Proč je v Německu zkouška před nástupem do zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barusnazik
Povídálka 14 příspěvků 30.01.19 19:35
Proč je zkouzka v De

Ahojky :mavam: proč zaměstnavatel řekne v Německu ze musí být zkouzka před nástupem do práce? Je to proto ze si to máme zkusit nebo proto zda nás veme? dekuji

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21637 příspěvků 30.01.19 19:42

Tak zkoušky mají i někteří zdejší podniky a je to vyložené zkouška, jestli je ten člověk pro tu práci vhodný. U nás v jedné firmě ukážou uchazeči sestavení určitého dílu a chtějí, aby to zopakoval. Pokud to nedokáže nashledanou.

Barusnazik
Povídálka 14 příspěvků 30.01.19 19:47

@Aspera no tady se má jednat o den práce a teď nevíme zda nás vemou nebo ne až zkouzku uděláme a někdo mi říká ze je to proto ze papírovani ;) v Německu je mraky tak aby se tomu vyhly tak je zkouzka zda to chci a nebo nechci dělat

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 30.01.19 19:55

@Barusnazik zkouška… ;-) vypada to tak fakt líp…

Russet
Extra třída :D 14023 příspěvků 30.01.19 20:01
@Barusnazik píše:
@Aspera no tady se má jednat o den práce a teď nevíme zda nás vemou nebo ne až zkouzku uděláme a někdo mi říká ze je to proto ze papírovani ;) v Německu je mraky tak aby se tomu vyhly tak je zkouzka zda to chci a nebo nechci dělat

Tak snad umíš německy líp než česky :zed:

Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 30.01.19 20:17

Tady v Německu je to naprosto běžná situace, když žádáš o novou práci. Pozvou si tě na 1-2 dny Probetag, pak se společně sejdete s nadřízeným a ten bude chtít vědět, jak se práce líbí. Samozřejmě má na vás hodnocení od spolupracovníků, kteří pracovali po ty dva dny s vámi. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by někde Probetag nechtěli. Je to z obou důvodů, tady je ve zkušební době výpovědní lhůta 14 dní, když bys za tři dny přišla, že dáváš výpověď, tak tam zbytečně budeš dalších 14. A to samé platí z tvé strany, když začneš a práce se ti nebude líbit, musíš těch 14 dní odpracovat.

Barusnazik
Povídálka 14 příspěvků 30.01.19 20:38

@Russet omlouvám se ze nejsem dokonalá :potlesk: ale rypalek je všude dost :pocitac:

Barusnazik
Povídálka 14 příspěvků 30.01.19 20:39

@Aduš8 dekuji za odpoved :*

Barusnazik
Povídálka 14 příspěvků 30.01.19 20:39
Celina
Závislačka 4251 příspěvků 30.01.19 22:06
@Russet píše:
Tak snad umíš německy líp než česky :zed:

To mě přesně napadlo :roll: o jakou pozici jde, pokud nevadí udělat tři hrubky v jedné větě :think:

Russet
Extra třída :D 14023 příspěvků 31.01.19 00:43
@Celina píše:
To mě přesně napadlo :roll: o jakou pozici jde, pokud nevadí udělat tři hrubky v jedné větě :think:

Radši se neptám, co to bylo za pozici. Abych „nerejpala“ :mrgreen:

Celina
Závislačka 4251 příspěvků 31.01.19 08:55
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >