Část výplaty na černo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 13:30
Část výplaty na černo

Přeji krásný den ????.
Prosím Vás o radu. Dostala jsem se do takové situace kdy jsem přijala nabídku práce v cukrářství jako barmanka. Ze začátku mi bylo nabízeno 25 čistého s tím že budu mít hrubý základ nějakých 11 tisíc hrubého a ostatní peníze vyplacené v prémiích. Já jako nezkušená mladá slečna kterou samozřejmě peníze lákali to podepsala. Celý měsíc jsem tam pracovala, ale bohužel se během měsíce dozvěděla více informacích jako prémie které mi budou daný budou vydávány na černo do obálky..potom jsem tu práci celkove nezvládala a byl tam na mě kladeny velký nápor a tak jsem se dnes rozhodla podat výpověď. Paní šéfová která byla vždy sladká jako med jako by najednou otočila, nechtěla mě pustit že nemá lidi což jsem jí s omluvou řekla že jsem ve zkušební době a chci odejít. :nevim: Ted ale otázka..má povinnost mi vyplatit celý měsíc jak jsme byli domluvení nebo jsem blbá a dostanu ten minimální základ co mám ve smlouvě? :roll: Odchod nebyl moc hezky..její narážky a hnusný přístup jako ať si zkusím přinést neschopenku a poslední ať ji laskave přinesu zpracovanou výpověď..neměla jsem slov a odešla.. :roll: :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 12.09.19 13:32

Podle mě dostaneš těch 11000 hrubého a papa

Monchichik
Echt Kelišová 9629 příspěvků 12.09.19 13:32

Dostaneš to, co máš ve smlouvě.

pikola
Generální žvanilka 22041 příspěvků 12.09.19 13:32

Nemá povinnost když to nemáš nikde písemně.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 12.09.19 13:35

Dostanes co mas ve smlouve.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 13:39

Nemusí ti vyplatit vše.
Pracovala jsem na podobném místě, většina peněz na účet a zbytek na ruku. Ale bylo mi jasné, ze až budu odcházet, tak mi nevyplatí úplně všechno.

pannda
Kelišová 7156 příspěvků 39 inzerátů 12.09.19 13:39

Ve smlouvě, tady základ…a hlavně, jsi ve zkušební době? Máš udanou zkušební dobu ve smlouvě? Pak nemusíš nikde neschopenku shánět a můžeš odejít ze dne na den…

Lalelale
Kelišová 5454 příspěvků 12.09.19 13:54

Samozřejmě dostaneš jen to, co máš ve smlouvě. To by pak mohl říct každý, že mu zaměstnavatel bokem slíbil 100k prémie ;) pracovat na černo se hodně nevyplácí, a radím ti se vyhnout každé firmě, která to na tebe v budoucnu zkusí, je to symbol špatného zaměstnavatele

lachtanice86
Echt Kelišová 8994 příspěvků 12.09.19 13:56

Rozhodující je smlouva

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 12.09.19 13:57

Troll.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1845 příspěvků 1 inzerát 12.09.19 13:58
@Anonymní píše:
Přeji krásný den ????.
Prosím Vás o radu. Dostala jsem se do takové situace kdy jsem přijala nabídku práce v cukrářství jako barmanka. Ze začátku mi bylo nabízeno 25 čistého s tím že budu mít hrubý základ nějakých 11 tisíc hrubého a ostatní peníze vyplacené v prémiích. Já jako nezkušená mladá slečna kterou samozřejmě peníze lákali to podepsala. Celý měsíc jsem tam pracovala, ale bohužel se během měsíce dozvěděla více informacích jako prémie které mi budou daný budou vydávány na černo do obálky..potom jsem tu práci celkove nezvládala a byl tam na mě kladeny velký nápor a tak jsem se dnes rozhodla podat výpověď. Paní šéfová která byla vždy sladká jako med jako by najednou otočila, nechtěla mě pustit že nemá lidi což jsem jí s omluvou řekla že jsem ve zkušební době a chci odejít. :nevim: Ted ale otázka..má povinnost mi vyplatit celý měsíc jak jsme byli domluvení nebo jsem blbá a dostanu ten minimální základ co mám ve smlouvě? :roll: Odchod nebyl moc hezky..její narážky a hnusný přístup jako ať si zkusím přinést neschopenku a poslední ať ji laskave přinesu zpracovanou výpověď..neměla jsem slov a odešla.. :roll: :pocitac:

Podle mě taky co nás ve smlouvě, 11 000 hrubého to máš poloviční úvazek?

carsa
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 12.09.19 14:27

Minimální mzda je 13.350,–Kč/měsíc To jen k těm 11 tis ve smlouvě…

Monchichik
Echt Kelišová 9629 příspěvků 12.09.19 14:32

@carsa jako barmanka je minimální mzda 16 280 kč ;)
https://www.blesk.cz/…ni-mzda-2019

carsa
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 12.09.19 14:35

@Monchichik To ale mluvíte o zaručené mzdě, nikoliv minimální.

Monchichik
Echt Kelišová 9629 příspěvků 12.09.19 14:37

@carsa no ale ona musí dostat minimální zaručenou, podle profese, ne?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama