Reklama

Prosím o zhodnocení...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 07.09.09 23:34
Prosím o zhodnocení...

Holky, napsala jsem svatební přání formou básničky.
Pokud se Vám bude chtít, můžete si to prosím přečíst a případně zhodnotit…budu ráda za jakýkoli podněty.

Do paměti Vaší navždy,
Vrytý bude dnešní den,
Kdy řekli jste si svoje ano
A sňatek Váš byl uzavřen.

Svatebním obřadem nastala změna,
Teď už jsou z Vás muž a žena.
Manželský slib jste si dali,
Ať vydrží Vám spoustu let,
A upřímnou lásku Vaši
Ať závidí Vám celý svět.

Prsteníčky Vaše spojil
Zlatý kroužek navždy snad. ....., miluj svého muže,
Ty ji měj …, stále rád.

Budujte si hnízdo vlastní,
at' jste v něm oba dva št'astní.
At' máte do roka zlato,
co volá mámo a táto.
Až přijde to děťátko,
Bude to malé …ňátko.
Anebo taky .....ňátka,
Když to budou dvojčátka!!

Buď v zobáku přinese čáp,
Malinkatý balíček,
Pak to bude po tátovi,
jednoduše .....íček.
Nebo třeba jednou z rána,
Přinese vám černá vrána,
V růžovoučkém uzlíčku,
Krásnou, malou holčičku.

Potom šťastná maminka,
Bude kojit, vařit, prát,
Ve dne v noci uspávat.
No a milý tatínek,
Už se nehne od plínek.

Na každého štěstí čeká,
na Vás už se usmálo.
Tak Vám přejem do života,
aby Vám to klapalo.

A na závěr ještě přání, Ženichu a nevěsto,
Ať vás lásky navždy hřejí,
Společných let aspoň sto.
Spoustu krásných ve dvou dní,
A Nádhernou noc svatební.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 07.09.09 23:42

super,moc krásné,jen nechápu Spoustu krásných ve dvou dní,

Opravdu ale smekám :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 07.09.09 23:45

Spoustu krásných dní ve dvou…ale potřebovala jsem, aby se mi to rýmovalo :D

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 07.09.09 23:54

Jo a ještě se přiznávám, že předposlední odstavec jsem někde četla, zapamatovala si, takže vlastně opsala (ale už nevím kde). :oops: :oops: Ale jinak je to moje.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 07.09.09 23:57

A nebylo by tedy lepší napsat

Spoustu krásných dní ve dvou
Svatební noc nádhernou

To se rýmuje né :lol:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 08.09.09 00:25

Pěkné a ten rým co diskutujete by podle mě stačil takto:
Ve dvou spoustu krásných dní,
A Nádhernou noc svatební.

vulpes
Kelišová 5004 příspěvků 08.09.09 07:43

Hezké :)
Jinak osobně mi ten poslední verš MoniPal přijde lepší původně psaný, je „vyspělejší“ (než když se to přehází)

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 08.09.09 08:25

ahoj, je to pěkné, ale podle mě by na 1. řádku mělo být jen po Vaší a navždy až na druhý řádek:wink:

Do paměti Vaší,
navždy vrytý bude dnešní den, …

ps a takový malá připomínka za tu,která má problémy s otěhotněním, kdybych se k téhle básničce z nějaké důvodu zpětně vracela (např. svatby jiných apod.) 3 roky po svatbě a nic, tak by se asi často rozbulela :( , přece jen je to téměř celé o dítěti a nikdy nevíš… možná bych zvážila zkrácení „dětské“ části

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 08.09.09 09:03
Boriska píše:
ahoj, je to pěkné, ale podle mě by na 1. řádku mělo být jen po Vaší a navždy až na druhý řádek:wink:

Do paměti Vaší,
navždy vrytý bude dnešní den, …

ps a takový malá připomínka za tu,která má problémy s otěhotněním, kdybych se k téhle básničce z nějaké důvodu zpětně vracela (např. svatby jiných apod.) 3 roky po svatbě a nic, tak by se asi často rozbulela :( , přece jen je to téměř celé o dítěti a nikdy nevíš… možná bych zvážila zkrácení „dětské“ části

Taky mě to při čtení napadlo, zmínila bych to, ale soustředila bych se víc na společně plánovaný život, co všechno by mohli prožít a tak.
K tomu „spoustu krásných ve dvou dní“ - přijde mi to srozumitelné a poetické, určitě bych to neměnila.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19774 příspěvků 08.09.09 09:31
Re: Prosím o zhodnocení...

Je to krásné!!!

jen mě trochu tahá uši tohle, ne rýmem, ale obsahem, podle mě totiž milovat a mít rád není to samé,
Prsteníčky Vaše spojil
Zlatý kroužek navždy snad. ....., miluj svého muže,
Ty ji měj …, stále rád.

já bych spíš napsala:
....., miluj svého muže,
Ty ji …, miluj také tak.

nebo něco na ten způsob, ale jinak je to vážně moc krásně napsané a určitě to udělá velikou radost, vždyť je to psané od srdce a to je nejvíc!

Jirina
Extra třída :D 14777 příspěvků 08.09.09 09:55

Já jen k „Vám“ - pokud novomanželům tykáš, mělo by být „vám“ tj. s malým v. Velké V se používá pouze ve vykání.
Je tu nějaká češtinářka, aby mě případně opravila, ale jsem přesvědčena, že je to správně tak, jak píšu.

Zrovna tak „posuďte, jak se Vám to líbí“ (teď přesně nevím jak ten obrat zněl) - osobně bych psala s malým v, protože oslovuješ osazenstvo emimina a nepředpokládám, že to myslíš jako vykání.

Jiřina

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 08.09.09 10:52

Já češtinářka si ce nejsem, ale ve škole jsme se učili, že se to píše podle toho, jak to člověk vnímá. Když to píšeš někomu, koho si vážíš, píšeš velké, dáváš mu tím najevo, že je pro tebe důležitý. Hlavně ale nás učili, že když už jednou začneš ta oslovení psát malýma nebo velkýma, musíš to tak dodržet v celém obsahu, jinak by to pak už byla hrubka. :D Tohle si teda pamatuju ze školy. :oops:

Jinak děkuji za příspěvky, to mě vůbec nenapdlo o těch dětech, ono se to bere tak nějak automaticky, že po svatbě přijde dítě, ale taky se může fakkt stát, že bude nějaký problém a pak… děkuji, zkusím to ještě pozměnit.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 08.09.09 11:34

No nechtěla jsem do toho rýpat :oops: , ale píše se malé v, pokud bys oslovila jednu osobu a vykala jí, píšeš velké V.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 08.09.09 11:36

čárky taky nejsou vždycky tak, jak by měly být, když už se nebavíme jen o obsahu, ale i o formě

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 08.09.09 11:42

To je jedno, já jsem to tak rychle přepsala z bloku do Wordu…ještě to opravím, z češtiny jsem měla 2, tak to snad bude ok. :D :D :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >