Proč jsem tak přecitlivělá?

Anonymni
29.9.09 13:08

Proč jsem tak přecitlivělá?

Ahoj holky
omlouvám se za anonym - nakukuje rodina. Mám problém, který asi někomu přijde k smíchu, ale mně už to fakt začíná štvát. Jsem posledních pár měsíců šíleně přecitlivělá a občas to hodně překáží. Jsem strašná citlivka, pokud se něco týká dětí. Stačí mi, když v televizi vidím seriál, kde se mihne dítě, které např. ztratí rodiče, má nějaký úraz, zemře, nebo mu třeba „jen“ umře oblíbené zvíře a já hned řvu jako želva. Nedávno jsem narazila na odkaz „Anjeliky“ - a brečela jsem dva dny. Prostě ořvu úplně všechno. Potom mám výčitky, že jsem třeba na své děti zvýšila hlas nebo je plácla přes ruku a podobně (mám chlapečka 5 let a holčičku 2 roky). Nejsem schopná ovládat své emoce. Tyhle stavy jsem měla, když jsem byla těhotná, ale teďka na 100 % těhulka nejsem a fakt to občas obtěžuje. Nemáte někdo radu, jak s tímto problémkem zamávat?
Děkuji a omlouvám se za stupidní dotaz

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
29.9.09 13:40

Mám to taky, když se narodil Váša, měla jsem to ty první roky po porodu hodně, pak jsem se postupně normalizovala (i když zvýšená citlivost mě pronásleduje odjakživa, takže znormalizovala možná není to správné slovo 8) ) a teď je to tu zase…

Já to řeším tak, že se prostě snažím všem informacím o neštěstích cíleně vyhnout (nesleduju zprávy, nesleduju určité filmy, nečtu určité diskuze)…zní to koukám poměrně radikálně, ale tak úplně to samozřejmě nejde, ale to, co se mě netýká a kde stejně nemůžu pomoct, tomu se vyhýbám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.9.09 14:30

Hele ja vcera slzela u zprav kde ukazovali kolik bylo ucastniku na msi papeze :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Su jakasi citlivka-divim se sama sobe :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
29.9.09 14:59

U mě to taky neskončilo těhotenstvím. Slzím u všeho. U filmů, u zpráv, ale mě dojmou i dobré zprávy. :roll: :roll: :roll: Tak doufám, že se taky znormalizuju. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Radu nemám, taky bych jí potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.09 16:01

dobra diskuze,ja to mam od porodu taky.....predtim me rozbrecelo malo co,ted slzim i u reklamy a to uz 3 roky…a fakt si nemuzu pomoct…jak jsou nekde deti,bud vesele (neco co me dojme-coz je v podstate cokoliv) nebo smutne,tak uz slzim…,asi se me porodem neco preplo v hlave ci co…ELA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.9.09 18:58

Jé, holky, to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Fakt brečím u každé s odpuštěním voloviny a to bych nesměla pomalu ani pouštět televizi, lézt na internet, pouštět rádio. Třeba dneska ráno jsem se rozbrečela u snídaně s novou, když říkali statistiku dopravní nehodovosti. Asi jsem prostě magor. Díky za podporu, zakladatelka Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.9.09 19:10

Holky jsem ráda,že v tom také nejsem sama.Občas si připadám hloupě-mám to od dětství,je to povahou.Rozbrečí mě svatba,narození miminka,když v televizi je nějaká dojemná scéna,stačí i film o kterém vím,že není podle skutečné události a přesto mě to dojme k slzám.Občas stačí když někdo řekne že mu zemřel někdo z okolí,i když jsem ho přímo neznala,tak mě jdou slzy do očí…Občas si před okolím připadám hloupě,ale asi to změnit nejde..??

• Nahlásit
  • Citovat
419
9.11.10 19:43

ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jsem přecitlivělá a agresivní matka!!!???…normalne jsem se dnes pohadala s kamaradkou teda skoro ale ona me pak bombardovala urážlivýma sms, jeji syn srazil dceru na zem a kdyz se zvedla tak se na ni vzrhl znova, že ze stoje spadla zezadu na hlavu, ja jsem tam samozrejme hned sla a jelikoz na ni lehl tak sem ho sundala, zarvala, ze se to nedela at maze za maminkou, dcera sotva popadala dech, no plakala jak blazen zadunelo to po cely herne jakou dardu dostala…a me pak napsala ze jsem histerka, ze jsem se ztrapnila, ze jsem agresivni a spatna matka, nemam poustet saru ven mezi deti protoze kdyz budu tak vyvadet hned jak ji nekdo povali na zem tak si s ni nebude nikdo hrat…nemam ji davat do skolky a koupit ji helmickku atd. jsou jim dva roky a ta moje je naučená, že se nikdo nebouchá, ale pro kamarádku je to asi normální…cítim se teď dost mizerně a nevím co si o tom myslet…co si myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StřeLenka
9.11.10 20:04
trpaslikg píše:
ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jsem přecitlivělá a agresivní matka!!!???…normalne jsem se dnes pohadala s kamaradkou teda skoro ale ona me pak bombardovala urážlivýma sms, jeji syn srazil dceru na zem a kdyz se zvedla tak se na ni vzrhl znova, že ze stoje spadla zezadu na hlavu, ja jsem tam samozrejme hned sla a jelikoz na ni lehl tak sem ho sundala, zarvala, ze se to nedela at maze za maminkou, dcera sotva popadala dech, no plakala jak blazen zadunelo to po cely herne jakou dardu dostala…a me pak napsala ze jsem histerka, ze jsem se ztrapnila, ze jsem agresivni a spatna matka, nemam poustet saru ven mezi deti protoze kdyz budu tak vyvadet hned jak ji nekdo povali na zem tak si s ni nebude nikdo hrat…nemam ji davat do skolky a koupit ji helmickku atd. jsou jim dva roky a ta moje je naučená, že se nikdo nebouchá, ale pro kamarádku je to asi normální…cítim se teď dost mizerně a nevím co si o tom myslet…co si myslíte vy?

8-o 8-o Normální mi nepřijde matka syna. A ty zprávy??! Přijdou mi dětinské! :cert: Má myšlení v pořádku?? :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
419
9.11.10 20:10

já jsem ji i v sms vysvetlila, že opravdu jsem trochu opatrnějši, protože vím jak můžou dopadnout i banální urazy hlavy…jsem takový plašánek…myslela jsem, že to pochopí, ale prý už s náma nikam chodit nebudou protože protože dost mě to mrzí…ale mám první dceru postiženou a bojím se aby se něco nestalo i s tou malou, domnívám se, že to je normální…když jsem jí tohle řekla bylo mi odpovězeno ať jí nepředhazuji že mám starší postiženou…asi to nemá cenu se s ni dohadovat, když teď čeká druhý dítě a nechám jí ať si zjistí sama co to je když jeden ubližuje druhýmu, protože věřím tomu, že se tak bude chovat i ke svýmu mladšímu sourozenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StřeLenka
11.11.10 17:40

Buď ráda, že s váma nikam chodit nebude. Aspoň budete holky v klidu a nemusíte se strachovat, co zase udělají a jak se k tomu posléze ani nedokážou postavit. :wink: Já osobně bych se s ní po tomto výstupu, co ztvárnila, přestala scházet. Za to by mi to neslálo. Obzvlášť se po těchto SMS pěkně vybarvila a v závěru bych byla ráda, že jsem to nezjistila déle. :-) Já jsem ale optimista. :-)
Můj názor zní: vykašli se na ní a buď ráda, že se takovým člověkem už neobklopuješ. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama