Protilátky proti spermiím + protilátky proti zona pellucida

29.7.19 07:01

Protilátky proti spermiím + protilátky proti zona pellucida

Ahoj všem,
byly mi zjištěni protilátky proti spermiím 1:32 MIXED a protilátky proti zona pellucida slabě pozitivní.

Dokáže mi prosím někdo vysvětlit co to znamená?
Není vůbec žádná šance, že by se nám to mohlo povést přirozeně?
Díky moc za vaše zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
450
2.9.19 17:47

Ahoj, mám stejný nález jako ty. Akorát my podstupujeme ivf a mám problém, že se embryo neuchyti. Ale asi bych řekla, že tam je indikace na ivf, tak se mi to píše aspoň v papírech. Pokud jsi mlada a nespěchás a spermio je jinak v pořádku tak ti můžou dát podle mě imuno léčbu a potom vám nebude nic bránit v tom aby se to povedlo přirozeně :palec:

Můžu se zeptat u koho jsi byla na vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.19 10:14

@Kveetko Ahoj, mě je 32 let, takže už docela „spěchám“ :D my jsme právě byli na prvním IVF (já anovulace, manžel špatný spermiogram), IVF nedopadlo, tak jsem sama požadovala imunologii a genetiku a tak mi to zjistili.
Jinak jdu ještě na laparoskopii a hysteroskopii (nemám žádný viditelný problém, takže jen pro kontrolu, že je všechno jak má)
A ty jdeš na další kolo IVF? nebo máte mrazáčky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
4.9.19 11:28

Ahoj, mě je 36let, snažíme se asi od těch 32 let. Po prvním ivf jsem si musela dát pauzu…bylo to náročné, teď mám po dalších dvou ivf a čeká mě 4. Kam chodíš do caru a ktdo ti vyšetřoval tu imunitu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.19 10:23

@Kveetko první IVF bylo v Plzni Natalart, teď jsem přešla do ivf zentren prof. zech - pilsen.
A oni ti nedávali žádné léky při IVF, aby se embryo uchytilo?
Jaké máš ty hodnoty ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
5.9.19 17:29

Mám úplně stejně hodnoty jako ty. Prostě jak přes kopirak. Kde ti vyšetřovali tu imunitu?

Já mám tyto výsledky od Ulcove-gallove.

Při stimulaci jsem neměla žádné léky na imunitu. A pri ketech taky ne. Ten nález je čerstvý a já teď nemám co zavádět. Takže ani nevím zda léčba co mi navrhli zabere.

Koncem měsíce mě čeká 4ivf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
5.9.19 17:29

Jo a co ti navrhli za léčbu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
5.9.19 17:35

My tiež tak. Bola som 2× na IVF, tri vklady zakaždým telo vypudilo embryo von, až pri 4 vklade sa uchytilo a drží sa doteraz, a dúfam že to vydrží tentoraz až do úspešného konca. Stimulácia bola v pohode, nevadilo mi nič zvládla som ľavou zadnou. Skôr tá príprava pred KET dala zabrať, ale to asi preto že o boli 3 vklady jeden za druhým, neskutočná fyzická a psychická záťaž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
5.9.19 18:23

Ahoj Tinko :) a co jsi udělala jinak pri posledním ketu, prosím? Měla jsi taky protilátky proti zóna pellucida?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
5.9.19 19:44

No zistili mi protilátky proti partnerovým spermiám komplet (všeobecne), nič nešpecifikovali, vlastne ani neriešili. Hneď umelé. Posledný úspečný pokus bolo 2 IVF, čerstvé embryo, nie KET. A nerobila som pre to nič, mala som takú apatiu, že už mi bolo všetko jedno, nedodržovala som poriadne ani žiaden režim, total som na to kašlala, akosi som cítila že je to všetko aj tak zbytočné a zázrakom sa podarilo. (asi aj tie protilátky, ktoré som mala snáď proti všetkému, na to kašlali tiež a nechali ho tam) Ale je pravda že bolo na jar a keďže som mala trochu sennú nádchu brala som asi 2 mesiace vkuse tabletky na alergiu,( teda počas stimulácie aj prvý mesiac po transfere.) či to trošku zabrzdilo reakcie organizmu to netuším, možno áno. Dakde som sa dočítala že to vplyv môže mať a vie to zabrzdiť tvorbu protilátok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
5.9.19 19:53

Tak to gratuluju :palec:. Ať se te prcek drží celých krásných 9 měsíců :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
5.9.19 20:01

Vďaka. Po toľkých rokoch… momentálne som 10 týždeň., takže cobydub bude končiť 1 trimester. najobávanejšie obdobie. Tŕpnem pri každej návšteve toalety, či nekrvácam. Nakoľko som prvý mesiac skoro stále špinila aj krvácala, preto som s tým ani nerátala že by sa embry udržalo. Ale udržalo. Prajem aj Vám dievčatá aby sa konečne podarilo. Tie protilátky vedia potrápiť, ale dá sa s tým bojovať. Vidíte nám sa podarilo vtedy keď som to už úplne vzdala, dobojovala a zmierila sa s tým že deti nebudem mať a budem teda chodiť po svete, dokonca sme si už zarezervovali cestu do Vietnamu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: miesto Vietnamu som skončila na rizikovom. Aj tak sa dá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.19 06:09

@Kveetko já mám taky výsledky od doktory Ulčové- Gallové. Mám tam rovnou napsáno, že při další stimulaci IVF mám 14 dní první injekcí brát Metylpred a brát ho až do 12 týdne těhotenství. Jsou to nějaké kortikoidy, které právě mají pomáhat, aby tělo to embryo nevypudilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.19 06:10

@Tina69 Moc gratuluju! :kytka: já věřím, že se nám to povede @Kveetko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
6.9.19 06:33

@Margit. Tomanova
Zajímavé, mě ulcova gallova dala jen od prvního dne cyklu 8mg medrolu…což se mi zdálo fakt málo, vzhledem k tomu, že jsem ho u dvou ketu měla a nestačilo to…šla jsem do prahy do gennetu se poradit a tam tu léčbu upravili. Za což jsem ráda.

Budu mít taky injekce dexamedu a k tomu intralipidy.

Nechávás embrya geneticky testovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama