Prolémový agresivní spolužák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.15 13:08
prolémový agresivní spolužák

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak řešit agresivní dítě, které napadá ve školce to vaše? Učitelky s tím nic moc nedělají, nedávno jsme měli sezení ve školce a i tam do něj strkal a chytal ho za tričko atd. Maminka na to koukala a nic. Už jsem to s učitelkou řešila a oni to vždy řeknou mamince a to je vše. Napadá i ostatní děti, ale na toho mého se zaměřil. Chce s ním asi i kamarádit, ale do toho ho mlátí. Moje dítě je v klidu, nemá rád konflikty a neumí se moc bránit. Nechci aby byl otloukánek hned od školky…Prosím anonym, jeho máma sem možná chodí…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 13.05.15 13:11

Promluvit si s matkou dítěte a synovi vysvětlit, že si nemá všechno líbit

Run
Generální žvanilka 20665 příspěvků 13.05.15 13:12

Jak s tím nic nedělají? To je snad jejich práce, ne? U nás to teda řeší ony společně s rodiči. U nás se to vystupňovalo až tak, že kluk jde od příštího roku do speciální školky.

tterka
Kelišová 5428 příspěvků 13.05.15 13:13

Také jsme měli ve školce agresora. Byl opravdu zlý, dětem ubližoval, syn školku miloval, ale kvůli tomuhle klukovi tam nechtěl chodit, protože se ho bál. Řešilo se to dlouho, nejdříve jen s učitelkami, pak učitelky s rodiči, pak i ředitelka. Nakonec kluka ze školky vyloučily. Ale bylo to na dlouhé lokte. Ovšem od té doby byl ve školce klid a všichni naprosto spokojení

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1811 příspěvků 13.05.15 13:13

Nevím, proč jako anonym, aby jeho máma nevěděla, že se tu ptáte. Právě naopak bych si s maminkou toho kluka v klidu promluvila. Sama uvidíte její reakci a to, jestli chce věc řešit. Pokud ano, máte na půl vyhráno. Pokud nad tím mávne rukou a bude tvrdit, že její chlapeček nikomu nic nedělá a jen projevuje svoji osobnost, pak by to bylo horší, ale s tím vám bohužel fundovaně neporadím-nemám osobní zkušenost.

f.e.r.n.e.t.k.a
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 13.05.15 13:14

Taky jsme se s tim setkali. Jednou kousanec na zadech, podruhe na ruce, pak do prstu. Ucitelky na to jeho rodice upozornovaly, ti mu vzdy domluvili a za chvili to tu bylo zas. Tak kdyz jsem toho maleho kousavce potkala v satne, rekla jsem mu, ze jestli jeste jednou kousne toho naseho, kousnu ho ja, at se podiva, jake mam zuby. Od te doby byl klid. :lol:

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 13.05.15 13:15

Apelovala bych na učitelky. Pokud bych viděla v šatně matku, zeptala bych se i jí…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15332 příspěvků 13.05.15 13:18

Tak tohle mají řešit zejména učitelky ve školce, protože i kdyby s ním doma o tom mluvili, tak ve školce mu za zadkem stojí učitelky. Já bych tedy v prvé řadě trvala na tom, aby na tohle chování dohlídly právě učitelky. Ony ať to řeší s jeho matkou. Případně si odchytit matku. Pokud se nic nezmění, tak za ředitelkou…

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 13.05.15 13:21

Já mám děti naučené pěkně nahlas bonzovat :pankac: ať to ty učitelky slyší. A běda, kdyby měly úči kecy, že žalovat se nemá :cert: dítě by mi to doma pěkně naprášilo :mrgreen:
Prostě ať se dítě naučí křičet „nech mne, nestrkej do mne“ to odradí jak agresora, tak upozorní učitelky a když není reakce, tak jít za učitelkou a říct to.
Matka toho agresora asi moc nepomůže. Buď jí je to šumák, a pokud není, tak v ten okamžik u toho není, nezasáhne a na nějaké domlouvání nevěřím, tam bude účinek mizivý :nevim:
Nám se to stalo zrovna se synem známé. Ona to věděla, ale něco se odehrávalo u nich doma a nemohla s tím nic dělat. Kluk byl věčně „na hanbě“ učitelky se ho snažily odseparovat asi, ale moc to nepomáhalo. Pak se to naštěstí s ním srovnalo. Já vím, že ta jeho máma by udělala první poslední, aby dal kluk ostatním pokoj, ale prostě jí to nevycházelo, nevím co víc jako měla dělat, bylo mi jí líto. Nejlepší prostě byla „obranná reakce“ toho mého napadeného dítěte. Ostatně je to celkem dobrá životní zkušenost, příště už budou vědět :pankac:

Příspěvek upraven 13.05.15 v 13:27

Moise
Hvězda diskuse 40928 příspěvků 11 inzerátů 13.05.15 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak řešit agresivní dítě, které napadá ve školce to vaše? Učitelky s tím nic moc nedělají, nedávno jsme měli sezení ve školce a i tam do něj strkal a chytal ho za tričko atd. Maminka na to koukala a nic. Už jsem to s učitelkou řešila a oni to vždy řeknou mamince a to je vše. Napadá i ostatní děti, ale na toho mého se zaměřil. Chce s ním asi i kamarádit, ale do toho ho mlátí. Moje dítě je v klidu, nemá rád konflikty a neumí se moc bránit. Nechci aby byl otloukánek hned od školky…Prosím anonym, jeho máma sem možná chodí…

Tak to je ale špatně, učitelky by si měly umět sjednat pořádek mezi dětmi :nevim: Taky jsem to loni řešila, syn si stěžoval na jednoho konkrétního chlapečka, jednou přišel s bodancem od vidličky ve spáncích, podruhé s vyvrknutým malíčkem, naklusala jsem do školky, promluvila s učitelkou a od té doby je klid :nevim:
S matkou mě nenapadlo mluvit, znám ji, ale ona ví prd, co se děje ve školce :nevim:
Učitelky nás samy vybízeli na třídních schůzkách, že máme tyto věci hlásit, buď dítě hned nebo rodič, zas nemají oči všude, ale když to ví, tak se na toho kluka zaměří

Příspěvek upraven 13.05.15 v 13:25

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 13.05.15 13:24

Taky bych tuto situaci nejdříve řešila s učitelkou a požadovala, aby byla důsledná, případně bych se jí zeptala jak to řeší, že situace stále trvá. A nebo bych se zeptala přímo maminky „agresora“ jestli s ní o tom mluvila učitelka a co s tím hodlá dělat. Já osobně bych jako matka chtěla vědět, že moje dítě ostatním ubližuje a řešila bych to. Vůbec bych se na maminku stěžovatelku nezlobila - naopak, může to totiž znamenat, že to dítě má nějaké trápení.
Naše dcerka si taky stěžovala, že jí chlapeček ve školce kouše. A on byl zrovna s maminkou v šatně tak jsem se hošíka zeptala jestli je to pravda, odsouhlasil to a tak jsem požádala maminku aby chlapečkovi domluvila. Pomohlo to a chlapeček se uklidnil…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10376 příspěvků 13.05.15 13:27

Stěžovat si. Matce toho dítěte, učitelkám, pokud nebudou mít snahu, ředitelce, zřizovateli, vytáhnout do médií, když to nepomůže. Neexistuje, aby školka dělala mrtvého brouka, když jde opravdu o soustavnou agresi (nikoli jednorzevé vzájemné postrkování apod.)

http://www.rozhlas.cz/…ana--1432433 (A to tady se dokonce učitelky snaží; pokud by i ony dělaly mrtvé brouky, neexistuje.)

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 13.05.15 13:39
@Anonymní píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak řešit agresivní dítě, které napadá ve školce to vaše? Učitelky s tím nic moc nedělají, nedávno jsme měli sezení ve školce a i tam do něj strkal a chytal ho za tričko atd. Maminka na to koukala a nic. Už jsem to s učitelkou řešila a oni to vždy řeknou mamince a to je vše. Napadá i ostatní děti, ale na toho mého se zaměřil. Chce s ním asi i kamarádit, ale do toho ho mlátí. Moje dítě je v klidu, nemá rád konflikty a neumí se moc bránit. Nechci aby byl otloukánek hned od školky…Prosím anonym, jeho máma sem možná chodí…

měli jsme takového smrada ve školce - rodičům to bylo fuk, tak jsem ho jednou chytla za flígr, řekla mu, že jestli toho nenechá, tak si ho odchytnu a kupodivu od té doby klid - a rodiče mi začali zdravit.. ovšem tento postup moc nedoporučuju :oops: u nás to bylo v návalu zoufalství, protože ten kluk byl fakt tyran.

Msip
Povídálka 18 příspěvků 28.09.15 12:25

Zdravím, já jsem bohužel na druhé straně barikády…Mám doma agresora. Bude mu šest a už celá léta ve školce řešíme, že ho nezvládají. Byli jsme všude možně…Doma je to super dítě, občas odmlouvá, nebo se něco snaží odložit nebo řekne, že něco nechce, ale po normální domluvě vždy povolí…Nikdy jsme nezažili, že by se vztekal v krámě, v hračkárně, že by nás bil…Za to ve školce je to hrůza, nespolupracuje, atakuje děti i učitelky. Snažíme se to intenzivně řešit, neustále jsme z vlastní vůle na koberečku, jenže to vždycky dopadne tak, že nám je na něj „donášeno“ a VY to doma nějak vyřešte. Nepíše se mi to snadno, od domluv to přešlo až k výpraskům, dokonce k vyhrožování dětským domovem a odvozu do lesa :(. Ale tak to my řešit nechceme. Prcka milujeme, jsme rádi, že miluje on nás, že se nás nebojí, nechceme si v něm vypěstovat nedůvěru nebo v něm dál pěstovat násilí…Ale i to všechno působí jen krátkou dobu. Já ani manžel už nevíme, co dál. Ve školce na nás ostatní rodiče koukají, jakože nám je to jedno, špatně ho vychováváme a nevěnujeme se mu, vlastně to tak bylo podáváno i od učitelek. Jenže, on je hyperaktivní, má poruchu pozornosti, věnujeme se mu nejspíš mnohem víc, než se musejí věnovat rodiče „hodným“ dětem…Tak a teď babo raď…Co víc máme udělat, jak ho donutit, aby byl ve školce v pohodě stejně, jako s námi?

sloninka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 28.09.15 17:17

@Msip Máte na hyperaktivitu a poruchu pozornosti „papír“ z poradny?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama