tak je nesmysl honit se i v práci :hug: Já mám děti dvě (7 a 5), práci jen na 6 hodin a i tak mám kolikrát jazyk na vestě, abych vše zvládla. Představa, že mi třeba ze školy volají, že synovi je zle, a já bych v práci řešila, že nemohu odejít kvůli meetingu nebo píchačkám… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 11:12

@Ijen Obe prace mi byly doporuceny lidmi, kteri tam pracuji. Takze predstavu mam doufam pomerne dobrou. V obou by byl o me zajem, je to odborna prace, kdysi jsem ji delala, ale je to 8 let zpatky. V praci 2 se budu muset mene ucit, tam by se napln prace shodovala vice s tou mou praci pred MD. Prace 1 by byla vyzva, na kterou bych snad kyvla tak za 3, 4 roky, az budou aspon vsechny deti na ZS. V obou by se kratkodoba nepritomnost (1-2 dny) dala resit pomoci HO. Krom platu a dojizdeni a pichacek je jinak vse srovnatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
10701
13.1.20 11:21
@Anonymní píše:
@Ijen Obe prace mi byly doporuceny lidmi, kteri tam pracuji. Takze predstavu mam doufam pomerne dobrou. V obou by byl o me zajem, je to odborna prace, kdysi jsem ji delala, ale je to 8 let zpatky. V praci 2 se budu muset mene ucit, tam by se napln prace shodovala vice s tou mou praci pred MD. Prace 1 by byla vyzva, na kterou bych snad kyvla tak za 3, 4 roky, az budou aspon vsechny deti na ZS. V obou by se kratkodoba nepritomnost (1-2 dny) dala resit pomoci HO. Krom platu a dojizdeni a pichacek je jinak vse srovnatelne.

Tak přesně takhle bych to udělala (hodlám udělat) :potlesk: Případně pokud půjdeš na pohovor do té firmy 1., tak bych řekla, že o práci máš velký zájem, ale bohužel momentálně je pro tebe důležitější časová flexibilita. Třeba by vedení kývlo na 2-3 dny z týdne na HO, pokud to práce umožňuje. A pak si myslím, že zvládnout třeba jen 2× týdně tam jet a být celou pracovní dobu, by se dalo 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40088
13.1.20 11:22

Brala bych tu druhou práci. Nechtěla bych chodit domů unavená a pak se věnovat dětem. Za to ty peníze nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama