Co znamená propadlá fontanela u měsíčního miminka?

Bedhann
30.7.07 16:10

Propadlá fontanela

Ahoj mamky!

Chci se vás zeptat, zda nevíte, co znamená prodadlá fontanela u měsíčního miminka. Začalo se nám to objevovat až teď, plně kojím, ale je fakt, že poslední dobou si nejsem jistá, jesti je to dostačující, protože malá po kojení řve. Není to trvalé, jen na chvilku to propadne (minuty) a pak se to zase vrátí do normálu. Prvně jsem se vyděsila, jestli jí tam někdo nešáhl, ale to by měla propadlé asi pořád, ne? A to by asi i bolelo, že?

Nevíte, co to může být?
Díky a mějte se PA

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4425
30.7.07 16:36

Propadlá fontanela je známkou dehydratace, ale to je propadlá pořád, ne jen chvilku. Já bych se toho zatím neděsila. Lucinka ji občas taky měla trošku propadlou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
30.7.07 17:46

Naše ji měla propadlou právě běkem pláče - když břečela hodně intenzivně.Po pláči se to srovnalo.Myslím, že to nic není.Kdyby to byla dehydratace, projevilo by se to snad na menším počtu počůraných plenek, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
30.7.07 19:19

Ahoj,

Vendulka jí měla propadlou taky , když plakala a ještě jí jakoby pulsovala. Pak po chvilce jak se uklidnila, se srovnala do normálu i fontanela. KLdyby byla dehydrovaná, tak jí má propadlou pořád. Kdyby jsi si , ale nebyla jistá, tak se klidně zajdi poradit do dětské poradny. Já jsem tam kvůli tomu taky byla a dr. mě uklidnila, že to je normální , když pláče :wink:

Bibinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
30.7.07 19:30

Holky, díky za rady. Já jsem teď zjistila, že jí propadne když jí dávám odříhnout přes rameno a jak jí potom položím, tak se to za chvíli srovná.
No, na další poradně se na to poptám, ale zatím to tedy nějak řešit nebudu.

Ještě jednou díky!!

Mějte se hezky!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.7.07 08:26

Mám maminku dětskou zdravotní sestru, tudíž propadlá fontanela je skutečně známkou dehydratace.
Vím, že se teď všude radí a říká, že kojení nahradí a tekutiny, ale není to pravda !!!!
Mojí sestřenice chlapeček musel kvůli tomu do nemocnice na kapačky !!!!

Takže bacha. Zkusila bych koupit nějaký dětský čajík, nebo jen převařenou koneneckou vodu a po lžičkách nebo stříkačkou jí malinko dát. Zvlášť, když ještě navíc říkáš, že máš pocit, že jí mlíčko nestačí.

A navíc i v porodnici jsme dostali ve vetší stříkačce čajík :wink:

Uvidíš, bude líp :)

• Nahlásit
  • Citovat
1077
31.7.07 09:06

Jak píšou holky, propadlá fontanela je známkou dehydratace, ale musí být delší dobu, ne jen chviličku. Fontanela může chvilkově propadat díky pláči a pod.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
31.7.07 18:21

Opravdu propadla fontanela, je dehydratace. Mala to mela taky. Ted je to akorat u toho place a to by melo byt normalni. Tak ji davej vice tekutin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tanulaj
16.12.10 21:47

Propadlá fontanela

Dobrý den, dnes jsem si u své 4 měsíční dcery všimla, že má celý den propadlou fontanelu. Plně kojím a nevím jestli jí mám dát čaj, abych jí tím neuškodila, když se říka, že prvního půl roku je duležité jen kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.10.18 15:19

Přijde vám to propadle moc ?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama