Propustka pro manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 24.01.17 09:40
Propustka pro manžela

Dobré ráno maminky a všichni :)

Chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenost..
Mám malého syna, 4 měsíce a má neštovice a potřebuji jit se starším synem k doktorce, kam jsme už dlouho objednání..
Chci se zeptat, jestli si manžel může vzít propustku a hlídat menšího doma? Jestli mu ji potvrdí? Mně minule rikala dětská dr.,že mi propustku potvrdit nemůže, když jsem na mateřské. Že prý by manza mohl dostat důtku v práci 8o 8o ale co mám dělat s tím mensim, nechat ho jako samotného :cert:
I kdybych staršího preobjednala na jindy, je to klinika kde není zrovna vhodné prostředí pro malé dítě.. takže to bohužel není řešení.

Děkuji předem :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.01.17 09:45

Poslat manžela se starším k lékaři, s tím na mateřské nejsi. Nebo se domluv, jestli ti potvrdí propustku pro manžela tam, kam jdete. Můj manžel měl na nejstaršího paragraf, když jsem byla na mateřské s nejmladším, a žádný problém to nebyl.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 09:48

@M_Tereza Ne, na hlidani mladsiho doma proustku dostat nemuze, na to, aby sel se starsim k doktorovi ano.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 24.01.17 09:53

@j.a.n.i1
Ano, tak je to jasné. Ale jde o to, že manza je jouda v tomto :D proto bych byla radši kdyby to šlo opačně. Ale to už je pak asi na doktorovi, či bude ochotný to potvrdit :think:
Ale i tak děkuju

zrcadlo
Kelišová 6874 příspěvků 24.01.17 10:02

Manžel může požádat o den nebo půlden dovolené, o přehození směny (pokud lze) nebo prostě požádat šéfa o volno, které si napracuje jindy. Propustka = placené volno, a opravdu není běžné, aby zaměstnavatel byl hozen do situace, že platí zaměstnance za to, že hlídá dítě, které je doma s matkou na MD/RD.
Takže buď půjde se starším k doktorovi (toho joudu radši komentovat nebudu, občas mám pocit, že ženské dělají z chlapů neschopná děcka), nebo bude hledat v práci jiné cesty než placenou propustku.

HankaHK
Závislačka 4410 příspěvků 50 inzerátů 24.01.17 10:05

Tatínkům běžně propustky potvrzuji, když přijdou do ordinace, ale na hlídání druhého dítěte, se kterým je doma asi těžko. :nevim: Tak jděte všichni čtyři (ty zůstaneš s kočárem venku), v ordinaci ať mu to potvrdí a pak může jít s mladším se projíždět po venku, nikdo nebude chtít infekční dítě s neštovicemi do ordinace a ty se pak s ním vyměníš a půjdeš dovnitř za starším.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 24.01.17 10:22

@zrcadlo
Ano to jsou všechno varianty nám známé. Jako přehození směny apod.. kdyby to šlo, udělal by to! Hledám prostě jinou variantu než tu, aby musel čerpat dovolenou.
A slovo Jouda, jsem použila proto, ne že bych z něj chtěla dělat debila nebo něco podobného. Nic takového si o něm nemyslím, ale sám tam jít nechce. Nepočítá pauzy mezi dýcháním apod.., protože prostě spí a neví o nich a kdyz do něj ‚nasypu‘ veškeré info tak zprehaze co může a poplete to..
Takže z něj nedělám nic ale on sám prostě ví, že já to vím lépe!
Každopádně děkuji za reakci :palec:

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 24.01.17 10:23

@HankaHK
Ano, také varianta. Ale s dítětem a neštovicema v -15 venku, to tak, není dobré.
Domluvim se s manželem a když nebude chtít jít k doktorovi sám, vezme si dovolenou a bude.
Díky ;)

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 30.03.17 21:38

Prosím je nějak omezen počet propustek za měsíc?

Aspera
Generální žvanilka 20803 příspěvků 1 inzerát 30.03.17 21:40

@ka2ka o tom jsem nikdy neslyšela a měli jsme kolegyni co do práce víc nechodila než chodila a vše na propustky.

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 30.03.17 21:44
@Aspera píše:
@ka2ka o tom jsem nikdy neslyšela a měli jsme kolegyni co do práce víc nechodila než chodila a vše na propustky.

děkuju jsem právě těhotná a ze zdrav. důvodů neřídím a tento měsíc se mi zdraví hodně rozsypalo a doktory mám z ruky takže mě manžel musí vozit a fakt toho bylo strašně a v práci se jim to moc nezdálo i když se snažím jít třeba ke dvěma v jedno dopoledne a nebo mě odveze a vrátí se do práce a pak mě vyzvedne, tak mě zajímalo jestli je to nějak omezené

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.17 21:57

Ja myslím že není…ale dokonce existuje nějaký paragraf na peci o osobu blizkou(manzel­ka/manzel, děti, rodiče)

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 30.03.17 22:00

@Annapavelkovaml díky existuje očr, ale ten nepotřebuju, jen toho bylo tenhle měsíc katastroficky moc takže těch propustek je hodně

mroe
Extra třída :D 14472 příspěvků 30.03.17 22:08
@ka2ka píše:
Prosím je nějak omezen počet propustek za měsíc?

Jedine omezeni je v dobe nezbytne nutne. Pokud nelze jit k lekari mimo pracovni dobu, pak jinak zadne omezeni neni.
Zalezi take na lekari, jestli potvrdi propustku. Treba v Praze, kam kazda tehotna dojede busem, by mi to mnohdy prislo zbytecne (pokud tehotna neni rizikova).

alimdar
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 31.03.17 06:32

@ka2ka propustku k lékaři můžeš využít pro sebe kdykoliv jakkoliv často a jeji použití se vztahuje i na doprovod s osobou blizkou, tj. Deti, partner, rodiče i prarodiče. V práci připravuji docházku jako mzdový podklad, takže tohle vim.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >