Problémy syna s ADHD v kolektivu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rendulinka
Stálice 93 příspěvků 30.01.10 14:51
problémy v kolektivu

ahoj holky, mám syna 12 let má ADHD,má problémy zařadit se do kolektivu ve třídě,od první třídy se mu smály, kvůli špatně rostoucím zubům,pak,že má velké znaménko na zádech,že tam má hovno, když má rovnátka tak zase,že je má, když přijde do třídy tak mu nadávají fuj jeho příjmení, dokonce nedávno mu jeden nadával tak,že řekl, jeho příjmení a že jeho matka kouří ptáky,je v 6 třídě, není tam štastný, říká,že jednou se s ním baví a podruhé nadávají, jsem z toho zoufalá nevím jestli přestup na jinou školu pomůže,unavuje mě chodit pořád něco řešit s učitelkou prý má pro něj porozumění a snaží se to ve třídě napravovat,ale mě se zdá,že výsledky nejsou skoro žádné, můj syn taky není určitě žádné zlatíčko, ale vím,že on si nezačíná,že by chtěl taky klid,už má dost toho nadávání, tak nevím zda ho přeřadit nebo nechat kde je :nevim:

Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 30.01.10 15:34

Rendulinko, „za mých mladých let“ kolovala mezi děckama na základce (pak i na střední škole) taková slohová práce, ve které jeden žáček přirovnával školní třídu k velkému království. Tím pádem se ve třídě může vyskytnout pan král a paní královna, dvorní dámy, ale taky drábové, nájemní žoldáci, loupežníci a samozřejmě i dvorní šašek. Pokud království šaška nemá, tak se jeho obyvatelé obvykle postarají o to, aby někomu tu šaškovskou čepičku na hlavu narazili. Někdo si o ni třeba řekne dobrovolně (a ten pak celou třídu baví) a někomu ji vnutí (a ten ja pak spíš terčem posměchu). Nebo bych ho měl nazvat nevinně odsouzený? nevím. Každopádně podobné chování bývá poměrně časté.
Jak se k tomu postavit? Zažil jsem na základce obě role - střídavě jsem býval panem králem i nedobrovolným šaškem (v rámci té samé třídy). Moje rada zní: aby si tvůj syn našel něco, kvůli čemu ho budou spolužáci potřebovat. Ode mě třeba opisovali při písemkách, ale já jsem dělal, že to nevidím. Počítat jejich příklady v domácích úlohách a psát jejich slohovky - to jsem odmítl. A rázem přes noc stoupl můj kredit v rámci třídy.
Myslím, že tvůj syn má trable ne proto, že má ADHD, ale proo, že se v něčem liší. Měl jsem na základce spolužáka, kterému v IQ testech vyšlo číslo přes 140 - což je skoro práh geniality. No a k němu se nechovali hůř než ke mně jen proto, že on ovládal to, o čem tady píšu… Mimochodem, byl taky ADHD - jen se to tenkrát tak nenazývalo.

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 30.01.10 15:59
problémy v kolektivu

Moc děkuji za odpověď asi na to něco bude,nevím v čem se od nich odlišuje,od něj se do nedozvím,tvrdí,že neví proč se chovají tak a pak zas tak, učení mu zrovna moc nejde, hlavně matematika, baví ho přírodopis a dějepis,po pravdě nevím čím by je mohl zaujmout tak ,aby ho potřebovali,já s ním v té třídě nejsem,tak soudím jen z toho co mi poví, i když z něj všechno musím tahat,rozhodně není výstřední účesem ani oblečením. :nevim: Ve sředu jdu opět do školy tak se snad posunu o kousek dál,kdybych věděla na 100 procent,že to bude mít v jiné škole lepší tak bych ho přendala,ale já to nevím, co,když to bude jinde ještě horší? :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 30.01.10 16:56

Přechodem do jiné školy to podle mě nevyřešíš. Myslím, že děcka se prostě občas smějou jeden druhému a když někdo ukáže, že se ho to dotklo, smějou se mu tím víc. Celá lidská společnost je založená na nerovnosti a na tom, že někdo je pod tebou a někdo zase nad tebou. A ty řeči o demokracii a rovnosti příležitostí bych radši nebral vážně. Už od školy si zvykáme na to, že je tu vždycky někdo, kdo bude omezovat naše možnosti. A když to zapomeneme vnímat, tak nám to obyčejně někdo dost drsně připomene.
Ať se tvůj syn zaměří na předměty, ve kterých je dobrý - být tebou bych ho v tom podporoval. A uvidíš, že tyto problémy s kolektivem ve třídě jednoho dne zmizí. Vsadím se, že jo.

froggy22
Závislačka 4834 příspěvků 30.01.10 18:36

S Jurou souhlasím.Mám taky syna s ADHD a je mu 11 a půl,chodí do 5.třídy.
Má taky problémy v kolektivu.
Co popisuješ ty,ale hraničí se šikanou myslím tím psychickou.Takové vulgární řeči od spolužáků je síla a už to se mi nelíbí.Pokud to nebude řešit třídní,šla bych za ředitelem a pokud by ani to nepomohlo,tak bych změnila školu,pokud by s tím přišel kluk sám.
S tou podporou v jeho zájmech je dobrý nápad,protože kluci v jeho letech potřebují soupeřit,tak podpora by opravdu bodla i od rodičů.Nebo nějaký sport,ať se dostane do jiného kolektivu,kde by si našel své místo.
Je to těžké.Já jsem v listopadu byla ve škole jako doma a taky jsem byla už z toho nešťastná.Naštěstí je teď klid.Další rada- chválit za kdejaký úspěch,pomoc,zvlád­nutý úkol v domácnosti,ať se mu zvedne sebevědomí a ať vidí,že je doma důležitý a ceněný.Pomáhá to a hodně.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 08.03.10 17:17

Tohle podle mě je šikana a měla by jsi si dupnout na učitelku potažmo vedení školy, aby se k tomu postavili čelem a začali to řešit. Školy mají k dispozici psychology i specialisty na šikanu, kteří mohou pracovat se třídou. Bohužel asi dost škol si nechce připustit, že u nich tehle problém je :-(

Tereza C.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.10 15:18

Dobrý den, jsem studentkou speciální pedagogiky (Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity) a v diplomové práci se věnuji tématu syndromu ADHD. V rámci výzkumné části sháním respondenty-rodiče dětí s ADHD. Chtěla bych Vás tímto poprosit o vyplnění krátkého anonymního dotazníku: https://spreadsheets.google.com/viewform?…
Dotazník nezjišťuje žádné citlivé informace o dítěti, jen mapuje pocity rodičů ve vztahu k diagnóze ADHD a s ním spojenými projevy. V případě zájmu nabízím na oplátku zaslání infromací o některých formách pomoci dětem s ADHD a jejich rodičům. Děkuji mnohokrát!

riki33
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:07

naprostý souhlas

riki33
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:08

myslim tim tu šikanu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >