Jaká antikoncepce, přibírá se po ní?

Nezkušená...
3.3.10 17:10

Prosím poraďte!!

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestly byjste mi nemohly dát nějaké rady s jakou antikoncepcí jste spokojeni???Přibírá se po antikoncepčních pilulkách???Jaká antikoncepce je pro holku,která nechce přibrat nejvhodnější???I podle financí???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5436
3.3.10 17:17

Ahoj. Já brala Mersilon.Je z těch slabších,ale ono to záleží na hladině hormonů nebo co,to by ti řekl gynekolog.V každém případě jsem po ní nepřibrala ani jsem neměla nějaké nežádoucí stavy jako bolesti, akné a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
3.3.10 17:21

Ahoj,ja uzivala Evru,coz jsou naplasti.Jsou setrne k tvemu telu,protoze jejich ucinek nejde pres zludek a jatra.Jde pres kuzi.Ja pilulky nemohla,protoze jsem po vsech zvracela :-(.Po naplastech jsem ani nezvracela,ani nepribrala.Proste nic,co by zmenilo me telo.Jedina nevyhoda je cena.Pred rokem,co jsem ji brala stala 990,– na tri mesice.Po tehotenstvi se k ni zaase vratim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
3.3.10 17:23

Brala jsem jeanine, je z tech dražších, nepřibrala jsem, pleť super, ale po 4letech jsem začala mít dost zuřivý stavy, ihned jsem viděla rudě, byla jsem jak kotel před výbuchem a když jsem vysadila, tak klídek. Ale to se myslím může stát u jakékoli antiko.

Jinak na antiko bych nešetřila, ono to vypadá, že je to drahé, ale když si koupíš za 750,–, tak tě to vyjde na 250/měsíc, když to vydělíš dvěma, tak 125 měsíčně, to mi nepřijde jako nějaká děsná finanční darda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
3.3.10 17:43

Mirelle, stojí kolem 560 Kč/3 měsíce. Je nízkohormonální, ale účinná. Neměla jsem s ní problém.
Momentálně neberu žádnou antikoncepci protože při užívání hormonů ztrácím okamžitě chuť na sex :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12666
3.3.10 19:27

Brávala jsem Cilest a nepřibrala jsem. A kupodivu asi budu jediná, které seděl a nedělal neplechu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2389
3.3.10 21:16

Já mám Yasminelle, patří k těm dražším 900,– na 3měs, nízkohormonální, nepřibrala jsem a jsem s ní spokojená. Nejlíp by Ti měl poradit tvůj gynekolog :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
3.3.10 21:40

Bravala jsem Yadine - nepribira se po ni a navic je idealni proti zadrzovani vody, coz ja vzdy behem PMS mela. Stala taky kolem 900,–
Ted mam recept na Nuvaring, ale zkusenost s nim nemam, stoji kolem tisicovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Silvie83
4.3.10 08:31

MUMISEK: A jak se chranite, kdyz neberes HA?

• Nahlásit
  • Citovat
JVP
569
4.3.10 08:42

:wink: Ahoj, promiň, ale fakt asi budeš muset dát na Tvého gynekologa - měl by Tě v tomto směru odhadnout nejlíp. A zřejmě tušíš, že to, co je někým chváleno, u Tebe může být průšvih :wink: Takže nezbyde, než sama vyzkoušet - záleží na věku, na zdravotním stavu, na penězích.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
4.3.10 08:47

Já jsem teda HA řešila u svého Gyndr jen jednou a musím si postěžovat, že mi okamžitě napsal recept na jednu značku.
V šupleti měl asi 4 druhy „tiskátek“ ( :oops: ), tak prostě jedno vytáhl a na recept natiskl.
Celoplošně prostě všem mladým ženám předepisuje jeden druh antiko :roll:
Takže docela i chápu zakladatelku, že se ptá, co se bere jinde ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.10 08:56

Souhlas s Cappy, nas gynekolog predepisuje tu, od jakeho distributora dostane vice benefitu :roll: Jsou totiz vsechny plus minus podobne.
Ja beru Yadine a stve me, ze jsem po porodu zase zacala s hormonama.
Zakladatelko, brala jsem antiko 10 let, pak vysazeni, silena plet, tehotenstvi, porod a mela jsem dat na svuj pocit, ze bez antiko je to lepsi. Vis jak funguje tvoje telo a nezasiras se (s prominutim) hormonama. Me antiko silene ovlivnuje libido (no spis nez ovlivnuje uplne potlacuje) a boliva me hlava. Ted si rvu vlasy :zed: :zed: , ze prevazil komfort nad rozumem.
Pokud bude druhe, uz antiko nechci ani videt.
Ale nejnovejsi a nejmodernejsi je tusim Claira.Nebo Qlaira?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
4.3.10 09:38

Já teda mám zkušenost naštěstí jinou - i moje doktorka má samozřejmě každou chvíli v ordinaci nacpané různé zástupce farmaceutických společností, přesto je pro ni na prvním místě pacientka a ne profit z předepisování konkrétní antikoncepce bez ohledu na potřeby a individualitu pacientky :palec: A pokud máte gynekologa/gynekoložku, kterým jde jen o to vybrat jakékoli razítko ze šuplíku, jen když za to budou benefity :twisted: , máte asi špatně vybraného doktora/doktorku! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
4.3.10 09:55

JVP, vystřídala jsem už 4 gynekology, nyní jsem registrovaná u pátého :oops:
Ale asi už jsem skončila.
U nás není zas až tak snadné najít doktora, který by byl dobrý. Většina takových má STOP STAV a pacientky už prostě nepřibírá :nevim:

Všichni ti 4 moji bývalí to praktikovali tak, jak jsem popsala v dřívějším příspěvku.

Teď mám gynekologa, který mi HA nenutí, ale dojíždím za ním 30km.
S mým dítětem je taková cesta prakticky nemožná.
Takže mám dobrého doktora, ale nemám se k němu prakticky jak dostat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
4.3.10 10:21

Ach jo :-( no chápu, že to může být někdy těžký :oops: ale pokud jde o zdraví, tak se to myslím vyplatí, ne? Lepší krkolomná cesta za dobrým doktorem, než doktor na prd hned za rohem..... :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama