Prodej (po dětech)

299
15.6.20 10:24

Prodej (po dětech)

Ahoj. Ja se chci jen zeptat kde prodavate věci po dětech? Oblečení a příslušenství? Mám tu půl roku staré lehátko pro miminko, jako nové a kolébku do které už je velký. Prodávám vše za rozumnou cenu, píšou mi zájemci, ale chtějí to ještě dovézt nebo slevy i když prodávám dost pod cenou 8o třeba lehátko 1.700 je jako nové, prodávám za 1.000 Kč a kdyby měli zájem najdu i záruku. Jebto hodně? Hrací kolébku s kolotočem prodám za 800 Kc. Ta je starší, ale zachovalá. Nedovedu si představit tohle posílat poštou 8o ale nedaří se mi toho zbavit :nevim: hadrů tu mám od 0-5 měsíců celou výbavičku od jara do zimy. Poprvé něco prodávám a nějak mi to nejde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17020
15.6.20 10:30

Tak záleží kde to prodavas, dej to na nejaky mistni bazar, skupinku na fb z vaseho mesta apod, pak se ti nebudou ozyvat lidi z druheho konce republiky co to chtej poslat. Jinak s cenou tezko rict no, ja kupovala pul roku stare lehatko, původní cena 2500kc a koupila sem ho za 1000kc. Vetsinou pokud nejdes s cenou aspon tak na pulku, tak si lidi koupi radsi nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23235
15.6.20 10:33

Tyhle věci se obecně prodávají dost těžko, kor na dálku, když to nevidíš a nemůžeš vyzkoušet…Jsou toho plný sekáče i bazary…
Já to obvykle někomu daruju, nemám nervy to někde fotit, přeměřovat, inzerovat, odpovídat zájemcům, zabalovat a lítat s tím na poštu, když zisk je pár šupů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23235
15.6.20 10:34

@Kriss Tina pravda, lokální skupinka třeba na FCB může být řešení. Aby si mohli přijet, prohlídnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
15.6.20 10:53

Já jsem po dětech prodávala jen ty větší věci, a většinou do 30% pořizovací ceny, jen aby se mi něco málo vrátilo, zbytek rozdávám.
Ty máš pocit, že prodáváš pod cenou, když lehátko s pořizovací cenou 1700,–Kč prodáváš za 1000,–Kč. Jenže na trhu je spousta nových lehátek s cenou okolo tisícovky, a rozdíl v té užitné hodnotě bude minimální. Já pokud bych chtěla takovouto věc bazarovou, tak by musela vyjít podstatně levněji než obdobné produkty nové.
Tím, že jsem nabízela fakt levně, tak jsem všechno prodala jen po známých nebo na jejich doporučení (byla tam garance, že je vše z nekuřáckého prostředí apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3566
15.6.20 11:03

Ja jsem si koupila vibrační lehátko za 2500 a to same mi nabizely maminy na bazarku za 1500… tak to mi prislo dost za pouzite, radeji jsem koupila nove… s plnou zárukou, vim, ze to zblije a pokadi jen moje dite a ze by melo fungovat.. pochybuju ze to nekdy prodam za vic jak 600 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
15.6.20 11:09

@dog.s Oblečení po miminu neprodávám, rovnou hazu do kontejneru pro charitu. Po starším synovi dávám jedné mamince a ona mi naopak dává po své dceři. Teď zrovna jsem fotila houpatko na místní bazar, tak jsem zvědavá, jestli to někdo bude chtít. Už jsem ochotna to na nějakou rozumnou vzdálenost i dovézt :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
15.6.20 11:11

Těchto věcí se prodává hodně a ceny jsou velmi nízko. Myslím, že když nabídneš věci jako nové za cca třetinu pořizovací ceny, zbytek pod 20 procenty, tak prodáš, jinak ne. Osobní zkušenost ;) Lehátko bych ze 1700 nabídla třeba za 599 a myslím, že by se prodalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5101
15.6.20 11:33

Taky si myslím, že ty ceny máš lehce nastřelené, nové věci jsem prodávala cca za polovinu pořizovací ceny a vždy se to prodalo max. za měsíc. Já docela doma řeším místo, takže radši pětistovka v kapse a krám z baráku, než hypotetická tisícovka, kterou denně stokrát musím přeskočit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
15.6.20 11:38

@dog.s S tím lehatkem mě ještě napadlo, že oproti pořizovací ceně to neprodáváš draze, ale já třeba za tyhle věci na pár měsíců tolik peněz nejsem ochotná dávat. U inzerátu mě vždycky pobaví „vysoká pořizovací cena“. Pokud to není něco echt znackovyho a dulezityho, jako třeba kočár nebo autosedačka, tak mě je fakt jedno, kolik za to původní majitelka dala, já prostě mám určité hranice a přes ty nepůjdu. A myslím, že to tak má hodně maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2550
15.6.20 11:40

Prodávám za zlomkové ceny na mimibazaru, ale tam se platí členství a celkově spíš funguje facebook a místní skupinky.. spoustu jsem už rozdala, fakt nemá smysl léta doma skladovat hadry, co se prodají za 50kč a pak už ani nefungují gumičky apod. lehátka, kočárky, kola, chodítka, kolíbky, to je jiná - to ANO, ale jestli si myslíš, že cena 1000 (ze 1700) je OK, tak OPRAVDU NENÍ!! tyhle věci jsem prodávala tak za 30% původní ceny a byly hned pryč.. lepší, jak to roky skladovat.. musíš s cenou prostě dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3173
15.6.20 11:56

@dog.s je to snadné, pokud něco tohoto typu nemůžeš prodat delší dobu, řekněme do měsíce, tak u toho máš špatnou cenovku. Osobně bych si třeba to lehátko za víc jak 500 nekoupila a bylo by mi fuk, kolik byla pořizovací cena. Buď si to koupím nové a když už použité, tak to musí být v pěkném stavu za pár šupů…
Sama třeba oblečení - udělám velký balík a dám ho třeba za 500 a do hodiny je to pryč. Inzeruju na lokálních FB bazarcich. To samé s ostatníma dětskýma vecma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3173
15.6.20 11:58
@Michelle_M píše:
Taky si myslím, že ty ceny máš lehce nastřelené, nové věci jsem prodávala cca za polovinu pořizovací ceny a vždy se to prodalo max. za měsíc. Já docela doma řeším místo, takže radši pětistovka v kapse a krám z baráku, než hypotetická tisícovka, kterou denně stokrát musím přeskočit :D

Přesně :pankac: s poslední větou stopro souhlas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
15.6.20 12:04

@dog.s Tak pokud bych si měla vybrat lehátko nové za 1700 nebo použité za 1000, raději si koupím nové.

Cokoliv jsem po dětech prodávala, tak za minimum. Včetně toho houpacího lehátka. Měla jsem taky kolem 2500 pořizovací cenu, dala jsem ho za 800 i s poštou.

Prodávám teď nejvíc přes Marketplace a prodala jsem vše, co jsem tam vystavila do tří dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
15.6.20 12:05

Za víc než půlku pořizovací ceny prodáš kola určitých značek a cyklovozíky, o ničem jiném nevím :nevim: Za cca půlku pořizovací ceny prodáš barefootový boty.
EDIT: a nosítka a šátky

Všechno ostatní, co jsem kdy prodávala nebo kupovala, prodáš za zlomek pořizovací ceny. Něco udáš tak maximálně zadarmo, napadá mě nošené běžné oblečení, ježděný obyčejný kočár. Něco nejspíš neudáš ani zadarmo, třeba autosedačku.

Kupovala jsem použitý Phil and Ted's kočár (sourozenecky) asi za 2000, PC cca 15t. Naše použité golfky Graco jsem chtěla dát nejdřív za 800,pak za 500,pak za 200 a nakonec jsem je věnovala. Oblečení v místní fb skupině bývá za odvoz nebo za ovoce, možná kombinezy a takové dražší věci za peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama