prodloužení bezp.pásu kvůli autosedačce?

104
29.10.06 13:02

prodloužení bezp.pásu kvůli autosedačce?

Mám problém, který je jak jsem se dočetla celkem běžný u starší aut. Máme 10let starý nissan. Přijde mi že máme krátký bezpečnostní pás a autosedačka „vajíčko“ (pro nejmenší) lze zapnout jen s velkým úsilím a dítě je víc „vsedě“ než „vleže“. Prý existují nějaké prodlužky na pásy. Nevíte kde a za kolik je možné je sehnat? Nebo jak to lze řešit jinak než koupí novějšího auta??? Budeme mít problém i u sedačky pro větší dítě???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

932
29.10.06 13:38

Ahoj Janino,

myslím, že záleží i na tom, jak velké máte „vajíčko“ - jestli to menší (0 - 9 kg, nebo větší - 0 - 13 kg. My měli to větší, značku Cam a auto Favorit, takže taky to nebylo nic moc - autosedačku jsme upevňovali trošičku jinak, než to bylo na obrázku, a pás jsme přitom museli vytáhnout úplně na maximum. Nijak jsme to neřešili, protože jsme nejezdili zas tak často a na delší vzdálenosti - prostě na ty naše jízdy nám to takhle stačilo, a osobně jsem byla ráda, že mám „vajíčko“ větší - některé kámošky měly problém, že ty menší začaly být dětem brzy úzké např. v ramenou - a to ještě nevážily těch 9 kg, od kterých má být používána větší sedačka. Myslím, že s tou větší autosedačkou bys neměla mít problém - aspoň my nemáme, pásání je tam na trochu jiném principu.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
29.10.06 13:39

Ach jo, to už je podruhé, co se mi to odeslalo 2× - mažu.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
30.10.06 19:43

Máme asi taky tu větší :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dandys
23.9.10 22:50

Ano, existuje

Do google napiš: seat belt extension a hledej poo strankach stoji to asi 10 liber a 8 poštovné do ČR. Tady v banánistánu se to nevyrábí. Strýček google je k nezaplacení…

• Nahlásit
  • Citovat
Dandys
23.9.10 22:54

zde

• Nahlásit
  • Citovat
Dandys
23.9.10 22:57

Ebay

• Nahlásit
  • Citovat
7145
24.9.10 08:52

ano, vyrábí se to a prodává ale jen v zámoří, a na auta co tam jezdí, a protože každá značka a dokonce i každý model ve značce má jiný rozměr pásů a zámků pásů, tak se ve většině případu nedá sehnat na evropská auta. Na nejběžnější auto v ČR - škodovku nejspíše nic takového nekoupíte.

Když už prodloužení, tak jedině v autorizovaném servisu výměnou za delší pás- pokud to výrobce dělá u jiného modelu,kde se za funkčnost zaručí, jinak je každý zásah do bezpečnostních prvků docela hazard - proto všude v návodech píšou že není přípustné jakkoliv upravovat bezpečnostní prvky, nemusí to pak správně fungovat- třeba pyrotechnické utahovače pásů, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dandys
24.9.10 16:31

Jistě že

Nedělají se jen v USA ale i např. v GB. a 95% aut má mechanismus stejný. U evropských takřka 100%. Americký systém bezpečnostních pásů navíjí pás již zacvaknutý.

Lze souhlasit s tím, že by se neměly dělat konstrukční změny, jako je výměna pásů ze starších vozidel, navíjení nových pásů, sešívání atp.

Ano, je to na vlastní riziko, ale co poradit člověku, který již takovou sedačku vlastní a má vzadu pásy kratší než vepředu? (OctaviaI, Stilo, Marea, Scenic). Nemyslím si, že je zde příliš velké riziko, pokud je pás standardně naplý a nic mu nebrání v přirozeném fyzikálním posunu, ale je to na vlastní riziko, to jo…

Klasika zde

• Nahlásit
  • Citovat
7145
24.9.10 17:02

no nejlépe je, když si člobvěk před koupí sedačku vyzkouší, že mu jde do auta, všude se píše, že se sedačka má vyzkoušet má vyzkoušet s dítětem i s autem - tím by se předešlo problémům s krátkými pásy, navíc v každé návodní knížce k autu je seznam sedaček, které výrobce doporučuje, a má je vyzkoušené

a nejde o to, že mechanizmus je stejný, ale jde o velikost a tvar zámků pásů, vždyť ani pásy z Felicie nejdou cvaknout do octávky, a je to v rámci jednoho výrobce,
nebo u stejných aut jen s jiným logem- Fiat ducato a Peugeot Boxer- stejné auto dělané na jedné lince jen s jiným logem a nejdou pásy přehodit- mají každý jinou velikost zámku, takže objednat nějaký mezikus( prodloužení pásů) z USA nebo GB jen podle fotky je sázka do loterie,nemusí to pasovat,( to samé je i u autosedaček, velikost zámků je jiná značku od značky, dokonce i v rámci jedné značky je několik tvarů a velikostí)
nyní konkrétně mám zde sedačky z Peugeota a Fiata a ty zámky jsou na pohled úplně stejné, ale liší se tloušťkou, takže nejdou prohodit, protože do Peugeta se nedostanu, a do Fiata je volný a vycvakává se.
jen pro zajímavost vyfoceno nyní 3 náhodná auta a je i pouhým okem vidět, že je každé jiné:
1. Peugeot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145

2. Hyundai

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145

3. Alfa Romeo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71943
26.9.10 14:56
Dandys píše:
Nedělají se jen v USA ale i např. v GB. a 95% aut má mechanismus stejný. U evropských takřka 100%. Americký systém bezpečnostních pásů navíjí pás již zacvaknutý.

Lze souhlasit s tím, že by se neměly dělat konstrukční změny, jako je výměna pásů ze starších vozidel, navíjení nových pásů, sešívání atp.

Ano, je to na vlastní riziko, ale co poradit člověku, který již takovou sedačku vlastní a má vzadu pásy kratší než vepředu? (OctaviaI, Stilo, Marea, Scenic). Nemyslím si, že je zde příliš velké riziko, pokud je pás standardně naplý a nic mu nebrání v přirozeném fyzikálním posunu, ale je to na vlastní riziko, to jo…

Klasika zde

V tomhle případě bych spíše doporučila buď koupit jinou sedačku nebo ji vozit vepředu. Správně připoutaná sedačka vpředu mi přijde jako menší riziko než zásahovat do pásů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petr Kolář
7.2.12 13:26

Dvojčata dopředu nedám

No řešení dávat autosedačku dopředu je u dvojčat asi k ničemu. :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama