12 létě dítě kňourá a mluví že spaní

Anonymní
17.9.21 10:06

12 létě dítě kňourá a mluví že spaní

Ahoj holky, mám takový dotaz. Můj syn (12 let) poslední 2 týdny v noci knouřá a mluví ze spaní. Nedávno jsme se stěhovali (od srpna bydlíme v novém) a koupili jsme patrovou postel, tak mi napadlo, zda není problém ve změně prostředí. Dále se mu pomalu rozjíždí kroužky, tak mi napadla druhá varianta - že se cítí být vytížený. Bohuzel z něj žádné info nedostanu. Když se ho ptám ráno, přes den, nic si nepamatuje. V noci mi odpoví, když se ho ptám co se děje, jenom „nevím“. Začala jsem na noc i zapínat světýlko na chodbě, kdyby se náhodou bál, a hlavně aby nebloudil po bytě, když potřebuje na wc (minimálně 1,2× za noc jde čůrat). Já už jsme zoufalá jak za něj, tak i za sebe. On nějak unavene nevypadá a vůbec si nepamatuje, že by v noci vyvadel… Ale já se budím na každé zamraučání a na povídání taky - slyším to přes chodbu až do naší ložnice a okamžitě vystřelím se podívat, co se děje. Takže už na mě trochu doléhá únava po těch dvou týdnech. Máte s něčím podobným zkušenosti? Jak přijít vůbec na to, proč se mu tohle děje? A jak to řešit? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2447
17.9.21 10:12

Dcera mluví ze spaní odmalička, kolikrát i cestuje po baráku a ráno si nic nepamatuje, ona je vyspalá, já už to neřešim a spim v klidu taky, to nijak vyřešit asi nejde… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18364
17.9.21 10:19

Jo, to bude vyrovnávání se s tím, že toho je takhle v září hodně.

Nemá smysl to řešit, maximálně mu dát prostor aby mluvil o tom, jak mu je. Jako přes den, ze spánku si nic nepamatuje - jen prostě má neklidnější spánek než obvykle, ale to ničemu nevadí.

Jestli to vyloženě chceš řešit, tak b-komplex a hořčík. Pro něj i pro tebe, protože jsi nevyspalá.

A asi bych nosila chvíli špunty do uší, abych se vyspala.

Příspěvek upraven 17.09.21 v 10:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26469
17.9.21 10:34

Si zavři do ložnice i do pokojíčku dveře, když tě budí mluvení ze spaní a kňourání.
Kdyby se v noci něco dělo, tak snad 12 letý klacek umí přijít nebo zavolat. :nevim:
Jinak bych to neřešila Stěhování i začátekškolníh roku jsou hektické, každý na to reaguje po svém. Synovi to evidentně nevadí, tak bych to nerozmazávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.9.21 10:37

Nahoře na palande bývá méně vzduchu a větší horko, zejména pokud je vysoká. Taky asi musí dřív vstávat, mozna ponicuje a pak je pretazeny? No a ty změny k tomu, větší nároky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
17.9.21 10:40

Puberta. :nevim: Já jsem dělala to samé, dokonce jsem odcházela z bytu, chodila po bytě, nic jsem si nepamatovala. Přešlo to časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
17.9.21 11:03

Já knourám a mluvím ze spaní furt :nevim: obecně zpracováváš v noci to co se děje přes den.. začala škola kroužky je toho víc plus puberta nic víc bych v tom nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
17.9.21 11:16

To je pubertou, určitou roli může hrát začátek školního roku, navíc po covid pauze. Přejde to. Měl jsem to samé, dokonce jsem chodil po bytě apod. Ne stále, ale občas ano. Staly se i takové věci, jako, že jsem si spletl kytku v obýváku se záchodem. Vzbudilo mě až rozsvícení a mámy otázka „co děláš?“. Kolem 15. roku věku to přestalo. Jednou se to vrátilo po odstěhování v 19. letech. Tenkrát jsme čerstvě bydleli na studentském bytě, byl víkend, spolubydlící šli kalit, my ne, ráno jsme vstávali. Ten den jsme výjimečně nezamkli, nevím proč, zřejmě proto, že nebyli všichni doma. Nevím co a jak se stalo, ale probudil jsem se na chodbě, ještě jsem za sebou zabouchl dveře. Jelikož jsem se, bohužel bezúspěšně snažil boucháním na dveře, probudit drahou polovičku, vzbudil jsem půlku paneláku. Naštěstí mě celkem brzy zachránili ožralí spolubydlící. Tohle byla zaplaťpánbůh poslední zkušenost s mým nočním dobrodružstvím, přešlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat