Protékání látkových plen

31
19.8.21 20:03

Protékání látkových plen

Ahoj, pořídila jsem pro miminko látkové plenky AIO. Bohužel po dvou hodinách vždy protečou na přední straně. Miminku je pět týdnů. Když jsme doma, tak problém nebývá, ale jakmile jdeme na 2,5-3 hodiny ven a mimi spinká, pleny protečou a zastavovat na přebalení pár minut před domovem se mi nechce. Dávám dlouhou vkladacku. Stávalo se vám to také, a jak jste to řešily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24328
19.8.21 20:09

Za mě je 3 hodiny moc dlouhá doba, na to být v látkové pleně, ty se musí měnit častěji než papírové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
19.8.21 20:11

Měnit častěji, dlouhá doba. Nebo holt na ven dát jednu jednorázovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32445
19.8.21 20:13

Látka se mění při každým učurnutí, bohužel. A mrňousové čůrají hodně a často.
Taky záleží na pleně v materiálu a kvalitě jsou velký rozdíly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.8.21 20:43

A já si furt říkala kde je chyba 😁 tak děkuji za postřeh, budeme je nosit především na doma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
19.8.21 20:49

Mám naopak zkušenost, že látková plenka dost udrží (rozhodně ale ne tolik jako jednorázová). Už jsem určitě několikrát přebalovala třeba po těch 3 hodinách, plenka byla dost nacucaná, ale neprotekla.
A když protekla, tak to bylo tím, že byla špatně nasazená.
Nenasazuješ ji moc dozadu? Co je to za značku plenek? Jsou kvalitní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
19.8.21 20:52

Je teda pravda, že prvnímu dítěti začaly látkové plenky protékat, ale to už byl větší, takže toho hodně vyčural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
19.8.21 20:52

Tvarovane pleny a svrchni kalhotky nebo ctverce vydrzi vic jak vetsina AIO. Mam tvarované pleny se stay dry povrchem a vydrzi urcite 3 hodiny. Ale delam to vyjimecne treba na cestu autem. V kocarku neni problem prebalit. Mne protykaly i papirove po 2-3 hodinach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.8.21 20:54

Mám vyzkoušené zatím od Bamboolik a ještě tu mám Breberky, ale u těch čekáme na 6 kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.8.21 20:56

Vždy protečou nahoře u toho loga - kde má malý pinďu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24328
19.8.21 20:57

@Diane1990 A nemá toho pindu nahoru? Musíš mu ho vždycky srovnat, když ho do té pleny balis :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.8.21 20:59

Mám mu ho dát dolů? Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
19.8.21 21:01

Může se stát, není to nic hrozného. Občas se mi stalo i to, že jak měl malej nějaké kalhoty přes tu plenu, tak že se mu kolem nozicek ta kaťata jakoby “přiskřípla” mezi plenu a nozicku a tam to pak bylo mokrý :lol:

Ale jo, jak tu holky psaly, přes den se prebaluje při každém ucurnuti. Vadí mu to a nechce v tom být. Na celou noc pak máme jednu noční plenu a ta vydrží, ani nepotřebuje přes ni kalhotky. Dávám mu jen pyzamko, ráno je maličko navlhly, tak ho hodím do prádla. Kalhotky na noc mu budu dávat zase až bude chladno, na zimu.

Dej na ven nějakou kalhotkovou plus na to kalhotky, nebo tu jednorázovou, pokud potřebuješ, aby to dyl vydrželo. Teď v létě s sebou beru ven dvě náhradní latkovky, když jdu jen kousek, a jinak na výlety, k babičce, k doktorovi apod. beru vždy jednorázové pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
19.8.21 21:03
@Diane1990 píše:
Mám mu ho dát dolů? Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela :D :D

Jádro pudla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
19.8.21 21:03

@Diane1990 pinda musi smerovat dolu, vkladacky se pak klukum skladaji tak aby u pindi bylo vic vrstev.
Ja mam tvarovane pleny a svrchni od bambooliku a neproteklo to nikdy. Na FB maji videa, kde jsem odkoukala, jak pleny nasadit. Ukazuji i ty rozdily pro kluky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat