Prosím o názor / radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 11:25
Prosím o názor / radu

Předem se omlouvám za anonym, ale nechci aby mě tu poznali z práce/rodiny. Potřebuji znát Váš názor / radu. Je mi 25 let. Pracovala jsem 3 roky v obchodě, který krachnul a zavřel. Teď jsem v nové práci 2 měsíce. Původně jsem plánovala jít na mateřskou v předchozí práci, ale jaksi to nevyšlo. Miminko bychom si moc přáli a já teď nevím, co dělat. Hlavně kvůli tomu, že mám práci na dobu určitou (na rok) a zas mi je blbí, jim odejít na mateřskou. A navíc jak by to pak bylo, když je smlouva na dobu určitou?

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12138 příspěvků 13.09.19 11:31

A to už těhotná jsi nebo dítě plánujete??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 11:36

Plánuji. Těhotná zatím nejsem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 11:37

Zatím teda ještě beru antikoncepci. Nejsme ve fázi snažení, ač bych dítě už chtěla.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 13.09.19 11:41

Tak to reste az budete tehotna. Pokud do te dobry budete normalne chodit do prace, tak na materskou mit narok budete. Jinak pokud je smlouva na dobu urcitou, tak vam proste behem doby co jste doma vyprsi. A jinak jste sice svedomita, ale na praci a na lidi berte az vedlejsi ohledy, pokud se jedna o vase dite.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 11:51

Byla jsem chvíli na pracáku a normálně jsem zvažovala, že se budeme snažit o dítě. Jenže pak jsem přemýšlela, že to je blbost a že je lepší mít práci, ale zas mě hlodá to, že bych jim odešla po krátké době, ale zas nechci mít první miminko někdy po 30. Navíc je mi jasné, že se taky nemusí zadařit na poprvé.

Kriss Tina
Extra třída :D 12138 příspěvků 13.09.19 11:52

Taky bych řešila až budeš těhotná :nevim: dokud bereš antikoncepci tak může trvat měsíce po vysazení než se ti srovná cyklus, další měsíce než se otěhotnět podaří. Dávno můžeš být v jiné práci :think: když pracujes tak nárok na mateřskou mít budeš a na zaměstnavatele bych az takový ohledy nebrala, ono se musí pocitat s tím, že mladá ženská může odejít na mateřskou :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21560 příspěvků 13.09.19 12:06

Při smlouvě na dobu určitou musíš brát v potaz to, že se nebudeš mít kam vrátit po rodičáku, protože smlouva ti vyprší tím rokem a nikdo se zřejmě nebude mít k tomu, ti smlouvu prodlužovat, když budou vědět, že tě další tři (nebo třeba šest, když bude druhé) neuvidí.
Takže spíš přemýšlet takhle. Pokud víš, že ti to nebude vadit, nebo že děláš v oboru, kde není problém práci sehnat, tak to neřeš, já osobně bych do toho třeba nešla. Protože s dítětem nebo dvěma, po několikaletém výpadku z pracovního procesu, se práce nehledá zrovna nejlíp (navíc čerstvě nastoupené dítě ve školce dost často marodí, takže bůh ví, kolik toho v prvních měsících po nástupu strávíš na OČR).

boruvkay
Kelišová 5757 příspěvků 13.09.19 12:41

Ještě tu nezaznělo, že u prvního mít nárok na mateřskou mít budeš, ale pokud by jsi pak chtěla hned další dítě, už mateřskou nedostaneš, protože už nebudeš zaměstnaná.
Pak už jen rodičovský příspěvek od porodu druhého dítěte a nebo po prvním rodičáku najít novou práci a pak teprve znovu otěhotnět. Já bych si tedy nejdřív zařídila smlouvu na dobu neurčitou a pak začala pracovat na miminku.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 13.09.19 12:47

Řešila bych až bych byla těhotná. Může to trvat klidně rok či dva. A je od tebe pěkné, že bereš ohledy na druhé, ale jen aby je potom někdo bral i na tebe. Každý zaměstnavatel v prvé řadě myslí sám na sebe. Zkus to taky, není na tom nic špatného.

Váš příspěvek
Reklama