Úřad práce, náhradní doba pojištění

Anonymní
13.1.20 11:26

Úřad práce náhradní doba pojištění

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, pokud se někdo z vás vyzna v této problematice. Vyžádala jsem si důchodový list.

Celkově doba pojištění u mě činí 3roky a nějaký den. Náhradní doba pojištění 2 roky a nějaký den. Chtěla bych se zeptat, je možné tu náhradní dobu - úřad práce si doplatit? Jelikož jsem četla různé informace. Někde, že to nejde. Jinde psali, že lze ale jen rok.

Dále zda správně chápu, že do 55 roku pro evidenci na ÚP se započítává pouze rok?

Prostě a zkrátka bylo to období, kdy se mi nedařilo. To je naštěstí pryč, práci mám. Bohužel, jsem i ročník, kterému se započítávalo už jen studium od 18 roku věku a to jen do roku 2010. Čili další studia započítané nemám a mít nebudu k pojištění…

Celkově jsem toho názoru, že důchody stejně pro nás, kteří jdeme kolem roku 2050 nebudou, a nebo budou mininni. Proto si spíš sporim. Ale říkám řeším teď, že má smysl doplatit si pojištění a zda to vůbec jde, když jsem byla na evidenci??? A nebo na to kašlat, protože důchod mít stejné nebudu a budu živá z toho co si sporim… Chybí mi totiž dost let.

Celkově mám mít 35 pojištění, důchodový věk 65 let. Nyní mi bude 32 let a mám započítáno asi cca 4-5 let. Což je na prd. Včetně náhradní doby (pokud beru rok na ÚP )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13.1.20 11:28

Zavolejte si na informační linku cssz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
13.1.20 11:30

Porad to stihate a kdyby nahodou, tak muzete delat i nad 65 let :palec: pokud to v te dobre bude porad platit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
13.1.20 11:34

Mrkni sem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 11:42

Právě, nechci dělat nad 65 let. Myslím, když vidím lidí okolo sebe v tomto věku, že tohle je maximum.
No, nejsem z toho zrovna v klidu. Protože ní chybí 6 let v pojištění a to jen díky studiu a evidenci na ÚP.

Volat teď nikam nemohu, jsem v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 12:28

Na tom ioldp mas telefonni cislo kam se muzes obratit, proc to neudelas? Pripadne pokud se nemuzes dobolat, tak se zastav na ossz/pssz a tam ti to vysvetli osobne. Dejme tomu ze bys to do starobniho duchodu dopracovala, ale co kdyz se ti neco stane a potrebovala bys invalidni duchod? Jinak, doplatit se to myslim zpetne da, ale uz si presne nepamatuji za jakych podminek a jak moc. Proto je lepsi zvednout telefon a zeptat se u zdroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5945
13.1.20 12:34

Doplatit si dobrovolně důchodové pojištění lze maximálně rok zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 12:35

Číslo tam uvedené není. Kontaktovala jsem ČSSZ u nás ve městě. Marně.

Ty neposílají informační list. Na email nereagují a když jsem tam a nebyl úřední den

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama