Prodej věcí v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

afaxi
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 06.03.17 11:36
Prodej věcí v rodině

Ahoj holky, říkate si něco za věci, když je prodáváte v rodině? Třeba za symbolickou cenu? Za věci asi ic teda chtít nebudu, ale mám tu kojopolštář, zimní fusak, zavinky a takové ty větší věci. Taky jsme do toho něco vrazili a já právě nevim, jak to řešit. Díky za zkušenosti :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 06.03.17 11:37

Ne, v rámci rodiny si za věci nic neberu a to ani za větší včetně kočárku. Bylo by mi to hloupé

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 06.03.17 11:38

Záleží co a záleží, jak blízká rodina. Jak jsem na tom finančně já, jak oni. Jestli jsem to koupila nebo dostala. Jaké máte celkově vztahy.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 06.03.17 11:39

Ahoj u nás to funguje tak že když už ty věci nepotřebujem tak je prostě darujeme dál do rodiny.. teď sestřenka čeká mimčo a dávám ji kočárek stál 14tisíc a nenapodlo mě od ní chtít peníze.. takže asi tak

lipovka
Kecalka 205 příspěvků 06.03.17 11:40

V rodině ne. Max. kamarádkám a jak co. Prodávám na bazarech ;)

Alkata
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 06.03.17 11:40

Záleží čemu rikas rodina. Kdyz je ti nekdo blízký tak bych se styděla neco za to chtít. To uz radsi prodat cizím, kdyz potrebuju peníze. Ale nejake vzdálené rodině typu teta sestřenice, se kterými se moc nevidam, tak asi klidně za peníze.

lasička1
Echt Kelišová 8039 příspěvků 06.03.17 11:41

Záleží v jak široké rodině. A hlavně zda by ten obdarovaný jednal jako ty-tzn.dal ti i hodnotnější věci zdarma. To by bylo pro mě hlavní měřítko.

pralinka2727
Závislačka 3252 příspěvků 06.03.17 11:42

Záleží jak za co.Za drahé golfky a autosedačku jsem chtěla po sestře cca 1/3 pořizovací ceny. Jinak jí vše dávám. Pokud by to bylo vzdálenější příbuzenstvo, tak bych si řekla cca tutéž cenu i za drahé hračky, kola apod.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2116 příspěvků 06.03.17 11:42

My si se ségrou tyhle dětské věci spíš půjčujeme. Co nepotřebuju, to jí vrátím a ona si to prodává na bazárcích, já to zatím spíš schovávám pro případné druhátko. Akorát na přebalovací pult se mě ptala, jestli si ho nebudu chtít odkoupit, jinak že ho zpátky nechce, takže by ho taky nabídla k prodeji, je to takový ten dřevěný pultík z Ikei, nechala mi ho i se čtyřmi froté potahy na přebalovací podložku za 200, nevím, kolik by za to dostala od cizích, ale přišlo mi to docela levné :D

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 06.03.17 11:43

Ne, nikdy jsem za to nic nechtěla - ani za dražší věci.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 06.03.17 11:43

Ne, věci rozdáváme. Nám posloužily, teď by jen ležely na půdě…

lasička1
Echt Kelišová 8039 příspěvků 06.03.17 11:43

@afaxi. Vy jste si vse kupovali sami? Nebo v rámci rodiny jste také dostávali různé věci zadarmo? To je další měřítko.

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 06.03.17 11:51

Jestli chceš za ty dražší věci peníze, tak je prodej někde přes net… V rodině si nic neprodáváme, ani za symbolickou cenu, prostě si to darujeme

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 11:56

V rodině si darujeme. Zrovna teď povezu tete dceři autosedacku, kterou jsem původně chtela prodat. Bylo by mi hloupé si vzit peníze. Jsem rada, ze můžu pomoct :) jsme z chlapovi strany první, kdo mají děti, takže počítám s tim, ze dál poputuje i celá naše koupená vybavicka :kytka:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 06.03.17 12:04

Svagrova nam nejdriv vse davala zadarmo, ale mne to bylo blbe, tak si ted rikaji o symbolicke castky aspon. Obleceni bych asi darovala, vetsi veci bych chtela symbolickou castku. Prece jenom ty veci jste museli koupit a treba kocar, autosedacka atd, to je celkem drahy… a jestli se jim to nelibi, tak to brat nemusi, ze jo…
PS: vztahy mame normalni, zadny hadky ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >