Směna po PN

12.1.20 12:01

Směna po PN

Zdravím,

Měla jsem pracovní úraz a byla jsem na PN. V pátek jsem dala zaměstnavateli vědět, že v pondělí mohu do práce. Pracuji v nepravidelném provozu, takže směny se plánují měsíc dopředu a vždy je to jiné. Do kdy mi může dát vědět, že musím do práce? Normálně to je 2 týdny dopředu, ale nevím jak takhle po PN. Chtěla bych se objednat k zubařce a nevím jestli mohu na pondělí.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8406
12.1.20 12:10
@Andrea.malkova90 píše:
Zdravím,

Měla jsem pracovní úraz a byla jsem na PN. V pátek jsem dala zaměstnavateli vědět, že v pondělí mohu do práce. Pracuji v nepravidelném provozu, takže směny se plánují měsíc dopředu a vždy je to jiné. Do kdy mi může dát vědět, že musím do práce? Normálně to je 2 týdny dopředu, ale nevím jak takhle po PN. Chtěla bych se objednat k zubařce a nevím jestli mohu na pondělí.

Děkuji

no a když jsi se zaměstnavatelem mluvila, tak on ti rovnou neřekl, kdy tě v práci čekají? rozpis směn nemáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 12:17

@sagina konverzace proběhla přes SMS. Vyměnil si semnou dvě zprávy a od té doby nic. Rozpis služeb nemám byla jsem na dlouhé PN asi měsíc a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 12:19

@sagina jsou na me v práci nastvany, že jsem to nahlásila jako prac. úraz a dělají mi zle. Vyhrožovali mi soudem za pojistný podvod atd. takže se bojím že mi vecer napíše, že mám jít zítra ráno do práce.

Ale když mi není schopný napsat přes víkend kdy mám přijít, chtěla bych si aspoň vyřídit zubaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8406
12.1.20 12:25

@Andrea.malkova90 jak jako v neděli je celkem dost pozdě řešit, jestli v pondělí mám nebo nemám jít do práce, tohle sis fakt měla pořešit v pátek. normálně bývá zvykem domluvit se s nadřízením. normálně, telefonicky, ne datlováním přes SMS. nevím jaká je u vás v práci situace, já bych třeba měla možnost dneska zavolat do práce a zeptat se kolegů, jak mi nadřízený do rozvrhu dopsal směny, ale je mi jasné, že ne všude to takhle může fungovat. pokud bych nevěděla, tak bych holt asi přišla v pondělí připravená pracovat a buď bych směnu měla, nebo bych si aspoň opsala, jak to mám s rozvrhem dál a šla domů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
12.1.20 12:27

@Andrea.malkova90 Tak si zubare vyrid a pro jistotu si vem od nej propustku. K lekari prece muzes i v pracovni dobe, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
12.1.20 12:36

Vím, že o tohle tu nejde, ale zarazilo mě to. Fakt se stihneš v neděli objednat k zubařce na pondělí? Moje zubařka má třeba objednací lhůty čtyři měsíce… takže bych v tvé situaci neměla žádné dilema :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 12:38

@heia chodím k soukromé zubařce, která s tímto nemá problém. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8406
12.1.20 12:39
@Sofie2013 píše:
@Andrea.malkova90 Tak si zubare vyrid a pro jistotu si vem od nej propustku. K lekari prece muzes i v pracovni dobe, ne?

tak obecně se k lékaři má chodit mimo pracovní dobu. pokud zaměstnanec směnuje, tak se prostě má objednávat na dobu, kdy nemá směnu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 12:42

Spíš mě zajímá jestli je nějaká lhůta do kdy mi to může dát vědět. 24h nebo 12h před směnou. Spíš takhle to bylo myšleno. Upřímně moc se mi do té práce nechce jelikož vím, že na mě budou nepříjemný a budou mi dělat zle. Jak jsem psala vyhrožoval mi i soudem, snažil se mě donutit podepsat papír, který tvrdil že jsem si úraz přivodila vlastní chybou a přesunul mě na jine oddělení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8406
12.1.20 12:49

@Andrea.malkova90 tak teoreticky bys měla mít rozpis směn, i když jsi na neschopence. akorát že ve tvých směnách budeš mít místo směny nemocenskou. po ukončení neschopenky logicky máš nastoupit na další směnu, kterou v rozpise máš. takže předpokládám, že zákoník práce nijak zvlášt neřeší, jak dlouho před první směnou po neschopence ti musí dát zaměstnavatel vědět, kdy na ni máš nastoupit, protože je předpoklad, že svoje směny znáš. pokud svoje směny neznáš, měla ses starat už v pátek. teď bych fakt volala do práce, pokud tam mají rozpis směn všech zaměstnanců na daný měsíc, abych se optala kolegů. pokud tahle možnost není, buď bych zavolala přímému nadřízenému a zeptala se s omluvou, že jsem si to nezjistila už v pátek a ruším ho o volném víkendu, anebo bych prostě v pondělí přišla. konečně, pokud tvoje zubařka nemá do ničeho píchnout a nečiní jí problém v neděli odpoledne objednat neakutní klienty na pondělí, tak by tě třeba objednala i v pondělí ráno, pokud bys směnu neměla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 13:07

@sagina přesně takto bych to udělala, kdyby mi na práci záleželo, ale jelikož chci jít pryč a nějak nemám potřebu řešit jestli tuhle konkrétní práci budu mít. Takže bych spíš chtěla vědět jestli mu mohu napsat, že už mám objednaného doktora a že mohu až v úterý. Štve mě, že oni mi dělají ve všem zle :( tak jsem jim chtěla taky trošku udělat :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2576
12.1.20 13:24
@Andrea.malkova90 píše:
Zdravím,

Děkuji

Tak plan urcite je. Je to VASE povinnost zjistit si, kdy mate jit do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48204
12.1.20 14:09

@Andrea.malkova90 a jaký máš plán? nejspíš máš přijít v po do práce ne? Pokud ne můžou tě dát A :? já bych dorazila hned ráno a uvidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
12.1.20 14:51

Jak malé dítě dělat něco na truc.. „Když oni mě, tak já jim!..“ Myslím si, že se nemusíš chovat tak, jak oni… Přijď ráno do práce tak, jak jsi zvyklá a tam si zjistíš směny.. Koneckonců, jestli ti dělají „problémy“ tak čekají až uděláš nějaký přešlap.. což nezjistit si šichty a nepřijít do práce přešlap je.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama