Neschopenka do práce

Anonymní
12.9.19 14:39

Neschopenka do práce

Zdravím. Včera jsem se omlouvala z důvodu nemoci v práci. Ode dneska jsem na neschopence, zaměstnavateli jsem psala, ze ji dolozim zítra, protože pracuju 20km od domova a bylo mi opravdu zle tam dojed osobně, tak čekám na manžela až mi ji tam zítra doveze. Šéf mi ale před chvíli napsal e-mail, ze pokud nedoložim neschopenku dnes píše mi A. Jaká je prosím lhůta do kdy musím donest neschopenku?.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

845
12.9.19 14:47

Neschopenku lze vystavit až tři dny zpětné… ale asi to bude hodně o domluvě…
nestačilo by mu potvrzení PN vyfotit nebo naskenovat do mailu s tím ze zítra manžel doveze originál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6573
12.9.19 14:55
@Anonymní píše:
Zdravím. Včera jsem se omlouvala z důvodu nemoci v práci. Ode dneska jsem na neschopence, zaměstnavateli jsem psala, ze ji dolozim zítra, protože pracuju 20km od domova a bylo mi opravdu zle tam dojed osobně, tak čekám na manžela až mi ji tam zítra doveze. Šéf mi ale před chvíli napsal e-mail, ze pokud nedoložim neschopenku dnes píše mi A. Jaká je prosím lhůta do kdy musím donest neschopenku?.

Posli neschopenku postou doporucene a mas to.. Acko do tri dnu Ti napsat nemuze protoze jak uz bylo zmineno, neschopenka se muze vystavit tri dny zpetne.. Co by delal kdyby si lezela ve spitale nebo neco podobneho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 14:59

Neschopenku mám samozřejmě napsanou už od zítřka co jsem chyběla v práci. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.9.19 15:00

Edit: Od včerejška teda :D

• Nahlásit
  • Citovat
6573
12.9.19 15:02
@Anonymní píše:
Edit: Od včerejška teda :D

No tak pokud by to slo, nekdo by byl ochotny treba doporucene poslat do prace, tak bych to poslala :) jses pak kryta a neni co resit.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7664
12.9.19 15:19

Já posílala neschopenku vždy doporučeně. Jako upřímně, se střevní chřipkou jsem nebyla schopna dojet do práce, kam mi to trvá i 3/4 hodiny autem, když jsem musela zastavit i v lese, když jsem tím autem jela za doktorkou, kterou mám do 5 minut(tím autem).
V práci jsem to ústně oznámila po telefonu. Pokud bych očekávala problém, oznámila bych mailem-důkaz.
Obvykle se hovoří o těch dnech na doručení neschopenky, ale v zákoně to myslím není, ty to musíš hlavně oznámit a tu neschopenku dodat v nějaké přiměřené době.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 15:34

Já mám angínu a vysoký horecky k tomu a rano jsem měla co delat abych se vůbec doplazila k doktorce kterou mám 10 minut od baráku, natoz abych jela 20km autem do práce :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
5322
12.9.19 15:42
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9824
12.9.19 15:43

Tak bych mu napsala, že neschopenku zítra manžel přiveze a pokud by mi napsal A, tak se poradím na inspektorátu práce, jestli na to má právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 16:34

Psala jsem šéfovi, jestli bych mu ji mohla naskenovat do mailu, prej chce original osobně maximálně do zítřka, jinak mi to Áčko napíše. D*bil :D :D Tak ale aspoň, ze to stačí zítra palec:

• Nahlásit
  • Citovat
14232
12.9.19 16:40

Myslím, že jde spíš o to, že je naštavný, že marodíš..Nemáte hodně práce nebo tak???
Takto se chová někdy u nás mistrová, když hodně lidi marodí..
Jinak bych zítra poslala chlapa, jako stejně si v právu, a stejně stím nic nenaděláš ted. Do 3 dnů, se to má odevzdat..
Nemyslel, třeba omluvit..? U nás v práci chtějí ten den omluvu.. abby věděli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2623
12.9.19 16:42
@Anonymní píše:

Zákoník nestanovuje jasně danou lhůtu. Zaměstnavatel jí tedy může stanovit např. vnitřním předpisem. Takže je otázkou jak to u vás máte. Nicméně, v době elektronické není přeci problém naskenovat a poslat emailem.
To, že neschopenku lze vypsat 3 dny zpětně nemá nic společného s tím, že má zam. 3 dny na její doručení.
Od ledna budou e-neschopenky a zaměstnavatel bude mít info okamžitě k dispozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 16:48

@kvaček Je fakt, ze nadšenej z myho marodění asi není, ale on se takhle chová pořad a ke každému takže mě to nějak neprekvapuje :D

• Nahlásit
  • Citovat
8176
12.9.19 16:51
@Sojkka píše:
Od ledna budou e-neschopenky a zaměstnavatel bude mít info okamžitě k dispozici.

vážně? já před časem četla nějaké stesky, že právě naopak, že doba doručení neschopenky k zaměstnavateli se prodlouží, protože celý proces je špatně nastavený a spíš vše zesložití než zjednoduší :think: ale možná to už změnili :nevim:

jinak podle mého názoru i kdyby dal zaměstnavatel A, tak ve chvíli, kdy tu neschopenku bude mít v ruce, tak to A musí přepsat na nemoc. protože ten den bude lékařem řádně omluvený :nevim:

EDIT: aha, tak teď jsem koukla na nějaké nové články. oproti tomu, co jsem četla dřív, v nich k e-neschopenkám přibyla možnost zaslání notifikace neschopenky do datové schránky, to v tom dřívějším článku zmíněné nebylo. jinak ten zbytek, tedy že informace podá OSSZ zaměstnavateli na požádání a po zpracování hlášení, to zůstává stejné a to bylo právě kritizováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama