Zpráva před ket, nevíte, co to znamená?

896
23.7.19 10:40

Zprava řed ket, nevíte co to znamená?

Ahoj holky prosím vás, dnes jsem byla na kontrole před ket a teď doma koukám do papíru a mám tam napsáno normálně výšku sliznice atd a pak tam je napsáno nejaka patrná deprese FD. Co jsem teď nasla tak FD má znamenat umístění fundu dělohy, ale co znamená celá ta zprava patrna deprese FD? Jestli je to spatny nebo dobrý? Nevíte někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16738
23.7.19 11:01

Dle googlu: fundus je nejsvrchnější část dělohy. Normální tvar je vyklenutí směrem vzhůru- kraniálně- tedy k hlavě. No a pokud je v děložním fundu prohnutí směrěm opačným pak lze hovořit o „depresi“ fundu děložního. Toto je nejmírnější vývojová vada dělohy a lze u ní i otěhotnět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
23.7.19 11:20

@Bobby moc dekuju :palec: je to něco jako zaklonena deloha? Nebo to je zase něco jiného? Už mám za sebou několik transferu, ale nikdy jsem tohle ve zprávě nemela, nebo to je něco co se muže nějak měnit :oops: jsem se lekla ze je třeba spatna děložní sliznice nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16738
23.7.19 12:50

@splendis může to být třeba srdickovy tvar dělohy co tak chápu…bude u transferu potřeba vybrat nej místo…ale zašla bych na nějaký lepší utz aby se teda vědělo jak málo/moc to je…musí ti to Dr. vysvetlit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
23.7.19 13:24

@Bobby je to zvláštní, jelikož už 2× jsem měla hystero, několik transferu a nic takového mi nikdy predtim neřekli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16738
23.7.19 14:33

@splendis no je to divné že by to jeden viděl a x dalších ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu