Prospan a levopront

2081
17.9.21 19:24

Prospan a levopront

Krásný večer,
Potřebovala bych poradit. Syn (10let) kašle. Dávám mu prospan, ale ted na noc mu chci dat levopront. Za jakou dobu od podání prospanu mu můžu dát ten levopront?
Děkuji za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5627
17.9.21 19:29

Léky na vykašlávání ideálně lehce po poledni. Nejde tak ani o časový rozdíl mezi podáním léku proti kašli a léku na vykašlání, spíše však o působení léku na vykašlávání (drtivá většina zvyšuje produkci hlenu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
17.9.21 19:31

@Doctus ono totiž u toho prospanu ke napsáno u dávkování ráno-odpoledne-vecer 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5627
17.9.21 19:43

@Smarcie
Toho jsem si vědom, jen výrobce je padlý na hlavu. Ale ono je to pak začarovaný kruh - Prospan večer, zahlenění v noci, ráno ještě větší zahlenění - proto ráno další Prospan atd. A penízky se jen sypou.

Pokud není zahlěnění nějak masivní, postačí 1 dávka léku na vykašlávání ráno, od 30 kg výše bych doporučil Erdomed sáčky (volně prodejný).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3484
17.9.21 19:54

@Doctus Ahoj, já se přidám, lékařka včera naordinovala na synův suchý kašel 3× denně Levopront 60mg/syn 12 let/ a na noc Dithiaden, no ten jsem mu nakonec nedala, zdá se mi to divná kombinace…..
Většinou předepisovala Erdomed, teď tohle.
Nevěděla jsem že lze koupit bez receptu, škoda…
Někdy mu zabral ACC Long…..nebo jak se to přesně jmenuje….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5627
17.9.21 19:58

@Tools
Volba na suchý kašel velice správná, po Dithiadenu by se měl trochu lépe vyspat (já bych byl jak opilý :mrgreen: ).

Erdomed je na vlhký kašel, od 30 kg je možné podávat sáčky, pro pacienty řekněme nad 50 kg i tobolky (ale ty jsou poměrně velké a hůře polknutelné). Erdomed sirup a tobolky jsou na recept, sáčky volně prodejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3484
17.9.21 20:02

@Doctus Děkuji,syn má 45 kg….
Právě jsem se bála co s ním ten Dithiaden udělá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5627
17.9.21 20:03

@Tools
Když někdo urputně dráždivě kašle, tak se klidně dává Dithiaden 3× denně (jen by tedy nemělo jít např. o pilota nebo řidiče autobusu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
17.9.21 21:17

@Doctus moc děkuji za reakci a radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu